نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485300
توکلی: شفافیت دولت ها بسترهای فسادخیز را حذف می کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت گفت : هرچه دولت‌ها از شفافیت بیشتر حمایت کنند و بسترهای فسادخیز را بیشتر حذف کنند و برخورد با فساد قاطعانه تر و بی ‌تبعیض تر باشد، زشتی فساد در نزد مردم بالا می رود.

به گزارش ایرنا، احمد توکلی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه کردستان، افزود: ساده ترین تعریف برای فساد، سوء استفاده از قدرت عمومی برای مفاسد خصوصی است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز فساد سیاسی در همه دنیا وجود دارد و از این حیث بین کشورهای پیشرفته صنعتی، درحال توسعه و توسعه نیافته، تفاوتی نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گاهی فساد وارد مرحله سیستمی نیز خواهد شد گفت: زمانی که سیستم های مسئول مبارزه با فساد خودشان آلوده می شوند فساد وارد مرحله سیستمی می شود.

توکلی بیان کرد: همچنین زمانی که حلقه های فاسد صاحبان قدرت و ثروت یکدیگر را می ربایند و به هم پیوند می خورند در این وضعیت با رشد فساد سیستمی، فساد سیستمی شبکه ای نیز ظاهر خواهد شد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه کردستان نیز در این آیین با بیان اینکه بسیج اساتید به خود می بالد که سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران با نام روز بسیج اساتید نامگذاری شده است گفت: دکتر مصطفی چمران از دوران جوانی و نوجوانی همواره در عرصه های مختلف علمی حضوری فعال داشته است.

علی شکری افزود: فداکاری های دکتر چمران در منطقه کردستان، پاوه، سردشت و مریوان فراموش نشده است و او همواره سعی کرده تلفاتی از مردم بی گناه داده نشود.

31 خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران با عنوان روز ملی بسیج اساتید نامگذاری شده است.
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۸ ۱۴:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۰۸:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۶:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۰:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی + مبارزه با فساد + دولت روحانی
 
سجادواعظی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۳:۰۴:۳۰
درود بر اقای توکلی...اگر همه مردم حساسیت حضرتعالی را داشته باشند فساد ریشه کن میشود.دلسوزی حضرتعالی ستودنی است (4437174) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.