توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278652
آمریکا ائتلاف مخالفان سوری را غافلگیر کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵
آمریکا ورود تمام اعضای ائتلاف مخالفان سوری را به دلیل مشارکت در اقدامات تروریستی به خاک خود ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری العهد، آمریکا تمام اعضای گروه موسوم به ائتلاف مخالفان سوریه و خانواده های آنان را به دلیل مشارکت در اقدامات تروریستی از ورود به خاک خود ممنوع کرد. در این میان یکی از اعضای ائتلاف مزبور هنگام درخواست دریافت روادید آمریکا مطلع شد که صدور روادید برای آنان ممنوع اعلام شده است.

در همین ارتباط پایگاه خبری ایلاف عربستان نوشت: اعضای ائتلاف مخالفان سوریه و به طور کلی مخالفان خارجی این کشور از تصمیم آمریکا مبنی بر قرار دادن نام آنان در فهرست تروریست ها غافلگیر و شوکه شدند.

بنابر اعلام این منبع هدف آمریکا از این اقدام مبارزه با تروریست در خارج از خاک این کشور نیست، بلکه با این اقدام در نظر دارد امنیت داخلی خود را حفظ کند، زیرا واشنگتن بر این باور است که تمام اعضای ائتلاف مخالفان و نیز مخالفان خارجی سوریه تروریست های احتمالی هستند که چه بسا برای امنیت آن خطر ساز باشند از همین رو ورود آنان به خاک خود را مگر در شرایط استثنایی و تحت کنترل و نظارت شدید، ممنوع اعلام کرده است.

توصیف «تروریست های احتمالی» برای تمام مخالفان خارجی سوریه در نظر گرفته شده است زیرا این افراد با گروههای تروریستی وابسته با القاعده از جمله جبهه النصره و داعش روابط مستحکمی دارند.

به هر حال هرچند این اقدام آمریکا غیرمنتظره است اما هدف از آن تصمیم جدی برای مبارزه با تروریست و یا قطع کمک های مالی به آنان نیست.

این در حالی است که آمریکا در آغاز تشکیل ائتلاف مخالفان سوریه از آن حمایت کرده و آن را نماینده قانونی وشرعی سوریه می دانست، از همین رو از نظر تسلیحاتی و مالی آن را تحت حمایت قرار داد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، ائتلاف مخالفان سوری ، لیست تروریستی ، ممنوع الورود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.