توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435695
هشدار آلمان درباره عواقب انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
وزیر امور خارجه آلمان درباره پیامدهای تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس هشدار داد.

به گزارش تسنیم، "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امور خارجه آلمان سال 2017 را سالی تعیین کننده برای روند صلح بین فلسطینیان و اسرائیل ارزیابی کرده و با نگاهی به تصمیمات "دوناد ترامپ"، رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس و و تشدید تنش هایی که پیامد آن با واکنش فلسطینیان ایجاد می شود هشدار داد.

روز گذشته کنفرانس به اصطلاح صلح در شهر پاریش برگزار شد. این کنفرانس روز گذشته در  حالی با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داده است که هیچ نماینده ای از فلسطین و اسرائیل در آن حضور نداشته است.

حدود 70 کشور و سازمان بین المللی از جمله 36 وزیر خارجه در نشست پاریس شرکت کرده بودند و در پایان این کنفرانس خواستار تشکیل 2 دولت در کنار یکدیگر در سرزمین های اشغالی فلسطین شدند. در این بیانیه از اسرائیل خواسته شده است تا به مرزهای 1967 میلادی اخترام گذاشته و از کرانه باختری و نوار غزه عقب نشینی کند.

 در این بیانیه از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در 23 دسامبر در محکومیت شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری رود اردن، حمایت شده است.

ژان مارک آیرو وزیر خارجه فرانسه نیز درباره خطرات اختلافات طولانی بین اسرائیل و فلسطینیان هشدار داده و بر لزوم ادامه گفتگوها تاکید کرد.

  وی همچنین انتقاد شدیدی به تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا وارد کرده و گفت: اگر دونالد ترامپ  سفارت این کشور در اسرائیل را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کند، این اقدام تبعات بسیار جدی به همراه دارد.

وی درباره در پیش گرفتن موضع یکجانبه و تنها حمایت کننده از اسرائیل به ترامپ هشدار داد.

سازمان آزادی بخش فلسطین از بیانیه پایانی این نشست استقبال کرده و صالح عریقات دبیر کل این سازمان بر ضرورت پایان اشغالگری های اسرائیل تاکید کرد.

اسرائیل انتقاد شدیدی به برگزاری این کنفرانس وارد کرده و آن را نشستی بی فایده عنوان کرد.

مناسبات بین آمریکا و اسرائیل بعد از اینکه اوباما سال گذشته با قطعنامه سازمان ملل علیه شهرکسازی های اسرائیل موافقت کرد به شدت متشنج شده است.
 
کلمات کلیدی : فلسطین + انتقال سفارت آمریکا + قدس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.