توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452613
پیشنهاد ترامپ برای پست سفیر آمریکا در روسیه + عکس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸
دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا یک فرماندار سابق جمهوریخواه را به عنوان سفیر جدید آمریکا در روسیه پیشنهاد داده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه آمریکایی "یو اس ای تودی"، بر اساس اعلام منابعی در کاخ سفید، ترامپ "جان هانتسمن" فرماندار سابق ایالت یوتا را به عنوان سفیر جدید آمریکا در روسیه در نظر گرفته است.

هانتسمن در انتخابات ریاست جمهوری 2012 یکی از نامزدهای رقابت های مقدماتی درون حزبی جمهوریخواهان بود. او پیشتر و در دوره اوباما سفیر آمریکا در چین بوده است.
 
جان هانتسمن
 
پیشنهاد ترامپ برای پست سفیر آمریکا در روسیه (+عکس)
 
هانتسمن در شرایطی به عنوان سفیر جدید آمریکا در روسیه معرفی خواهد شد که حساسیت موضوع رابطه با روسیه در دولت ترامپ بیش از پیش افزاش یافته است. ادعای دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمایت کاخ کرملین از راه یابی ترامپ به کاخ سفید از موضوعات جنجالی ماه های گذشته عرصه سیاست آمریکاست.

تازه ترین تحول در این باره آغاز به کار نشست های کمیته اطلاعات سنای آمریکا از 20 مارس (30 اسفند 95) با هدف بررسی موضوع ارتباطات احتمالی اعضای ارشد تیم ترامپ با دولت روسیه است. این کمیته قرار است  مقامات ارشد دولت ترامپ را احضار و آنها را مورد پرسش قرار دهد.
 
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ + سفیر آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.