توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383378
درخواست اطلاعات ترکیه از آلمان
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۳
سازمان ملی اطلاعات ترکیه از سرویس فدرال اطلاعات آلمان خواسته است تا در تعقیب و شکار طرفداران و حامیان فتح الله گولن با آنکارا همکاری کند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه اشپیگل، اسناد حساس نشان می دهد که سازمان اطلاعات ترکیه از برلین خواسته است تا تعدادی از طرفداران گولن را بازداشت و به ترکیه بازگرداند. این افراد به زعم مقامهای اطلاعاتی ترکیه، به آلمان گریخته اند.

به نوشته این روزنامه آلمانی، از زمان وقوع کودتای ۱۵ جولای در ترکیه، دولت آنکارا تاکنون ۴۰ درخواست تحقیق و ۳ درخواست برای بازگرداندن طرفداران گولن به دولت آلمان ارسال کرده است.

مقامهای آلمانی هنوز به این درخواست دولت ترکیه پاسخ نداده اند. دولت ترکیه بارها فتح الله گولن را عامل اصلی وقوع کودتای ۱۵ جولای معرفی کرده است و خواستار استرداد وی از آمریکا شده است.

گولن نیز این اتهامات را رد کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را طراح اصلی این کودتا معرفی کرده تا به بهانه آن، مخالفان و منتقدان دولت را سرکوب و پاکسازی نماید.

کشورهای غربی اقدامات دولت ترکیه در سرکوب مخالفان و منتقدان را محکوم کرده اند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.