توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436760
وزیر خارجه اردن: هر تهدیدی علیه هویت قدس باعث تحریک مسلمانان می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
وزیر خارجه اردن در سخنانی اظهار داشت: هر گونه تهدید علیه هویت عربی اسلامی و مسیحی بیت المقدس تحریک علیه عرب‌ها و مسلمانان به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن طی اظهارتی در حاشیه نشست داووس تاکید کرد که اولویت کنونی به مسئله ازسرگیری مذاکرات جدی و کارآمد برای حل درگیری‌ها میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی بر اساس راهکار تشکیل دو کشور است که تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال 1967 را ضمانت می‌کند.

وزیر خارجه اردن نسبت به خطرات اقدامات یک جانبه‌ای که "اثربخشی راهکار تشکیل دو کشور را از بین می‌برد و تغییر اوضاع کنونی در قدس شرقی را هدف قرار می‌دهد" هشدار داد.

از سوی دیگر الصفدی با استفان دیمیستورا فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در خصوص تمهیدات لازم برای برگزاری نشست آستانه در خصوص حل بحران سوریه گفت‌وگو کرد.

وی در جریان این اظهارات بر حمایت اردن از پایان دادن به درگیری‌ها و درد و رنج ملت سوریه و همچنین دستیابی به راهکار سیاسی تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : فلسطین + انتقال سفارت آمریکا + قدس + اردن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.