توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439498
دیدار لاوروف با مخالفان سوری در مسکو/ نشست ژنو به اواخر فوریه موکول شد
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
وزیر خارجه روسیه در دیدار با گروهی از مخالفان سوری در مسکو، اعلام کرد که زمان مذاکرات سوریه در ژنو از هشتم فوریه به پایان همان ماه موکول شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست با برخی از گروه‌های مخالف سوری در روسیه گفت: راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد. مذاکرات آستانه شرایط را برای گفتگوی ژنو پیرامون سوریه هموار کرد و به سازمان ملل برای فراهم کردن مقدمات نشست‌های ژنو در اواخر ماه فوریه کمک کرد.

لاوروف گفت که زمان مذاکرات سوریه در ژنو از هشتم فوریه به پایان همان ماه موکول شده است.

وی خاطرنشان کرد که در نشست آستانه آتش بس و مکانیزم سه گانه برای نظارت بر آن تثبیت شد.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که کشورش مطمئن است که مذاکرات سوریه باید بر مسائل مشخصی از جمله تلاش برای تدوین قانون اساسی متمرکز باشد.نمی‌توان هیچ قانون اساسی را بر سوری‌ها بدون هماهنگی میان طرف‌ها تحمیل کرد.

لاوروف گفت، فعالیت‌های نظامی در حال حاضر در سوریه متوقف شده است و بهانه‌ای برای عدم حضور در مذاکرات وجود ندارد.

لاوروف همچنین تاکید کرد که نمی‌توان همیشه بر هیات مذاکرات مخالف برای آغاز گفتگوها حساب باز کرد چراکه این هیات پیش شرط‌هایی را قبل از هر گفتگوی سوری تحمیل می‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان ملل در انجام مذاکرات سوری سوری تعلل نورزیده است، تاکید کرد که پیش نویس قانون اساسی جدید به منزله جمع کردن وجه‌های‌ مشترک سوری‌ها است.
 
کلمات کلیدی : لاوروف + مخالفان سوری + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.