توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385673
ساماندهی اطلاعات هویتی رانندگان
تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵
سازمان تامین اجتماعی درمورد ساماندهی اطلاعات هویتی رانندگان، صدور آراء مربوط به ماده ۱۴۸ قانون کار، نظارت بر عملکرد کارگزاری ها و ...مطالبی را ارائه کرد.

به گزارش مهر، معاونت فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از تطبیق اطلاعات هویتی رانندگان با فهرست ارسالی سازمان هدفمندسازی یارانه ها خبر داده و اعلام کرد: درجهت کنترل و نظارت بر امر اشتغال رانندگان در شغل رانندگی و جلوگیری از هر گونه احتمال سوء استفاده از حق بیمه سهم منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه ها طی دستوراداری مقرر شد واحدهای اجرایی تابعه کلیه رانندگان حمل و نقل عمومی درون شهری را که بعد از تاریخ ۸۹/۱۰/۱ با پرداخت بخشی از حق بیمه سهم خود از حق بیمه سهم منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه ها برخوردار شده اند را با فهرست ارسالی از سوی هدفمندسازی یارانه تطبیق دهند.

ساماندهی اطلاعات هویتی رانندگان
با توجه به تفاهمات انجام گرفته با وزارتخانه های کشور، صنعت و معدن و تجارت و راه و شهرسازی و تعاون کار و رفاه اجتماعی مقرر شد کلیه رانندگانی که از سال ۸۶ با پرداخت بخشی از حق بیمه مشمول قانون تأمین اجتماعی قرار گرفته و از سهم دولت و منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه ها برخوردار هستند با تبادل اطلاعات این سازمان، ساماندهی شده و منحصراً رانندگان درون و برون شهری که در امر رانندگی اشتغال دارند تداوم بیمه پردازی آنان به روش مزبور بلامانع خواهدبود.

نظارت بر عملکرد کارگزاری ها
همچنین با توجه به اهمیت و ضرورت نظارت بر نحوه عملکرد کارگزاریهای رسمی به منظور اجرای صحیح دستورالعمل های صادره و افزایش ضریب صحت عملکرد آنها در فرآیندهای واگذارشده و کاهش خطاهای احتمالی؛ کارشناسان این اداره کل در پنج ماهه ابتدائی سالجاری از ۴۰ کارگزاری در سطح ادارات کل شرق و غرب و شهرستانهای استان تهران و البرز بازدید به عمل آورده و ضمن ارائه راهنمایی های لازم در جهت بهبود عملکرد و رفع مشکلات احتمالی، نواقص و مشکلات مشاهده شده نیز جهت رفع موارد به ادارات کل مزبور اعلام شد.

صدور آراء مربوط به ماده ۱۴۸ قانون کار
در صورت صدور رأی مبنی بر احراز رابطه کارگری و کارفرمایی درخصوص کارگاه های مستقر در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی شعبه تأمین اجتماعی می بایست با رعایت مقررات جاری نسبت به محاسبه و مطالبه حق بیمه از کارفرما همانند سایر کارفرمایان مشمول قانون تأمین اجتماعی اقدام کند.

نحوه بازداشت اموال اعم از منقول و غیر منقول
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: مطابق قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی کارفرما (مالک) مکلف به پرداخت حق بیمه متعلقه می باشد و مراجع صدور پروانه (شهرداری ها) صرفاً در صورت احراز هرگونه تخلف مسئول جبران خسارات وارده می باشند و تکلیفی به پرداخت حق بیمه ندارند لذا واحدهای اجرایی مکلفند ضمن شناسایی کارگاه های مشمول نسبت به وصول حق بیمه کارگران ساختمانی از مالکان واحدهای مزبور اقدام کنند به نحوی که مبلغ بدهی به صورت اخطاریه از سیستم اخذ شده و پس از طی موعد قانونی ۴۸ ساعت از تاریخ ابلاغ، در صورت عدم پرداخت جهت صدور اجرائیه اقدام کنند بدیهی است مبالغ مندرج در کلیه احکام صادره از سوی شعب از کارفرما (مالک واحد ساختمانی) قابل وصول می باشد و در صورت عدم پرداخت از سوی مالک اقدامات اجرایی وفق ماده ۵۰ قانون تأمین اجتماعی و آیین نامه مربوطه در جهت توقیف پلاک ثبتی همان ملک یا سایر اموال وی امکان پذیر می باشد و ضرورتی به تقدیم دادخواست و مراجعه به مراجع قضایی وجود ندارد.

بازرسی الکترونیک هوشمند
همچنین فاز ۱ و ۲ بازرسی الکترونیک هوشمند در شعبه ۲۵ غرب تهران بزرگ در تاریخ ۹۵/۵/۳۰ عملیاتی شد.

طرح مذکور در اجرای روان سازی و شفاف نمودن فرآیند بازرسی کارگاهی، ارتقاء و بهبود شاخص کسب و کار، برنامه ریزی و اجرا شده است. سیستم بازرسی الکترونیک براساس (mobile application) در شعبه ۲۵ تهران به عنوان شعبه پایلوت اجرایی گردید و مقرر شد پس از کنترل های لازم طرح فوق در شعبه یک تهران به عنوان شعبه دوم پایلوت اجرایی شود.

اجرای کامل این طرح در سه فاز بوده و به صورت آنلاین و آفلاین قابل اجرا است.
 
کلمات کلیدی : رانندگان+تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.