نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487354
پاتولوژیست‌ها خواستار رعایت اصل تناسب شغل هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
پاتولوژیست‌های پزشکی کشور خواهان رعایت اصل تناسب شغلی در حرفه خود هستند.

پاتولوژیست‌های پزشکی کشور خواهان رعایت اصل تناسب شغلی در حرفه خود هستند. یکی از این پاتولوژیست‌ها در گفتگو با خبرنگار ایلنا مطرح کرد: مگر می‌شود دو متخصصِ از دو رشته متفاوت برای یک کار واحد متخصص شناخته شوند، اگر چنین چیزی ممکن است، چه نیازی به وجود هر دو رشته است.

وی با اشاره به اصل تناسب شغلی اظهار داشت: باید سازگاری بین فرد و سازمان در کاری که انجام می‌دهد، برقرار باشد یعنی دانش، مهارت و توانایی‌های فرد‌‌ همان دانش، مهارت‌ها و توانایی‌هایی است که شغل فرد در سازمان به آن نیاز دارد. به گفته وی، این اقدام وزارت بهداشت یعنی سپردن سلامت مردم به افرادی که دانش پزشکی بالینی ندارند.

وی افزود: با اعتراض صنفی دستیاران تخصصی پاتولوژی به یکی از آیین‌نامه‌های وزارت بهداشت؛ ما خواهان رفع این مشکل و پاسخ منطقی وزارت بهداشت به خواسته‌های پاتولوژیست‌ها هستیم. به گفته وی، هیئت بورد پاتولوژى، مدیران گروه‌هاى پاتولوژى سراسر کشور و هیئت مدیره انجمن پاتولوژی و دستیاران رشته جراحی عمومی شیراز اعتراضاتی را تاکنون به این اقدام وزارت بهداشت داشته‌اند.

لازم به یادآوری است، مهم‌ترین اشکال از دید این پزشکان متخصص به تغییرات آیین‌نامه تأسیس آزمایشگاه و افزودن بندهایی به آن، ندید گرفتن دانش ایشان در پزشکی است. دانشی که در تشخیص به کار می‌آید و براساس آن، متخصص آزمایشگاه می‌تواند به پزشک مشاوره دهد.

همچنین خواسته پاتولوژیست‌ها به تأیید کمیسیون محترم بهداشت مجلس، شورایعالى نظام پزشکى و سایر انجمن‌هاى علمى کشور رسیده است.
 
کلمات کلیدی : دستمزد، حقوق، پاتولوژیست‌
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۴۰:۵۳
به نظر من هر شغلی باید جایگاهش مشخص باشدوبر کسی پوشیده نیست کسی که در کنکور پزشکی قبول شده از وبعد تخصص گرفته خیلی با هوش تر وتوانمندتر از کسانی هستند که ازدوره های فوق دیپلم ویالیسانس دکتری گرفته باشند چون امتحان ارشد ودکتری انها ازبین همان کسانی است که روزی فوق دیپلم یا لیسانس بوده اند ورتبه هایمعمولا چهار رقمی داشته اند که این شامل حال بهداشتکارانی میشود که ندانپزشک شدند یا همین گروههای از مایشگاهی که ادعایشان امروزه اینقدر زیاد است یا پرستارانی که دکتری گرفته اند وخیال برشان داشته است یا فیزیوتراپهایی که دکتری گرفته اند وخود را از ارتوپد بالاتر می دانند وهمه اینها از بیسوادی مردم سو استفاده می کنند ومی تازند لطفا هر چیز را دستکاری می کنید علم را بگذارید جایگاهش حفظ شود وشان ومنزلت هر شغل در جایگاه خود بماند اگرنه کسانی که لایق هستند دیگر به سمت رشته های سخت وطاقت فرسا مثل گروه پزشکی نخواهند رفت واین حرف بدست بیسوادان خواهد افتاد که دودش به چشم مردم خواهد رفت (4451325) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.