نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456494
رئیس ستاد «جمنا»:
کاندیدای نهایی ما براساس میزان محبوبیت و قدرت رأی‌آوری تعیین می شود / بسیاری از کاندیداهای ما پایبندی خود به سازوکار «جمنا» را شفاهاً و بعضاً کتباً اعلام کرده اند
بخش سیاسی الف، ۵ فرودین ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۶
رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: شرط لازم برای موفقیت در تشکیل دولت انقلابی، وحدت و همگرایی کاندیداهای جبهه است.


رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: شرط لازم برای موفقیت در تشکیل دولت انقلابی، وحدت و همگرایی کاندیداهای جبهه است.

به گزارش «انتخاب»، محمدباقر ذوالقدر رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که برای بازدید از مناطق عملیاتی (راهیان‌نور) به خوزستان سفر کرده، در جمع اعضای شورای جبهه در استان خوزستان، اظهار داشت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی یک تشکیلات حزبی همچون احزاب متعارف نیست، بلکه این  یک حرکت فراگیر مردمی جهت پاسخ به یک نیاز واقعی در این مرحله از حیات انقلاب و آن ضرورت وحدت و انسجام نیروهای انقلاب و هم‌افزایی آنان برای حل مشکلات اساسی کشور و مردم است.

وی افزود: مشکلات امروز کشور بخشی مربوط به تهدیدات و فشارهای خارجی است. ما 40 سال است که در متن تهدید زندگی می‌کنیم و نظام سلطه برای شکست انقلاب و بازداشتن مردم از راهی که انتخاب کرده‌اند، هرچه در چنته داشته به میدان آورده، از حمله نظامی تا تحریم اقتصادی، محاصره سیاسی و تهاجم گسترده فرهنگی و تلاش برای نفوذ و یارگیری از درون نظام و اثرگذاری بر نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مسئولان کشور.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: بخش دیگری  از مشکلات امروز کشور  ناشی از انباشت  ضعف‌ها و ناکارآمدی‌های داخلی است که اساس آن بازمی‌گردد به اینکه بسیاری از مسئولان ما و دستگاه‌های حاکمیتی متأسفانه از انقلاب و روحیه و منش انقلابی فاصله گرفته‌اند، انگار فراموش کرده‌ایم ما یک ملت و کشور انقلابی هستیم با اهداف و آرمان‌های بزرگ و دارای دشمنان خونی و قسم خورده، به زندگی عادی و منش و روش عادی و غیرانقلابی هم در زندگی شخصی و هم در مسئولیت‌های اجتماعی خو کرده‌ایم؛ بسیاری از مسئولان ما به‌جای زهد و قناعت در زندگی شخصی به ثروت‌اندوزی و اشرافی‌گری روی آورده‌اند و به همین نسبت از مردم و مشکلات و مصائب آنها فاصله گرفته‌اند.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای دفع تهدیدات دشمنان و حل مشکلات کشور باید به انقلاب بازگشت، باید انقلابی عمل کرد و مردم و حل مشکلات آنها و خدمت بی‌منت به مردم را سرلوحه کارها قرار داد.

وی با اشاره به اینکه مشکل اقتصادی مهمترین مشکل و مسئله اساسی کشور است، تأکید کرد: دولت به‌دلیل چشم دوختن به خارج و امید بستن به بیگانگان و غفلت از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و ضعف و ناکارآمدی مفرط، از حل مشکلات اقتصادی عاجز مانده است. امروز کشور درگیر رکود و بیکاری بی‌سابقه‌ای است و برای سومین سال متوالی مقام معظم رهبری با نگرانی از وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم، تحقق اقتصاد مقاومتی را با تأکید بر تولید داخلی و اشتغال جوانان به‌عنوان شعار سال معین کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ریشه بسیاری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، مشکلات اقتصادی است؛ فقر، بیکاری و گرانی منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی یا تشدیدکننده آنها هستند، گفت: حل مشکلات اقتصادی و به‌تبع آن مشکلات اجتماعی و حتی فرهنگی موجود، نیازمند یک مدیریت انقلابی، مردمی و کارآمد در رأس قوه مجریه است که متأسفانه از آن محرومیم.

ذوالقدر اظهار داشت: هدف اصلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ایجاد وحدت و انسجام در نیروهای انقلاب و جهت‌دهی توان حاصل از انسجام نیروهای انقلاب برای حل مشکلات کشور است. انتخابات هدف ثانویه جبهه مردمی است.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: جبهه مردمی تلاش می‌کند نه یک فرد که یک دولت انقلابی و توانمند را به مردم معرفی کند و با حمایت از آن دولت، مشکلات کشور را حل نماید و سایه شوم فقر و فساد و تبعیض را از این کشور  دور کند.
وی در ادامه گفت: شرط لازم برای موفقیت در تشکیل دولت انقلابی وحدت و همگرایی کاندیداهای جبهه است که بحمدالله بسیاری از آنها فرآیند و سازوکار جبهه را برای ورود به انتخابات و انجام یک رقابت سالم و سازنده پذیرفته‌اند و بر پایبندی به آن شفاهاً و بعضاً کتباً تصریح نموده‌اند.

ذوالقدر ابراز کرد: مجمع ملی جبهه که متشکل از قریب سه هزار نفر از نمایندگان نیروهای انقلاب از سراسر کشور هستند در دومین نشست خود در نیمه فروردین پنج تن از کسانی را که واجد شرایط ریاست‌جمهوری هستند از میان 10 نفر کاندیدای موجود انتخاب می‌کنند و به شورای مرکزی جبهه که توسط خود آنان انتخاب شده‌اند وکالت می‌دهند که کاندیدای نهایی جبهه را با در نظر گرفتن خواست مردم و میزان محبوبیت اجتماعی و قدرت رأی‌آوری آنان تعیین و معرفی نمایند.
 
کلمات کلیدی : جمنا،جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، انتخابات ۹۶
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۲:۴۵:۳۸
اولین چیزی که باید کاندید منتخب جمنا اعلام کنه موضعش درباره روند مالیات ستانی دولت فعلی است..این دولت فشار مالیاتی را بر کسبه و طیفهای مختلف مردم از قشر متوسط بسیار افزایش داد وبا صحبتهایی که وزیر اقتصاد این دولت در هر سخنرانی میکنه معلومه که تور مالیاتی در صورت ادامه به کار این دولت در دوره بعد بر قشرهای وسیع بیشتری از مردم گسترانیده خواهد شد..کاندید منتخب جمنا باید موضعش را با این سیاست دولت که مبتنی بر پیشنهادات و توصیه های صندوق بین المللی پول میباشد و نتیجه ای جز پولدارتر شدن دولتها و فقیرتر شدن مدام مردم نداره اعلام کنه..آیا با روی کارآمدن کاندیدای منتخب جمنا این روند خسارت بار برای مردم تغییر خواهد کرد یا قراره فقط دولتها عوض بشن وسیاستهای مالیاتی بر همان پاشنه خواهد چرخید؟لطفا صریح در اینمورد اعلام موضع کنید چون برای مردم مهمه و اگر اعلام موضع نکنید و زیرکانه خودتان را به آنراه بزنید بدانید که ملت این عدم پاسخ را به حساب ادامه سیاستهای دولت فعلی توسط کاندیدای شما در صورت رسیدن به قدرت خواهد گذاشت. (4216608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۴۰:۰۹
یعنی واقعا نمی دانید که نرخ مالیات بخشهای مختلف توسط نمایندگان تعیین و طی سند بودجه و در ارتباط با درآمد مصکل مصوب مجلس تعیین و به دولت ابلاغ می شود یعنی واقعا نمی دانید در اغلب موارد دولتها مخالف سطح نرخ مایلت تصویبی مجلس هستند همانطور که امسال با اصرار سازمان مالیاتی نسبت به نرخهای تعینی مجلس مجددا برای تصویب تبصره اصلاحی رای گیری و نرخ مایلیات بنابر خواست سازمان کاهش یافت؟ (4218086) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۲:۵۶:۲۹
در صورت رای آوردن فرد مورد نظر جمنا به ریاست جمهوری وزیر اقتصادش چه کسی است؟آیا قراره سیاست کمرشکن تک رقمی کردن تورم ادامه پیدا کنه؟لطفا همراه با اعلام فرد مورد حمایت جمنا برای انتخابات این شخص، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی خود را نیز اعلام کند تا بشه بهتر تصمیم گرفت..مثل آقای روحانی نشه که بعد از اینکه رای مارو گرفت وعده هاش یادش رفت و با انتخاب طیب نیا و سیاستهای اشتباه وشدیدا انقباضی ایشان برای تک رقمی کردن تورم دقیقا در جهت مخالف انتظارات ما حرکت کرد و این رکود وحشتناک بر اقتصاد تحمیل شد.بنده هرچی فکر میکنم حتی یک جمله مبنی بر تک رقمی کردن تورم به هر طریق ممکن در وعده های رئیس جمهور یادم نمیاد..اصلا طیب نیا نماینده اقتصادی رقیب ایشان در انتخابات بود و بنده وقتی دیدم ایشان نماینده اقتصادی رقیب خود را به وزارت اقتصاد برگزیده شوکه شدم..بنده به وعده های اقتصادی آقای روحانی رای دادم و اگر میدانستم قراره وزیر اقتصاد ایشان آقای طیب نیا شود به ایشان رای نمیدادم.برای همین از فرد مورد نظر جمنا برای انتخابات آینده درخواست دارم وزیر اقتصاد خود را از حالا معرفی کند که ما هم تکلیفمان را بیشتر بدانیم..ممنون (4216613) (alef-13)
 
123
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۷:۱۶:۵۵
اگر میخواهیم کشورمان از لحاظ اقتصادی پیشرفت کند باید سختی های آن را قبول کنیم و گرنه دیر یا زو.د به کشوری ورشکسته تبدیل می شویم
راهی که شما از آن فرار می کنی راه درست است و از لحاظ علم اقتصاد باید از آن پیروی کرد (4217371) (alef-13)
 
بنده ی خدا (فیزیک دان)
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۴:۱۰:۳۹
آفای ذولقدر، مشکل اقتصاد ما بسته بودن و دولتی بودن آن است. (1) کدام دولت (با هر شعاری) وظیفه‏ی خود را تولید خودرویی گذاشته است که 40 درصد آن صادر شود؟ صادراتی که پس فرستاده نشود. (2) کدام دولت توانسته است وابستگی به محصولات خام نفتی را به نصف کاهش دهد؟ (3) کدام دولت موفق شده است ارتباط اقتصادی ایران با ژاپن، کره و اروپا را طوری تنظیم کند، که از دست اندازی امریکا در امان باشد؟
مسئله این نیست که شعار نه شرقی نه غربی بدهیم یا ندهیم؟ مسئله این است که برای این سئوالات ساده اما اساسیِ اقتصاد ایران، جواب داشته باشیم. ما اغلب شاهد رقابت نامزدهایی هستیم که بر سرِ بسیاری موارد با هم اختلاف دارند؛ اما یک اشتراک بزرگ هم دارند: هیچ جواب مشخصی برای همین چند سئوال ساده‎ ندارند؟
راستی شما جوابی دارید؟ (4216628) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۳۶:۲۴
دوگانه ساختگی و جعلی اقتصاد دولتی - خصوصی ساخته پروپاگاندای سرمایه است
شما بفرمایید کدام بخش خصوصی که از پول نفت فربه شده به مردم رحم میکند؟؟؟
مشکل اینجاست که مردم با بخش خصوصی فرق دارد
از نظر ما بخش خصوصی اتاق بازرگانی است که منافع کلان سرمایه داران مالی تجاری را درنظر دارد تا مردم!!! (4216955) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۴:۴۱:۱۱
معاون رئیس قوه قضاییه شده است رئیس ستاد انتخاباتی یک گروه سیاسی!
بعد هم که به به اصطلاح عدالتخانه انتقادی می شود، راهی زندان باید شد:(( (4216635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۶:۴۶:۰۷
ایشان معاون قوه قضاییه نیست (4217331) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۸:۴۲:۱۶
مردم وقتی ویترین شما را میبینند و میبینند که عده ای مدعی انقلابی گری انقدر تشنه قدرت هستند که نمیتوانند از خود گذشتگی داشته باشند از کلمه انقلاب هم فراری میشوند...خواهشا با وازه های مقدس در نظر مردم بازی نکنید و مردم را از این انقلاب مایوس نکنید...دولت انقلابی شما که ۸ سال شما پشتیبان و وزیر و وکیلش بودید چه گلی بر سر مردم زد که شما بخواهید بزنید... (4216677) (alef-13)
 
یدالله ناصری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۹:۰۶:۱۳
1- سردار ذوالقدر اظهار داشت: هدف اصلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ایجاد وحدت و انسجام در نیروهای انقلاب و جهت‌دهی توان حاصل از انسجام نیروهای انقلاب برای حل مشکلات کشور است. انتخابات هدف ثانویه جبهه مردمی است. که علی الظاهر می تواند انتخاب هدفگذاری مانند سازمان بسیج باشد.
2- بسیاری از بزرگان معتمد جبهه اصولگرایی که حداقل در انتخابات پس از 1384 مورد رجوع بودند با کناره گیری یا عدم همراهی با جبهه مورد نظر سردار ذولقدر جنین نمی اندیشند یا لااقل به ساز و کار مذکور باور ندارند لذا از پیوستن و همراهی با چنین اقدامی پرهیز می کنند. که طبیعتا ناقض ادعای سردار ذوالقدر در ساماندهی نیروهای انقلابی است مگر اینکه نامبردگان از دیدگاه سردار غیر انقلابی محسوب گردند یعنی باور سازماندهنگان جمعنا باورها یا تلقی خود را مبنای تشخیص انقلابی بودن بدانند.
3- سردار ذولقدر تأکید فرمودند که تلاش برای سازماندهی مذکور اولای بر بحثهای انتخاباتی است اما توضیح نمی دهند که چرا باید چنین اقدامی تحت عنوان انتخابات و با گرایش صریح مباحث انتخاباتی باشد؟ لذا باید دیگران در تشکیک در اهداف اعلامی و انگیزهای سازماندهنگان چنین سازمان سیاسی بدانند؟
4- تعریف جمعنا برای ایجاد وحدت و انسجام اجتماعی یا رفع مشکلات و مسائل کشور چیزی جز تعریف از احزاب برای فعالیت در حوزه سیاسی و انتخاباتی در کشور نیست بنابراین سردار ذوالقدر و همفکرانشان در جمعنا می توانستند تحت قالب فعالیت حزبی از برخوردی شفاف ، صریح و صادقانه تر با مردم و افکار عمومی برخوردار باشند.
5- سردار ذولقدر و دیگر گروههای سیاسی و علاقمند به دستیابی به مراکز قدرت تصمیم ساز ضروری است از انتخاب عناوین ارزشی از قبیل نیروهای انقلابی یا پیروان رهبری و از این دست بدلیل منحصر سازی ارزشها یا خدای ناکرده نفی دیگرانی که با آنها نیستند پرهیز کنند تا همانطور که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند ناخواسته در دام دوقطبی سازیهای افراطی گرفتار نشده و برای جامعه هزینه سازی نکنند. (4216687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۵۶:۱۱
سردار ذوالقدر گفتند که برای ایجاد وحدت و انسجام بین نیروهای انقلاب اسلامی هستند لذا درخواست دارم با توجه به تعریف مقام معظم رهبری از نیروهای مدیریتی انقلابی به کسانی که رشد و شکوفایی 30 برابری صنایعی مانند پتروشیمی کشور را فراهم آوردند در مجموعه جمع به چه کسانی با این ویژگی مورد تأکید مقام معظم رهبری می توانند اشاره کنند البته افرادی که ضمن گرامیداشت خدمات ارزشمندشان به دولت محل خدمتشان انگ نچسبانند. (4216990) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۱:۱۵:۲۲
تنها روی رئیسی می شود اجماع کرد. (4216820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۱:۲۸:۵۱
نوشتيد بسياري از كانديداهاي شما پايبنديشونو به شما إبراز كردند!!! يعني يه عده اي نكردند؟
اين نوبره والا (4216844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۳:۳۱:۱۸
یعنی چی ؟ یعنی شما وامدار اونها میشید و اونها وامدار شما خواهند بود؟ (4217045) (alef-13)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۳۲:۳۰
اگر جمنا در نهایت به نامزد واحد برسند، بنده بین نامزد جبهه مردمی نیروهای انقلاب و آقای روحانی به کاندید جمنا رای خواهم داد.
اما اگر انتخاب بین بقایی (بخوانید احمدی نژاد) و آقای روحانی باشد، رای من دکتر روحانی است. (4216945) (alef-13)
 
سورج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۳۹:۴۳
چه خوب است اگر انتقادی هم میکنیم عالمانه ومنصفانه باشد,درجواب دوستی که نسبت به مالیات ستانی دولت وفشارمالیاتی نظر داد به عنوان یک فرد مطلع وکارشناس مالیاتی عرض میکنم نظر شما کاملا غلطه زیرا اولا برای اولین بار درطول این ۲۰سال این دولت مالیات مشاغل عملکرد ۹۴را نسبت به سال قبلش هیچ افزایشی نداده ومالیات سال ۹۴دقیقا وبدون حتی یک ریال افزایش همان مبلغ مالیات سال ۹۳بوده,ثانیا دراین دولت جهت کمک به تولیدکنندگان وفعالین اقتصادی بطور بی سابقه جرایم مالیاتی بخشوده شده ونسبت به مودیان تسهیلات دیگری ازجمله اسمهال صورت گرفته است (4216959) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۴۳:۲۱
وقتی نام امثال مهدی چمران و پرویز سروری و اون افتضاح املاک نجومی شهرداری رو به یاد می اورم ماهیت جمنا کاملا مشخص میشه برام. بشینید تا مردم بهتون رای بدن. (4217560) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۱:۱۱:۱۶
یکی از مشکلات مهم مملکت ما تداخل مسائل نظامی و سیاسی است. سردار ذوالقدر عزیز! لطفا بجای ورود به مسائل سیاسی به همان کارهای نظامی خود مشغول باشید. این هم به نفع شماست و هم به نفع مردم. (4217586) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.