توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474693
ترکیه سفیر آمریکا را احضار کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
وزارت خارجه ترکیه سفیر آمریکا را فراخواند.

به گزارش تسنیم به نقل از آناتولی، وزارت خارجه ترکیه سفیر آمریکا را در اعتراض به اقدامات پرسنل امنیتی این کشور در زمان حضور رئیس جمهور ترکیه در واشنگتن فراخواند.

بهنگام حضور رجب طیب اردغان رئیس جمهور ترکیه در واشنگتن، اختلاف میان کردها و دولت ترکیه این بار در آمریکا و مقابل سفارت ترکیه در واشنگتن نمایان شد. نیروهای امنیتی ترکیه به سمت کردهای مقیم آمریکا که مقابل سفارت ترکیه تجمع کرده بودند حمله کرده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

با افشای ابعاد جدیدی از ماجرای حمله خشونت بار محافظان رئیس جمهوری ترکیه به مخالفان وی در واشنگتن، اکنون مشخص شده است که این حمله به دستور اردوغان صورت گرفت.

شدت این درگیری به حدی بود که پلیس آمریکا به سختی توانست طرفین را متفرق کند.

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در اعتراض به این اقدام اعلام کرد: رفتار نیروهای امنیتی ترکیه در واشنگتن طی هفته جاری عمیقا آزاردهنده بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای افزود: وزارت خارجه آمریکا نگرانی خود را نسبت به این وقایع در بالاترین سطح ممکن اعلام می کند.

هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: خشونت هرگز واکنشی مناسب به آزادی بیان نیست. ما، همه جا، از حق مردم برای برخورداری از آزادی بیان و اعتراض مسالمت‌آمیز، حمایت می‌کنیم.

این سخنگو افزود: ما با شدیدترین لحن ممکن، نگرانی خود را به جدی‌ترین شکل ممکن با دولت ترکیه در میان گذاشته‌ایم.

شماری از شاهدان در محل گفته‌اند، در جریان اعتراضات در برابر سفارت ترکیه در واشنگتن، محافظان همراه رئیس‌جمهوری ترکیه در آمریکا، از صف نیروهای پلیس آمریکا گذشته‌اند و با مشت و لگد به شماری از معترضان حمله کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+سفیر آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.