نظر منتشر شده
۶۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386294
روحانی در مراسم اختتاميه جشنواره شهيد رجايي:
دولت اگر کاری جز برجام نکرده بود، برای دستاورد سه ساله‌اش کافی بود/ برای مبارزه با فساد نباید چوب و شلاق بیاوریم
بخش خبری الف، ۸ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت اگر کاری جز برجام نکرده بود، برای دستاورد سه ساله‌اش کافی بود،گفت: اینکه دیپلمات‌های ما موفق شدند قطعنامه‌های سازمان ملل را لغو کنند، برای تاریخ کشور ما بس است.

به گزارش فارس، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: یافتن شخصیت‌های همچون شهیدان رجایی و باهنر در تاریخ آسان نیست، اظهارداشت: ویژگی شاخص شهیدان رجایی و باهنر، دانش، اخلاص و فداکاری در خدمت به مردم بود. اگر الگوی همه مسئولان و کارمندان این دو شهید بزرگوار باشد بی‌تردید به نقطه مطلوب دست خواهیم یافت.

روحانی با اشاره به اینکه رفتار و اخلاق کارمندان و مدیران در برخورد با مراجعه کنندگان امری بسیار مهم است، ادامه داد: باید باور داشته باشیم که مردم مراجعه کنند ولی‌نعمتان ما هستند و اگر به این امر معتقد نباشیم نظام اداری درست نخواهد شد.

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه باید به مردم خدمت بی‌منت داشته باشیم، افزود: چه بسا آن مراجعه کننده در نزد پروردگار از همه ما مقرب‌تر و جایگاه بالاتری داشته باشد و حتی اگر مورد مراجعه نیز مربوط به بخش کاری ما نباشد، حداقل با کلام نرم با آن طرف صحبت و با اخلاق حسنه برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه هر مقدار تواضع و ادب در برابر مردم مراجعه‌کننده بیشتر شود در جامعه عزیزتر هستیم و در پیشگاه خداوند بزرگ دارای اجر و مزد بیشتری خواهیم بود، گفت: باید پست‌ها و مقام‌هایی که در طول زندگی به ما داده می‌شود، به عنوان مقطع آزمایش الهی بدانیم.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه وابستگی به ارگان خاص به معنای آن نیست که بخش همسایه و رقیب را در مقام عمل تضعیف کنیم، اظهار داشت: تعصب بخشی نباید موجب دوری از انصاف باشد

روحانی با بیان اینکه قبل از تصمیم گیری نهایی عادلانه و منصفانه قضاوت می‌کنیم و بعد از قضاوت نیز تسلیم باشیم و اجرا کنیم، ادامه داد: باید اخوت، همفکری، همکاری، هم‌افزایی اقدامات به عنوان هدف واحد در دستگاه‌های مختلف در نظر گرفته شود، چرا که واگرایی می‌تواند به مردم عادی و مراجعه‌کننده صدمه بزند.

وی با بیان اینکه باید تمام دستگاه‌های دولت به مردم، جامعه، نظام و کشور خدمت کنند، تأکید کرد: باید در تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و اجرا و نظارت به دقت و حساب شده عمل کنیم. در دولت یازدهم تمام تصمیمات دولت در افکار عمومی و رسانه‌های همگانی به دقت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: در مذاکرات هسته‌ای طی تاریخ ایران سابقه نداشته که از نحوه سخن گفتن، قدم زدن، لبخند زدن تا کلمه کلمه تصمیم‌گیری‌ها، متون و پیوست‌ها در مجامع عمومی، خطبه‌ها، دانشگاه‌ها، تریبون‌ها و رسانه‌ها، به این میزان مورد دقت واقع شده باشد.

روحانی تصریح کرد: اینکه تصمیمات دولت تا این حد مورد بحث عمومی و رسانه هاست، سنت حسنه ای است که باید به سایر قوا و نهادها تعمیم یابد. مردم حق سخن گفتن،فکر کردن و اظهارنظر در هر کلام، سخن و تصمیمی را در نظام دارند، اما همانگونه که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند، نقد باید منصفانه و توأم با راه‌حل باشد.

وی با بیان اینکه اگر احترام، ادب، اخلاق، نقد منصفانه و ارایه راه‌حل در جامعه حکمفرما شود، تصمیمات دقیق‌تر اتخاذ می‌کنیم، گفت: برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی دقیق‌تر و همچنین سازگاری با روح قوانین اساسی، سازمان برنامه و بودجه به عنوان بازوی رئیس‌ جمهوری در برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر بودجه و همچنین سازمان اداری و استخدامی به عنوان بازوی دیگر در مسایل اداری و استخدامی تشکیل شد.

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه نظام اداری باید محصول محور و نه ساعت محور باشد، گفت: آیا پر کردن ساعت به معنای ارایه خدمت است یا اینکه محصول کار نشان می‌دهد که آن عمل چقدر دقیق بوده است.

روحانی با بیان اینکه پیچیدگی های اداری باید برای گشایش امور مردم رفع شود، گفت: اصلاح و تحول نظام اداری ماموریت سازمان اداری و استخدامی است. این سیستم حجیم اداری و بروکراسی با پیچ و خم‌های اداری جلوی سرعت را گرفته است و باید کاری کنیم که مردم برای انجام امور اداری خود با مشکل مواجه نشوند. مردم را در طبقات و میزهای ادارات سرگردان نکنید؛ باید در یک نقطه به کار مردم رسیدگی شود و بی‌تردید با دولت الکترونیک بخش بزرگی از مشکلات حل و فصل شده است.

وی بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن نقشه راه برای اصلاح نظام اداری و همچنین برنامه جامع اصلاح که پیشتر تصویب شده است، تأکید کرد و گفت: با اجرای این دو برنامه باید به مرحله‌ای برسیم که مردم در نهایت احساس کنند، تحول خوبی در نظام اداری بوجود آمده است.

رئیس‌ جمهور مقررات‌زدایی، ادغام، کوچک‌سازی دستگاه‌های اداری و اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها را از دیگر نکات در بحث اصلاح نظام اداری برشمرد و اظهار داشت: رضایت مردم و مراجعه‌کننده معیار است. هر کجا که می‌توانیم باید رقابت ایجاد کنیم و اگر رقابت وجود نداشته و اختصاص و انحصار جای آن را گرفته باشد، مشکل بوجود خواهد آمد.

روحانی با بیان اینکه دستگاه بی رقیب ناکارآمد می شود و انحصار مشکل آفرین است، ادامه داد: باید کاری کرد که یک فرد احساس نکند که سازمانی منحصراً در اختیارش است و نباید امضاء طلایی درست کنیم که این فسادآفرین و مشکل‌آفرین است.

وی مبارزه با فساد را وظیفه بزرگ دولت دانست و تاکید کرد: دولت در برخورد با فساد به ریشه ها می پردازد و در بحث حقوق‌های نامتعارف نیز دولت به ریشه‌ها پرداخت تا ضمن قانونی شفاف، مقام ذی‌نفع نتواند تصمیم‌گیر باشد و دستگاه‌های نظارتی نیز نظارت لازم را به عمل آورند. با بگیر و بند و اینها فساد حل نمی‌شود، باید با ریشه‌های فساد برخورد کنیم. اگر کسی جایی حقوق غیرعادلانه گرفته است، فکر نکنیم باید در قوه قضائیه صف درست کنیم و چوب و شلاق بیاوریم! اول از چوبه‌ دار شروع می‌کنیم بعد پایین میاییم درحالیکه باید قانون را درست کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: مشکل حقوق‌هایی که مطرح شده، مشکل یک قوه و یا دو قوه نیست بلکه سراسری است و تا زمانی که در کشور قوانین، مقررات، پرداخت‌ها و درآمدها شفاف نیست و همچنین بخش‌های خصولتی وجود دارد، فساد و مشکل نیز وجود خواهد داشت و حل نمی‌شود. ضروری است که سیستم را از بنیان اصلاح کنیم.

وی با قدردانی از تمامی کارکنان و مدیران صادق، مخلص و خدمتگزار، اظهارداشت: مشکلات در کشور به اکثریت بر نمی‌گردد.

روحانی با اشاره به اینکه اگر دولت کاری جز برجام و یا طرح تحول سلامت نکرده بود، برای دستاورد سه ساله کافی بود، اظهار داشت: معنای برجام این است که قدرت سیاسی مان را به رخ دنیا و قدرت‌های بزرگ کشیدیم. اینکه دیپلمات‌های کشور موفق شدند قطعنامه‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کنند، برای تاریخ کشور بس است.

رئیس‌ جمهور ادامه داد: کدام کشور بوده است که ۷ قطعنامه فصل هفتمی شورای امنیت را بدون اینکه یک روز اجرا کند، با قدرت دیپلماسی آن‌ها را لغو کند؟ باید به ایستادگی ملت و کار مخلصانه دیپلمات‌های کشورمان افتخار کنیم و رفتار کودکانه، از روی حسد و حزبی و جناحی عمل کردن ما را از وظایف اصلی منحرف نکند.

وی با تأکید بر اینکه اگر کفران نعمت کنیم عذاب خدا نازل می شود، ادامه داد: مگر می‌شود انسان در برابر خدمت عده‌ای مخلص شکرگزار نباشد؟ امروز دیوارهای تحریم خراب شده و شرایط بانکی و مالی سرمایه‌گذاری، صادرات و واردات کالا و خدمات سهل و آسان‌تر شده است. اگر ۱۰۰ مشکل وجود داشت امروز ۹۰ تای آن حل شده است.

روحانی همچنین طرح تحول سلامت در طول ۳ سال گذشته را از اقدامات بسیار مهم و ارزشمند دولت برشمرد و گفت: اکنون مردم با هزینه کمتر، عزت و احترام بیشتر، زمان کوتاه‌تر و بدون زحمت، خدمات درمانی و پزشکی دریافت می‌کنند که این کاری بسیار عظیم و بزرگ است.

وی با بیان اینکه هزینه‌های بر دوش بیمار طی اجرای طرح تحول سلامت از نزدیک ۳۶ الی ۳۷ درصد به حدود ۳ تا ۶ درصد کاهش یافته است، گفت: در طول مدت اجرای این طرح ۱۶.۳ میلیون نفر از مزایای طرح تحول سلامت بهره بردند که این به معنای همه خانوارهای ایرانی است.

رئیس‌ جمهور با اشاره به ثبات اقتصادی و همچنین آرامش بازار سهام، ارز، طلا و کالا، ادامه داد:اگر در این دولت هیچ کاری صورت نگرفته بود جز ثبات و آرامش بازار کافی بود. باید قدردان آرامش کنونی در بخش اقتصادی و مالی کشور باشیم. در طول سه سال گذشته نرخ تورم ماه به ماه کاهش یافت و از تورم ۴۵ درصد به زیر ۸ درصد در نقطه به نقطه رسیدیم که این امر عظیم و بزرگ در تاریخ کشور سابقه نداشته است.

روحانی با اشاره به آمار رشد اقتصادی ۴.۴ دهم درصدی در سه ماهه نخست سال جاری، افزود: ان‌شاء الله در سال ۹۵ شاهد رونق اقتصادی در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه چرا عده‌ای به امید مردم لطمه می‌زنند، گفت: چرا عده‌ای با پول بیت المال و از روزنامه و خبرگزاری‌ که با پول بیت‌المال است به امید ملت لطمه می زنند، این به نفع چه کسی جز دشمن است؟ مگر ما دشمن مردم و مملکت هستیم؟ باید واقعیات را به مردم گفت و رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیرشان با اعضای هیأت دولت در مسأله اعتماد و امید به عنوان دو اصل مهم تأکید کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور متعلق به همگان بوده و برای حزب و جناح خاصی نیست، گفت: آیا این افتخار نیست که در کشاورزی به سمت خودکفایی حرکت کرده‌ایم و در انبارهای کشور در حدود ۱۴ میلیون تن گندم، ذخیره وجود دارد. نه از وزارت کشاورزی، لااقل قدردان کشاورزانی باشید که خودکفایی گندم را رقم زدند.

روحانی تحول در راه ها، بنادر و عبور هواپیماها از آسمان ایران و همچنین اتصال راه‌آهن به منطقه را از کارهای بزرگ و در حال انجام دولت برشمرد.

وی با بیان اینکه دولت توانست در عرض چند ماه صادرات نفت و میعانات گازی را به مقدار قبل از تحریم برساند، اظهار داشت: در طول ۶ ماه از اجرای برجام تا خرداد توانستیم تولید نفت را از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه برسانیم.

رئیس جمهور از اختصاص وام مسکن به مسکن اولی‌ها با نرخ سود تسهیلات تک رقمی خبر داد و گفت: دولت یازدهم به عنوان هدیه در هفته دولت به مسکن اولی‌ها وام مسکن در بافت‌های فرسوده با رقم سود تسهیلات ۸ درصد و بافت‌های غیر فرسوده با نرخ ۹.۵ درصدی با بازپرداخت ۱۲ ساله خواهد داد که این یک قدم بزرگ برای خانه دار شدن جوانان کشور است.
 
کلمات کلیدی : روحانی+مبارزه با فساد+فساد+وام مسکن+خانه اولی ها
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۵:۰۳
فقط یک نکته جناب روحانی,ملت ایران می فهمند...! از نظر شما نعمت همون ذایر انقلابتون بودن,پس برای بای بای تو سال نود و شش اماده باشین (3909547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۵:۰۹
به آقای روحانی بفرمایید از قدیم گفته‌اند هر کس تنها پیش قاضی برود خوشحال برمی‌گردد. ای کاش ایشان به هنگام ارائه گزارش خود توضیح می‌دادند 7 هزار واحد تولیدی کشور تا بالای 70 درصد تعطیل شده‌اند. رکود سراسر کشور را فرا گرفته و بیکاری به یک فاجعه تبدیل شده است. (3909798) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۵:۲۵
مردم در سال 92 به آقای روحانی رای دادند که مشکلات اقتصادی‌شان حل شود نه اینکه دغدغه ایشان برگزاری کنسرت در این شهر و آن شهر باشد. (3909800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۶:۲۴
وقتی می‌شنوم که دغدغه بزرگ رئیس‌جمهور کشورم به جای بیکاری میلیون‌ها ایرانی عدم اجرای کنسرت در مشهد مقدس شده آرزو می‌کنم کاش می‌توانستم به ایشان به عنوان مسئول اجرایی کشور این واقعیت را برسانم که زندگی اقتصادی مردم فلج شده است. (3909804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۶:۴۵
با توجه به سخنان رئیس‌جمهور که هیچ وزیری در برابر هیچ فشاری کوتاه نیاید و عقب‌نشینی نکند، لازم است مسئولین شرکت نفت در برابر فشارهای شیطان بزرگ و انگلیس خبیث و سایر شیاطین کوچک و بزرگ کوتاه نیایند و پای قراردادهای ننگین نفتی را که بوی دوره استعمار را می‌دهد امضا نکنند و کشور را ده‌ها سال به عقب برنگردانند. (3909806) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۵۶:۲۱
شما با روش خودت یعنی اخطاریه ی ایمیلی، یا تماس تلفنی طوفانی و یا هر شیوه ی دیگری که بلندی با مفاسد برخورد کن و واقعا اگه نتیجه داد به ما هم نشون بده. ولی تا جایی که من تو زندگیم فهمیدم اون هایی که مملکت رو با مفاسدشون به نابودی می کشانند مگر با زور نمی توان به زیر کشاند. (3909822) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۰۰:۴۹
شما خودت رو ناراحت نکن. ولی روحانی 96 از بار اول هم بیشتر رای میاره. (3909827) (alef-13)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۴۰:۳۳
1. "وی با بیان اینکه هر مقدار تواضع و ادب در برابر مردم بیشتر شود در جامعه عزیزتر هستیم"

2. "دولت اگر کاری جز برجام نکرده بود، برای دستاورد سه ساله‌اش کافی بود"

بدون شرح (3909894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۰:۱۱:۲۸
انشاءالله (3910854) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۷:۱۲
وعده و وعیدهای روحانی قابل اعتماد نیست کاربرد انتخاباتی دارد (3909552) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۹:۱۴:۳۹
چهار میلیون رأی دارید و بس . پس هرچه میخواهد دل تنگت بگو . ملت کار خودشونو خواهند کرد . (3910187) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۲:۰۴:۴۸
از کدام برجام دفاع میکنید ؟؟؟

تقریبا" هیچ ؟؟؟ !!!!

تحقیقا" هیچ ؟؟؟ !!!!

ضمنا" اگر به سیره ی امیرالمؤمنین علیه السلام مراجعه شود ، خواهید دید که برای مبارزه با فساد ، هم شلاق و هم چوب و هم حبس و هم اعدام لازم است (3910369) (alef-13)
 
امیرعلی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۲:۳۴:۳۳
میزان رای روحانی 50.7 درصد کل آرا یعنی پایین ترین میزان محبوبیت یک رئیس جمهور پس از انقلاب (3910397) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۷:۳۷:۴۸
با این وضع و وجود مدیرانی چون نوبخت و نعمت زاده و زنگنه و... شاید تعداد رای ها برعکس بشه...و جای شما با چهار میلیون رای عوض بشه (3910664) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۲:۳۴:۵۰
امضاهای طلایی دقیقا" دور و بر جنابعالی هستند جناب روحانی !!

راستی از فریدون و رستگار سرخه و صدقی و صفدر و ............ 1600 نفر از مدیران چه خبر ؟ !! (3911123) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۲:۵۳:۵۰
فاجعه ی برجام ، نعمت الهی !!!!!!!
حرامخواران نجومی ، ذخایر انقلاب !!!!!!! و امانت داران نظام !!!!!!!
بی بند و باری ، آزادی !!!!!!!!
جلوگیری از کنسرت های مفسده ساز ، بی قانونی !!!!!!!!
منتقدین ، بی سواد و بی هویت !!!!!!!!!
نگرانان و دلواپسان ، سزاوار جهنم !!!!!!!
تورم 8 درصد !!!!!!!!!
رشد و رونق اقتصادی ، عالی !!!!!!!!
بیکاری ، کمتر از 2/5 میلیون !!!!!!!!
مسکن ، به وفور !!!!!!!!!
دولت تدبیر و امید و راستگو !!!!!!!!!
آمریکا ، کدخدا !!!!!!!!
بررسی های سرنوشت ساز ، محرمانه !!!!!!!!!!
مردم ، نامحرم !!!!!!!!!!

ما در اردیبهشت 96 در پای صندوقهای رأی حضور خواهیم داشت . انشاءالله (3911160) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۰۷:۴۰
آقای رئیس جمهور لطفا" بعنوان مسئول مجریه ، یک نفر از اعضای کابینه و انبوه معاونین و مشاوران و نزدیکان و ذخایرتان را به ملت معرفی کنید که فقط یک در صد مثل شهید رجایی ، ساده زیست و مردمی باشد !!!!!!!! فقط یک نفر !!!!!!!!!!!!!!! (3909564) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۳۱:۴۶
اتفاقا بهتر اینکه کسی ساده زیست نباشه ... کسی که از پس خرجو مخارج خودش برنیاد چطوری میخواد به مردم کمک کنه که از پس خرج و مخارجشون بربیان؟
بعدم الان مثلا یک نفر هم در این سیستم ساده زیست نباشه مثلا شما چی رو ثابت کردین؟ نه کسی ادعای ساده زیستی داشته و نه اینکه ساده زیستی جزو شرایط انتخابات و ... هست.
بعدم مثلا گیریم که چند نفر هم ساده زیست باشن. دقیقا چه سودی به شما وارد میشه؟ اون فرد مسئول باید دانش و آگاهی کافی داشته باشه وگرنه ناآگاهیش هزار برابر ساده زیست بودن یا نبودنش به مملکت ضرر میزنه.

بعدم اصلا ساده زیستی رو یه تعریف کن ببینم! یعنی مثلا توی خونش میز و صندلی نداشته باشه؟ هر روز یه کت بپوشه؟ گوشیش از اون نوکیا قدیمی ها باشه؟ نه قربون دستت ... اون اسمش ساده زیستی دیگه نیست!

کلا اصلا منطقتو نفهمیدم! (3909885) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۶:۲۵:۴۰
شما این سوال را در مورد دولت احمدی نژاد می تونی جواب بدی؟ (3909968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۸:۰۳:۰۷
واقعا نظرات مردم نسبت به جناب روحانی در همین سایت الف که نگاه می کنم زیر رو شده انگار مردم سرخورده شده اند از بس شعار و عدول از آن و عمل هیچ. (3911684) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۰:۲۹
جناب آقای روحانی
رسیدن به نقطعه ای که شهیدان رجایی و باهنر در آن بوده اند با اشرافی گری، تکیه زدن بر مبل های نرم منافات دارد. شما فقط درخور همه اقشار صحبت های تاثیرگذاری در چنته دارید ولی برخلاف صحبت های همه جانبه، فعالیت شما فقط در راستای تامین منافع قشر ثروتمند جامعه است. (3909565) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۹:۲۸
با بگیر رو ببند مبانی فساد بهتر آشکار میشود (3909582) (alef-13)
 
امیر حامد
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۲۲:۲۷
جناب ریاست جمهوری محترم ! تقریبا همه دارندگان امضاهای طلایی در محدوده تحت امر حضرتعالی مشغول به خدمت هستند. لطفا اعلام فرمایید کی به اصلاح "مبانی" همت خواهید گذاشت ؟ اگر فرصتی شد، از جمله بررسی فرمایید چرا مختصر مذیران خوشنام وزارت صمت استعفا کرده و یا برکنار شده اند. (3909588) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۷:۳۳:۰۷
صاحبان امضای طلایی در همه ادوار وجود دارند مانند کسانی که به زنجانی ها و امیر منصور ها مجوز میدادند (3910050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۲۵:۳۸
ازفرمایش جناب رئیس جمهور اینطور استنباد میشود اگر در یک جای نهاد مالی واقتصادی قانون تعریف نشده باشد هر جور که می توانند رفتار میکنند مثلا میتوانند حقوق 380 ومیلیونی ویابالاتر رابگیرند چون آنجا قانون رخنه نکرده است آزادند (3909594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۲۷:۵۷
تک تک اظهارات ریاست محترم جمهوری قابل نقدند. (3909599) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۲:۴۸:۵۸
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: تاکنون 420 میلیارد تومان از وجوهی که در این پرونده مورد تصرف واقع شده بود متوقف شده است.

وی در پاسخ به سؤالی که گفته می‌شود فردی حدود سه هزار و 700میلیارد تومان از بانک ملت تسهیلات دریافت کرده و هم اکنون معوقات وام وی نزدیک به سه هزار میلیارد تومان شده و از کشور نیز فرار کرده، گفت: اینکه این فرد چه مقدار تسهیلات گرفته الان اطلاع دقیق ندارم، اما معوقات تسهیلات وی هزار و 200میلیارد تومان است و بعد از این معوقات نیز تسهیلات ارزی دریافت کرده بود که اگر به ریال تبدیل کنیم یک هزار و 200 میلیارد تومان می‌شود و در مجموع دو هزار و 400 میلیارد تومان معوقات قبلی و بعدی این فرد است.

اژه ایی با اشاره به متواری شدن یکی دونفر در این پرونده گفت: همانطور که قبلا گفته‌ام به نفع خودشان است که به کشور بازگردند و این به آن معنا نیست که اگر بازگشتند به پرونده‌شان رسیدگی نمی‌شود و چنین قولی نمی‌دهیم بلکه قول می‌دهیم بازگشتشان قطعا به نفعشان خواهد بود.
رستگارراکی مدیرعامل بانک ملت کرد این وامها با توصیه چه کسی پرداخت شد !!!!

!!؟؟؟؟؟؟؟شعاردادن بس است (3909636) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۳:۰۰:۵۷
طرح تحول سلامت که واقعا دست آورد است، حقوق و کارانه نجومی به پزشکان، ورشکستگی بیمه ها، چند برابر کردن هزینه های درمانی، نابودی تولید به واسطه سرازیر کردت بودجه مملکت به وزارت بهداشت، آیا این موارد دست آورد می باشد، آقای رئیس جمهور خواهشا شما فریب آمار و اطلاعات اشتباه و کذب وزیر بهداشت را نخورید. (3909651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۷:۲۲:۱۲
واقعا هزینه درمان چند برابر شده؟
یادمه قبلا برای ویزیت متخصص حد اقل 40 تا 50 تومان هزینه باید پرداخت میشد ولی الان حدود 2 تومن پزشک خانواده ودود 3 تومن متخصص میگیرد
امان از کسی که خود را به خواب میزند و سعی در گمراه کردن دیگران نیز باشد (3910037) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۳:۵۷:۵۲
اقای ریس جمهور ما میدانیم که افکار مردم را تحریف میکنن که در سال 96 نا کارامدی را به شما ببندند ولی ما درک میکنیم که با دست خالی چکارها که نکردی (3909733) (alef-3)
 
ابوطه
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۲۶:۵۲
اگر دستش خالی بود مدیرانش چگونه حقوق های نجومی گرفته اند؟ (3909879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۳۹:۱۵
... و جز وعده خالی 100 روزه کار دیگری نکردی! (3909891) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۷:۳۴:۲۰
شما اگر انصاف داشتی فقط ثبات ارز برات کافی بود (3910052) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۸:۱۵:۳۰
ببخشیدا...قرار نبود ارز ثبات داشته باشه...قرار بود قیمت ارز کم بشه تا ارزش پول ملی افزایش پیدا کنه...مگه همین قرار آقای روحانی نبود...حالا هی می گن ثبات ارز..یعنی بیشتر از این می خواستن افزایش بدن... (3910106) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۹:۱۲:۵۱
ثبات؟؟؟ دوست عزیز با رکود حاکم و عدم وجود رونق تولید شما موردی برای افزایش قیمت ارز می بینی؟؟ وقتی مصرفی برای ارز نباشد معلوم است که ثبات پیدا می کند (3910185) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۳:۵۷:۵۴
نه اینکه قبلش خیلی رونق اقتصادی داشتیم؟ هم رکود داشتیم، هم تورم 40 درصدی، هم تعطیلی واحدهای تولیدی، هم قیمت ارز روزانه و ساعتی بالا میرفت. 800 میلیارد پول بیزبان نفت هم که معلوم نشد چه سرنوشتی پیدا کرد. به سایت محترم الف هم یک توصیه برادرانه دارم.
تفاوتهای اداره کشور توسط دولت روحانی با نحوه اداره کشور (اگر بشود اسمش را اداره کردن گذاشت) در دولت قبل (موسوم به دولت هاله نور) اینقدر زیاد است که با امثال این تخریبها مردم از روحانی روی برنخواهند گرداند. 8 سال سیاه مدیریت! بی ضابطه کشور هیچگاه از خاطره ها پاک نخواهد شد. من اگر قانون اساسی کشور اجازه میداد که روحانی چند دوره پشت سر هم کاندید شود، باز هم به او رای میدادم.
اگر قرار باشد کسی بجای روحانی رئیس جمهور باشد، باید خیلی از او بهتر باشد که چنین کسی را در میان اصولگرایان سراغ نداریم (در اصلاح طلبان وجود دارد ولی خوب تایید صلاحیت نمیشود). از این نمدی که دست گرفته اید کلاهی برای اصولگرایان درنخواهد آمد. فکر نکنید که اگر مردم به روحانی رای ندهند، به یک اصولگرا رای میدهند. از خواب و رویا خارج شوید لطفا. (3910511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۹:۲۰:۱۱
مگر اون موقع کا رشد اقتصاد منفی 6 درصد بود تلاطم ارز کمکی کرد (3910790) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۳:۵۸:۴۶
ارز زمان احمدی نژاد ثابت شده بود به امارها مراجعه کنید (3910512) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۰:۰۳:۵۰
با بگیر و بند و اینها فساد حل نمی‌شود، باید با ریشه‌های فساد برخورد کنیم. درحالیکه باید قانون را درست کنیم.
هدف ان است با تصویب قانون همه نجومی بگیر ها تبرئه شوند
مثل تعریف سقف جدید از حقوق برای نجومی بگیران برای فرار از قانون (3910516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۷:۴۲:۰۹
ارز که دسته خودشونه...حتی سال 90 هم بیشترین سود را کردند با زدن صرافی ها (3910672) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۶:۰۰:۳۲
من درک نمی کنم
لطفا حداقل کمی مرا راهنمایی کنید (3909927) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۸:۱۶:۴۳
کدوم دست خالی...

الان شاید داریم 4 میلیون بشکه نفت می فروشیم ولی درامد کشور از سال اول دولت هم کمتره...تازه اگه پول بیاد... (3910107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۰۱:۳۶
اقای روحانی
شما اقدامات ضد فساد خودت را شروع بفرمایید کاری به این حرف ها نیز نداشته باشید و بگیر و ببندها نیز ادامه پیدا کند . کاش گفته بودید بگیر و ببند به تنهایی کافی نیست هرچند بایستی ادامه پیدا کند . فرق کسی که امکانات دزدی برایش فراهم است و بدلیل پاکدامنی با قناعت زندگی می کند با دزد های بی همه چیز دو تابعیتی هر دوسمت نشین چیست ؟ (3909739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۳۵:۱۵
آقا لطفا ازشهیدان رجایی وباهنر مایه نگذار. (3909788) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۷:۴۵
تنها راه برون رفت از فساد حمایت از مردمی است که بتوانند زواید اجرائی درون یک اداره را بگوش مسئولین بر سانند .

در درون خود اداره کسی برای حذف زواید اقدام نخواهد کرد . مگر با شنیدن صدای مردم .

انعکاس صدای مردم را فقط سایت الف و دیدبان شفافیت نباید بدوش بکشد.

برای هر وزارت خانه سایتی درست کنید تا مردم بی مهابا زواید را بگوش وزرا برسانند.

در سازمانی که مجوز ورود مواد غذائی مجاز مجوزصادر میکند .
همه کارهایشان زواید است و کار شکنی .

یک خانم و یا یک آقا باسم کارشناس هر کاری دلش خواست میکند .
مدیر بلاواسطه وی هم اورا حمایت .
چنین مدیری چگونه میتواند زواید را بر طرف کند .
مد شده است برای رفع مشکل به مدیر بلاواسطه مراجعه میکنی در جواب میگوید هر چه کارشناس گفت همان درست است .

چرا که متزلزل پست و مقامش میباشد.

و یا زیر دستش دندان او را شمرده است .

برای براه انداختن یک انقلاب اداری از مردم کمک بخواهید .


در بحث حقوق ها - مسئولی که باید عذر خواهی کند - بفکر چاره باشد - فلان فرد خاطی را میگوید ذخیره نظام است .

هم نظام را زیر سئوال میبرد و هم خطا کار را تطهیر .

دیگر زواید هم مثل این زائد ه اگر رسانه ای نشده بود در حد همین حد اقلی هم اصلاح نمیشد. (3909808) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۰۴:۳۴
راست میگه

برای مبارزه با فساد چوب شلاق دیگه کاربرد نداره
چون اونهایی که دستشون تو فساده اینقدر گردن کلفت شدند که چوب شلاق کارایی نداره و دیگه زور کسی بهشون نمیرسه (3909833) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۲۱:۲۴
روحانی واقعا گزارشهایی که دریافت میکنید روش یه تحقیق کنید
چرا از گرونی میوه و مرغ و گوشت و برنج و نون و..................... حرفی نزدید
چرا از دست آورد سونامی سرطان توسط شما حرفی نمیزنید
خدا رو در نظر بگیر و بعد از دس آورد صحبت
فرمایشات شما پاآورده
حقوقهای نجومی
افزایش سرطان
افزایش بیکاری
فقیرتر شدن فقرا و گنده شدن وابسته به رانت
و...................................
تو رو خدا ثبت بفرمایید (3909858) (alef-13)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۴۳:۰۳
حرکت به سمت شفاف سازی عملکردها و سلامت اداری حرکت بسیار پسندیده ای از سوی مردم و دولت محترم است.
بقول شاعر" اول پاکی برهنگی " است .
ولی پاکی زمانی به وقوع می پیوندد که همه اعضاء بدن پاک شود مثلا اگر دست راست تمیز شود ولی دست چپ الوده باشد فایده ای دارد ؟!
اگر دولت پاک شود ولی شهرداری و قوه قضاییه و مقننه پاک نشود فایده ای دارد؟!
چرا برخی از رسانه ها برای همین موضوع شفاف سازی هم جناحی عمل می کنند (3909897) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۴۴:۵۹
روحانی مچکریم (3909902) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۵:۵۸:۱۱
اتفاقا جناب دکتر روحانی باید برای مبارزه با فساد مالی شلاق و چوب محکم آوورد تازه باید آبروشونم برد!!!!!!!!
شما که درس حوزه خوندی چرا بر عکس مولا علی حرف میزنی؟؟؟؟!!! (3909921) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۶:۲۱:۴۴
امیدوارم ثمرات ,, بر جام ,, بعنوان دست اورد نه تنها 3 سال اخیر بلکه تمام دوران زندگی مسئولین دولت فعلی مورد قبول درگاه خداوند باری تعالی واقع شود (3909959) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۶:۲۵:۲۹
ما که دستاوردی حس نمی کنیم (3909967) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۶:۲۷:۵۰
آقای رئیس جمهور شما دو تا از این نجومی ها را تحویل قوه قضائیه بدهید تا اعدامشان کنند، قانون خود به خود درست می شود.

وقتی در قران آمده است: فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُ

وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرّاً يَرَهُ‏

قانون کیلو چند است.

این قانون را کسانی نوشته اند که بتوانند حقوق نجومی دریافت کنند وگرنه مسلمان واقعی که مسئولین ما بیشتر از دیگران سنگش را به سینه می زنند به قران و آیات قران رجوع می کنند نه به قوانینی که بچه هم ازش می تواند ایراد بگیرد. (3909973) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۸:۱۳:۵۰
اقای روحانی منم جای شما بودم، تو سال آخر دوره اول...حرف دیگه ای نمی تونستم بزنم...

برجام هم شده مثل مدرک دانشگاه...با این تفاوت که من فقط خودم مدرکم رو گذاشتم در کوزه...اما شما باید با 80000000 ایرانی بذارید در کوزه...

واقعا خجالت آوره...قیمت مرغ و گوشت و شکر سر به افلاک کشیده ...هی می خوان برای برجام دستاورد تراشی یکنند... (3910100) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۸:۳۹:۳۹
با اين همه مشكلاتي كه دولت قبل به ارث گذاشت كار روحاني شبيه به معجزه بود (3910139) (alef-13)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۱:۰۰:۳۹
برجامی که رئیس جمهور که تنها به ان تکیه کرده اثری در بهبود وضعیت معیشت وکسب وکار مردم نداشته وبا زمان تحریم ها تغییری به وجود نیامده .این دولت تنها با با کار جهادی ومبارزه جدی با فساد می تواند در یک سال مانده از عمر خود ناجی خود باشدوجز این مردم به شعار ووعده وعید بی اعتنا خواهند بود (3910289) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۲:۲۲:۱۴
إنّ الله لا يغيّر ما بقوم حتى ...
---
خوش باوری ساده ایست اگر بپنداریم فاسدان آزمند زر اندوز که به دین پوز خند می زنند با فدایت شوم و قربانت گردم از انگیزه های شیطانی خود دست بر می دارند و رویه های شیطانی خود را به روشهای پرهیز کارانه ی رحمانی تبدیل می کنند و همه چیز پس از این تحول رؤیایی به گل و بلبل تبدیل می شود؟؟؟!!!
هرکس تغییر بد شیطانی را به احسن رحمانی می خواهد باید مطابق با دستور قرآن از خود شروع کند و فرهنگ جامع دینداری قرآنی را با رهایی از زوائد بی پایه ی من در آوردی سر مشق زندگی و بر زندگی و کار خود حاکم و ناظر قرار دهد. (3910386) (alef-13)
 
بهداد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۱:۱۳:۰۴
من ۱ پدر بازنشسته دارم.هر وقت تماس میگیرم میگه از وقتی ایشان رییس جمهور شدن همه چیز گرانتر و مشکلات بیشتر شده.راستش این آمار و ارقام برای من یک نفر ملاک نیست.مردم به جیبشون نگاه میکنند.حالا باید دید جیب کی پرتر شد و چه کسی خالیتر. (3910570) (alef-3)
 
بدبخت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۳:۱۶:۵۵
من به خاطر موضوع پدیده به روحانی در دور بعد رای نمی دهم (3910618) (alef-3)
 
قدرتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۹:۴۶:۰۸
به فرمایش مقام معظم رهبری از برجام چیزی عاید ایران نشد. طرح کذایی تحول نظام سلامت هم به قیمت تعطیلی کشاورزی/ صنعت /تولید و اشتغال صورت گرفت و حاصل ان چوب حراج به بیت المال زدن و پر کردن جیب پزشکان با پرداختهای نجومی بود. (3910827) (alef-13)
 
کاظم
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۱:۱۴:۳۴
این حرف نوعی اعتراف به نا کار امدی دولت میباشد . (3910958) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.