توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479942
راز قتل سفیر آمریکا در لیبی فاش شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۱
یکی از فرماندهان داعش که قبلاً با گروه " انصار الشریعه " در لیبی همکاری می کرد ، جزئیات بیشتری درباره قتل سفیر آمریکا در سال 2012 فاش کرد. 
 

به گزارش العالم، احمد حسن المشیطی اعلام کرد: انصارالشریعه طراح و مجری نقشۀ حمله به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی (شمال شرق لیبی) بود. 
 
کریستوفر استیونز سفیر آمریکا در لیبی ، 2  تفنگدار نیروی دریائی و یک کارمند آمریکائی در حمله گروهی مسلح به کنسولگری کشته شدند. 
 
کمیته مبارزه با جرایم شهر مصراته در شمال غرب لیبی فیلم اعترافات المشیطی را پخش کرد که المشیطی در اعترافاتش می گوید: سه نفر از فرماندهان انصار الشریعه به نام های "محمد الزهاوی ، فوزی الفایدی و احمد ابوختاله" نقشۀ حمله به کنسولگری آمریکا را کشیدند. 
 
نیروهای ویژه آمریکائی احمد ابوختاله را در سال 2014 در جنوب شهر بنغازی دستگیر کردند و برای بازجوئی با کشتی به آمریکا فرستادند. 
 
المشیطی در اعترافاتش می گوید: علت حمله به کنسولگری این بود که فرماندهان گروه انصار الشریعه می ترسیدند که سفارت و سرویس های اطلاعاتی آمریکا مواضع این گروه را برای بمباران شناسائی کند.  
 
کلمات کلیدی : سفیر آمریکا+لیبی+قتل سفیر آمریکا+کنسولگری آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.