توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497614
پیاز قاچاق هم وارد بازار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بارفروشان زنجان از ورود پیاز قاچاق به بازار خبرداد ولی گفت: پیاز قاچاق در بازار مشتری ندارد.

سید مرتضی هاشمی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته قیمت پیاز افزایش چشمگیری داشته و تا 50 درصد افزایش داشت.

وی با اشاره به اینکه همین افزایش قیمت موجب کاهش مصرف مردم شد، افزود: یکی از دلایل افزایش قیمت پیاز صادرات آن بود. رئیس اتحادیه میوه و تره‌بارفروشان زنجان با بیان اینکه طی روزهای قبل قیمت پیاز کاهش یافته است، گفت: در واقع نسبت به روزهای قبل قیمت پیاز 20 درصد کاهش داشته است.

هاشمی با اشاره به اینکه طی روزهای قبل پیاز قاچاق نیز وارد بازار شده است، افزود: آنطور که اطلاع دارم این پیازها از هند وارد شده است. وی با اشاره به اینکه پیازهای قاچاق وارد شده از هند کیفیت لازم را ندارد، بیان کرد: این پیازها از نوع پیازهای قرمز بوده است. رئیس اتحادیه میوه و تره‌بارفروشان زنجان با اشاره به اینکه در سایر قیمت‌ها افزایش قیمتی نداریم و قیمت‌ها افت دارد، تصریح کرد: با وجود این فروش چندانی نیست و بازار راکد است.

هاشمی با بیان اینکه به علت رکود بازار فروشندگان مجبور به فروش با قیمت پایین‌تر هستند، افزود: از طرفی میوه کالایی است که زود کیفیت خود را از دست می‌دهد و از طرفی مردم نیز قدرت خرید ندارند به همین علت میوه‌جات با قیمت پایین به فروش می‌رسد.
 
کلمات کلیدی : پیاز، گرانی، تورم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.