توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458172
حزب سبز آلمان خواستار عقب نشینی ارتش از اینجرلیک شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۶
حزب سبز آلمان با تاکید بر اینکه ترکیه دیگر در مسائل امنیتی شریک مطمئنی برای ما نیست، خواستار عقب نشینی نیروهای ارتش از پایگاه اینجرلیک شد.

به گزارش تسنیم، "سم ازمیر"، رئیس سبزهای آلمان از دولت درخواست کرد که نیروهای آلمانی را از پایگاه اینجرلیک ترکیه بیرون بکشد.

وی افزود: ما عناصری نامطلوب در ترکیه هستیم. دولت آلمان باید به این روند خاتمه دهد که اجازه دهد تحقیر شود و پس از آن همچنان از آنکارا متشکر باشد.

ازمیر تاکید کرد که بنابراین ما باید هر چه سریع تر نیروهای خود را از اینجرلیک خارج کنیم. ترکیه دیگر در مسائل امنیتی شریک مطمئنی نیست.

ارتش آلمان از پایگاه نظامی اینجرلیک ترکیه از حملات هوایی روی مواضع داعش در عراق و سوریه حمایت می کند. حدود شش تورنادوی شناسایی آلمانی و تقریبا 250 نیروی ارتش در این پایگاه نظامی مستقر هستند. این پایگاه نظامی در نزدیکی شهر آدانای ترکیه و تقریبا در صد کیلومتری مرزهای سوریه واقع شده است.

ترکیه بعد از تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان بازدید نمایندگان پارلمان این کشور از اینجرلیک را ممنوع کرد.

مناسبات بین آلمان و ترکیه  همچنین به دلیل دستگیری خبرنگار آلمانی در ترکیه متشنج تر شده است. همچنین لغو نشست های تبلیغاتی سیاستمداران ترک در آلمان بر این تنش ها دامن زده است. دولت آلمان و اتحادیه اروپا همچنین به شدت به رفتارهای دولت ترکیه با مخالفان  در این کشور بخصوص بعد از کودتای نظامی شکست خورده انتقاد دارند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+آلمان+اینجرلیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.