نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408153
همشهری به نقل از شهردار تهران: پاسخ به تهمت‌ها را با کار و خدمت می‌دهیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
روزنامه همشهری در شماره یکشنبه 9 آبان در تیتر یک به سخنان محمدباقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری از 70 پروژه شهری در منطقه 21 تهران اشاره کرد و از قول وی نوشت: پاسخ کسانی که تهمت می‌زنند، دروغ می‌گویند و افترا می‌بندند نیز کار و کار و کار و خدمت به مردم است. خدا را شاهد می‌گیرم در طول شبانه روز، در هر فرصتی که داریم جز به‌کار و خدمت فکر نمی‌کنیم. به همین دلیل از شما می‌خواهم دعا کنید که خداوند به ما در مقابل حرف‌های ناروا، دروغ‌ها و تهمت‌های بی‌جا صبر و تحمل دهد چرا که حوصله و وقت جواب دادن به آنها را نداریم.

این روزنامه با انتشار عنوان نگاه اروپا به تهران برای حل بحران سوریه، نوشت: ساعاتی بعد از مذاکرات سه جانبه ایران، روسیه و سوریه در مسکو، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شبانه رهسپار تهران شد تا با مسئولان سیاسی ایران درباره سوریه رایزنی کند. موگرینی بعد از رسیدن به تهران در توییترش نوشت: برای گفت و گو با وزیر خارجه و رئیس جمهور ایران درباره سوریه به تهران آمده ام. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز جمعه به مسکو رفت تا با سرگئی لاوروف همتای روس و ولید المعلم همتای سوری بر سر یک میز نشسته و درباره بحران سوریه رایزنی کند؛ بحرانی که 3 ماه دیگر شش ساله خواهد شد. موگرینی دیروز برنامه کاری خود را با مذاکره با ظریف آغاز کرد. سپس همراه با ظریف به دیدار روحانی رفت، دوباره با ظریف پشت میز مذاکره نشست تا بعد از این رایزنی ها تهران را به مقصد ریاض ترک کند.

دانه درشت های قاچاق کالا در حاشیه امن؛ عنوان دیگر روزنامه همشهری به شمار می رود، در این مطلب می خوانیم: درصد پرونده‌های برخورد با قاچاق کالا در تعزیرات حکومتی مربوط به برخورد با قاچاقچیان خرد بوده و کمتر از 10درصد پرونده‌های ارجاع شده به این سازمان پرونده‌های مهم و ملی بیش از 100میلیون تومان است. با وجود اقدامات انجام شده برای مقابله با قاچاق کالا در مبادی ورودی، گلوگاه‌ها و تشدید برخورد با این اقلام در سطح بازار، هنوز هم قاچاق سازمان یافته نقش مهمی در ورود کالاهای قاچاق به کشورمان داشته و قاچاقچیان دانه‌درشت با قرار گرفتن در حاشیه امن سهم ناچیزی در پرونده‌های کلان برخورد با قاچاق کالا و ارز دارند. همچنین رسیدگی به پرونده قاچاقچیان دانه درشت‌ و قاچاق سازمان یافته در سایر مراجع ذیصلاح صورت می‌گیرد.

این روزنامه با اشاره به عنوان ایمیل های مخفی، مانع آخر کلینتون تا کاخ سفید، نوشت: کمتر از 10روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، پلیس فدرال این کشور با اعلام خبر جدیدی در مورد پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون، اردوگاه دمکرات‌ها را به لرزه انداخت. شامگاه جمعه در میانه دعواهای رسانه‌ای در آستانه انتخابات، نام جیمز کمی رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) دوباره در صدر اخبار قرار گرفت. او اعلام کرد بازرسانش اطلاعات جدیدی به‌دست آورده‌اند که «ممکن است» بار دیگر پرونده استفاده کلینتون از ایمیل شخصی در دوران وزارت خارجه‌اش را به جریان بیندازد. جیمز کمی در نامه‌ای به مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که اف‌بی‌آی در ارتباط با یک پرونده دیگر به ایمیل‌هایی از کلینتون دست پیدا کرده که به تحقیقات بیشتر نیاز دارد تا مشخص شود حاوی اطلاعات محرمانه بوده‌اند یا خیر؟ در نامه او به تعداد این ایمیل‌ها اشاره نشده است.

روزنامه همشهری با انتخاب عنوان استفاده از حبس برای مجازات اسلامی نیست، نوشت: پس از آنکه هفته گذشته رئیس سازمان زندان ها بر اهمیت نقش مجازات های جایگزین در کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد، حالا معاون فرهنگی قوه قضاییه هم تاکید کرده «حبس» به عنوان مجازات، جایگاهی در اسلام ندارد و در گذشته براساس یک نگرش غیراسلامی مجازات حبس وارد قوانین کیفری ایران شده است اما قضات به این قوانین عادت کرده اند. حجت الاسلام هادی صادقی با تاکید بر اینکه حبس، بیش از آنکه جنبه مجازاتی داشته باشد، جنبه بازدارندگی دارد، گفته است: اگر مواردی در شریعت اسلامی که گفته شده مثلا کسی را حبس کنید، برای این است که جلوی فرار او را از یک عمل قانونی یا جلوی آسیب رساندن به دیگران را بگیرد.

این روزنامه همچنین در صفحه نخست عنوان های «امروز در خانه بمانید»، «بی آبی سر گاوخونی را برید!»، «یک شب در هیئت دانشگاه هنر»، «هر 5 دقیقه یک ایرانی سکته مغزی می کند» و «دزدان دریایی به دنبال کسب قدرت در ایسلند» را منتشر کرد و در ستون یادداشت عنوان «نقش آفرینی های ایران در سوریه» به قلم جعفر قنادباشی کارشناس مسائل بین الملل را به چاپ رساند.
 
کلمات کلیدی : روزنامه همشهری + شهردار تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۰:۱۲:۲۲
اتهام!!!!!!!!1 دادستان هم گفت که نقض قانون شده. کدوم اتهام؟!!! (3993719) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته