توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505664
واکنش شدید آنکارا به اظهارات اخیر وزیر خارجه آلمان
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
«بکر بوزداغ» معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه به اظهارات اخیر «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان واکنش نشان داد.

به گزارش مهر، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه آلمان گفت: «گابریل» به مردم آلمان، مردم ترکیه و مردم جهان دروغ می گوید. وی اصول و آداب دیپلماتیک را نادیده گرفته است.

به گزارش آناتولی، «بکر بوزداغ» معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه به اظهارات اخیر «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان واکنش نشان داد.

معاون نخست وزیر ترکیه در این باره گفت: وزیر خارجه یک کشور نباید اطلاعات بی اساس و در اصل دروغ را به افکار عمومی ارائه دهد.

سخنگوی دولت ترکیه ادامه داد: «گابریل» به مردم آلمان، مردم ترکیه و مردم جهان دروغ می گوید. فرد دروغگو نمی تواند وزیر خارجه یک کشور باشد. وی اصول و آداب دیپلماتیک را نادیده گرفته است.

وی که پیشتر وزیر دادگستری ترکیه بود، در ادامه افزود: «زیگمار گابریل» رفتار بی احترامانه ای را در پیش گرفته است. این موضوع برای نشان دادن سطح سیاستمداران آلمان نیز مهم است.

لازم به ذکر است، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان روز گذشته با انتقاد از سیاست های رئیس جمهور ترکیه گفته بود که این کشور تحت رهبری اردوغان هرگز نمی تواند عضو اتحادیه اروپا شود. واضح است که در چنین شرایطی ترکیه نمی تواند عضو اتحادیه اروپا شود.

این در حالیست که وزیر خارجه آلمان چند روز پیش نیز اعلام کرده بود که طرفداران رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه همسر او را در محل کارش تهدید کرده اند.

لازم به ذکر است، پس از خودداری آلمان از استرداد نظامیان پناهنده ترکیه ای به این کشور و لغو سخنرانی مقامات آنکارا پیش از همه پرسی تغییر نظام پارلمانی به ریاستی، دولت ترکیه نیز با بازدید نمایندگان پارلمان آلمان از نظامیان این کشور واقع در پایگاه اینجرلیک در ترکیه مخالفت کرد؛ اقداماتی که روابط بین دو کشور را تیره و تار کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.