نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465411
ستاد مبارزه با موادمخدر: حجم موادمخدر با تخفیف مجازات اعدام قاچاقچیان افزایش می یابد
بخش اجتماعی الف، 4 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری نسبت به تصویب طرح اخیر کمیسیون قضایی واکنش نشان داد و گفت: در صورت تصویب این طرح، قطعاً فعالیت قاچاقچیان موادمخدر جدی‌تر شده و حجم قاچاق مواد مخدر افزایش خواهد یافت.

علی مویدی در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به رأی روز گذشته کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی مبنی بر تخفیف مجازات قاچاقچیان موادمخدر و حذف مجازات اعدام برای برخی از قاچاقچیان اظهار داشت: نکته نخست آن است که ستاد مبارزه با مواد مخدر از هرگونه اصلاح قوانین مرتبط با موضوع اعتیاد و موادمخدر استقبال می‌کند ولی باید توجه داشت که اصلاحات مورد نظر نباید به پایمال شدن خون هزاران جوانی که برای تأمین مطامع قاچاقچیان ریخته شده بینجامد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری اضافه کرد: کسانی که به دنبال اصلاح قوانین و فرآیندها هستند باید به شرایط منطقه‌ای، جغرافیایی، وضعیت ژئوپولیتکی کشورمان و همجواری ما با کشورهای افغانستان و پاکستان توجه کنند و نمی‌توان فعالیت باندها و گروه‌های مافیایی قاچاق موادمخدر را در شرایط فعلی نادیده گرفت چراکه انگشت باندهای مافیایی قاچاق مواد مخدر همواره روی ماشه بوده تا با استفاده از هر شرایطی، به سمت نیروهای جان بر کفی که برای حفظ امنیت و سلامت کشورمان در تلاشند شلیک کنند.

وی با انتقاد از تصمیم اخیر کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی در موضوع مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: دوستان ما نباید اجازه دهند که احساسات دروغین و اظهارات خلاف چند قاچاقچی، امنیت عمومی کشورمان را به خطر اندازد و عزم ما را در مبارزه با قاچاقچیان و مافیای پیچیده مواد مخدر سست کند.

مویدی در واکنش به احتمال تصویب طرح اخیر کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس و آثار و تبعات آن گفت: پیش بینی من به عنوان کسی که بیش از 35 سال از عمرش را در مبارزه با باندهای مواد مخدر و قاچاقچیان گذرانده آن است که در صورت تصویب این طرح، قطعاً فعالیت قاچاقچیان موادمخدر جدی‌تر شده و حجم قاچاق مواد مخدر افزایش خواهد یافت.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان خطاب به نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: من از تمام دلسوزان جامعه که دل در گروی عزت جامعه و کشور دارند و تعدادشان هم در مجلس شورای اسلامی کم نیست می‌خواهم که با در نظر گرفتن تمام ابعاد و زوایا، نسبت به آنچه مصلحت هست تصمیم‌گیری کنند.
 
 
کلمات کلیدی : ستاد مبارزه با موادمخدر ++کمیسیون قضایی مجلس+موادمخدر+مجازات اعدام قاچاقچیان
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۰۴:۳۵
نمایندگان مردم نماینده مردم هستند و درد کل جامعه را با هم می نگرند و به تبعات اعدام آگاهند ایشان یک نظامی بوده و هستند و حل مسایل و مشکلات را فقط با اعدام و حذف افراد می دانند و به تبعات بعدی آن برای خانوادهها و بستگان درجه یک اعدامیان آگاه نیستند .و دید کارشناسی ندارند من به عنوان یکشهروند آرزو میکنم که مشکل اعتیاد و موتد مخدر با روشهای کارشناسی از این مملکت مرتفع گردد. (4281190) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۰۹:۵۲
مگه روش جلوگیری از مواد مخدر فقط همینه؟؟؟ شما راحتترین کار رو انتخاب میکنید. (4281201) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۲۷:۲۱
بهترین مجازات کار اجباریه و لاغیر. هر کسی هم که استنکاف کنه قطع دست یا پا (4281255) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۵۵:۵۱
برای بیکاران شغل درست کنید مواد مخدر از بین خواهد رفت (4281330) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۵:۳۵:۰۸
تا کنون بفرمایید با اقدامات صورت گرفته چقدر کاهش داشته ؟ (4281686) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۹:۱۱:۳۵
بسیاری از قاچاقچیانی که اعدام می شوند یک عده بدبخت هستند که برای دیگرانی که هرگز دیده نمی شوند از مرز با قبول هزاران خطر اقدام به انتقال مواد مخدر می کنند و گیر می افتند. اعدام انها هیچ دردی دوا نمی کند غیر از اینکه کشور ایران تبدیل به بزرگترین کشور اعدام کننده می شود.
روسای اصلی باندهای مواد مخدر هم با خیال راحت به کارشان ادامه می دهند و هرگز هم نه با نیروی انتظامی در مرزها درگیر می شوند و نه اساسا خود وارد میدان انتقال مواد مخدر می شوند.
اعدام یک عده قاچاقچی خرده پا خانواده هایی بی سرپرست تولید م یکند و عده ای را بدبخت.و کشور را در راس اعدام کنندگان جهان. (4282149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۲۲:۳۲:۴۰
تکلیف اعدام شده های قبل چی میشه؟ آیا این قوانین که با جان افراد ارتباط دارد به این راحتی قابل تغییر است؟؟؟؟ (4282418) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.