توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438025
اپوزیسیون سوریه: ما خواهان پایان خونریزی‌ها در سوریه هستیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳
سخنگوی اپوزیسیون سوریه اعلام کرد، هیات حضور یافته در مذاکرات آستانه با هدف پایان درگیری شش ساله در سوریه، خونریزی‌ها و وحشیگری‌ها شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، یحیی العریضی، سخنگوی اپوزیسیون سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت: ما با طرف ترکیه‌ای مذاکراتی داشتیم و مباحثی درباره اهداف مذاکرات آستانه مطرح شد.

وی مدعی شد: ما اینجا هستیم که به خونریزی‌ها و وحشیگری‌ها انجام شده پایان دهیم.

به گفته او، دو مساله اصلی وجود دارد که نیاز است مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد؛ اولین موضوع، برقراری آتش‌بس در سراسر سوریه به خصوص در مناطقی که هنوز هم تحت بمباران‌ها قرار دارند و موضوع دوم، ابعاد انسانی بحران سوریه است که براساس قطعنامه صادر شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل باید مسائلی مانند لغو محاصره مناطق و جلوگیری از پاکسازی‌های قومی لحاظ شود.

این مخالف سوری اضافه کرد: نهایی کردن این دو بعد، به دستیابی به یک توافق قدرتمند در راستای ایجاد نقشه راهی برای راه‌حل سیاسی نهایی براساس تعهدات مذاکرات ژنو کمک کند.

وی ادامه داد: اگر توافق 30 دسامبر مبنی بر برقراری آتش‌بس تصویب شود، تضمین شود و این آتش‌بس در تمامی مناطق سوریه اجرا شود، در این صورت می‌توانیم بگوییم که ما به اهداف خود دست یافته‌ایم.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات آستانه + نشست سه جانیه سوریه + مخالفان سوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.