نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483803
سؤال از رئیس‌جمهور به‌خاطر «کاسپین» در حال نهایی‌شدن/۸۴ نماینده امضا کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
به‌گفته یک نماینده مجلس شورای اسلامی، تاکنون ۸۴ نماینده مجلس سؤال از رئیس‌جمهور به‌دلیل نقایص نظارت بانک مرکزی بر مؤسسات اعتباری را امضا کردند که شرایط قانونی برای سؤال از آقای روحانی فراهم شده و هیئت رئیسه بایستی به این موضوع رسیدگی کند.

علی وقفچی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پویا؛ با بیان اینکه هم‌اکنون تعداد امضاهای جمع‌آوری شده برای سؤال از رئیس جمهور در خصوص بحران مؤسسه کاسپین به 84 امضا رسیده است، گفت:  با توجه به اینکه حداقل تعداد امضاهای لازم برای سؤال از رئیس جمهور 75 امضا است، شرایط قانونی برای سؤال از آقای روحانی فراهم شده و هیئت رئیسه بایستی به این موضوع رسیدگی کند.

بانی طرح سؤال از رئیس جمهور با ابراز اینکه هرچند در حال حاضر تعداد امضاهای این موضوع بالغ بر87 عدد می‌باشد، اما تعدادی از نمایندگان طی تماسهای تلفنی اعلام کرده‌اند که از سؤال انصراف داده‌اند، با وجود این، تعداد امضاهای این طرح بیشتر از 75 امضا بوده و به این ترتیب مشکلی برای طرح سؤال از رئیس جمهور وجود ندارد.

وقفچی با اظهار اینکه سؤال از رئیس جمهور هرچند سال یک بار تکرار می‌شود و به همین دلیل سربرگ خاصی برای این منظور در مجلس شورای اسلامی تهیه نشده است، گفت: آخرین بار فرآیند سؤال از رئیس جمهور از رئیس دولت دهم صورت گرفته و مجلس عمدتاً با سؤال از وزرا مشکلات ایجادشده را حل و فصل می‌کند اما در موارد خاصی نمایندگان ناچاراً به‌سمت سؤال از رئیس جمهور نیز حرکت کنند.
 وقفچی پیشنهاد کرد، دولتمردان بهتر است به‌جای فرافکنی در خصوص تعداد امضاهای جمع‌شده برای سؤال از روحانی، به‌دنبال حل و فصل مشکلات ایجادشده برای مؤسسه کاسپین باشند.
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۰۹:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۴:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : حقوق سپرده‌گذاران+ سپرده‌گذاران+نظام بانکی+موسسه کاسپین+سوال از رئیس جمهور
 
علی
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۸:۴۳:۳۷
من بعنوان یک رای دهنده به نمایندگان مجلس و همچنین رئیس جمهور با سئوال از رئیس جمهور مخالفم (4430528) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۱:۳۳:۳۸
از برجام و "مادر تحریم ها" بپرسید! (4430781) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۱:۳۸:۴۵
مبالغ 10 میلیون و 20 میلیون که کل زندگی عده ای از مردم است برای وزرایی که ثروت هرکدام هزاران میلیارد است ارزشی ندارد تا وقت گرانبهایشان را بگذارند.
چرا باید یک نماینده از سوال انصراف بدهد. چرا گرفتن حق مردم که وظیفه نماینده است اینقدر هزینه دارد که نماینده منصرف بشود (4430790) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۲:۱۵:۳۹
با تشکر از نمایندگان امضا کننده والبته ما نماینده هایی را که این نامه را امضا نکرده اند در نظر داریم (4430842) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۲:۴۲:۵۰
موسسه ارمان چی؟ چرا کسی در موردش حرف نمیزنه؟ (4430895) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۲:۵۳:۴۰
نباید نمایندگان سعی کنند که مسائل خسارت بار برجامی را تحت الشعاع سؤال کاسپینی قرار دهند (4430904) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۰:۵۱:۰۵
درود بر نماینده شجاع و بر هر چی دزد و بی خیال لعنت (4430984) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۴:۵۶:۴۴
روحاني يا نميخواد يا نميتونه يا نميزارن مساله را حل كنه اطرافيان ايشان به هر ترفندي متوسل ميشن كه بگن مساله خل شده ولي نخير حل نشده و بايد قضايا رو شود و مردم بدانند اگر موسسه اي در خال ورشكستگي بوده چرا بانك مركزي بجاي هشدار به مردم انها ترغيب به سرمايه گذاري در انجا كرده و خيلي چراهاي ديگر كه اينجا نميشه نوشت (4431108) (alef-11)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۶:۳۰:۵۴
سایت الف میدونم این متن منتشر نمیکنی
تخلفات بانک مرکزی در منحل کردن فرشتگان و ادغام در کاسپین (مجوز دار)
۱. زمان منحل شدن موسسه فرشتگان در سال۹۴ هیچ اطلاعیه ندادی که منحل شده و سودی تعلق نمیگیره تا مردم سپرده جدید نذارند ۲.موسسه منحل شده در سال۹۴ حق جذب سپرده جدید نداره ولی بانک ها با موسسه برای دریافت سپرده مردم همکاری کردند و تخلف کردند، آیا اینها فعالیت حساب نمیشه؟
۳. فیلم مجوز کاسپین در شبکه سه موجوده
بانک مرکزی در نظارت موسسات کوتاهی کرده و باید از مردم بخاطر استرسی که وارد کرده عذرخواهی کنه (4431130) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.