توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504552
گفت‌وگوی ترامپ و سناتور ارشد به مسابقه فریادکشی تبدیل شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۰
یک روزنامه آمریکایی از تخریب روابط میان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «میچ مک‌کانل»، رهبر حزب اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنا خبر داده است.

به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی از تخریب روابط میان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «میچ مک‌کانل»، رهبر حزب اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنا خبر داده است. 

به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، ترامپ و مک‌کانل در هفته‌های گذشته با یکدیگر صحبت نکرده‌اند و «مک‌کانل» در محافل خصوصی درباره اینکه ترامپ بتواند دولتش را حفظ کند، تردید ابراز کرده است. 

بیش از ده نفر از منابع آگاه گفته‌اند روابط میان این دو سیاستمدار هم‌حزبی به دلخوری دو طرفه و خصومت تمام‌عیار تبدیل شده و عصبانیت در تماس‌های تلفنی و بدگویی‌های خصوصی اکنون جایش را به منازعه آشکار داده است.

نیویورک‌تایمز گزارش داده ترامپ در چند توئیت در ماه جاری علناً از مک‌کانل انتقاد کرد و بعد از آن در یک تماس تلفنی به او پرخاش کرد تا گفت‌وگوی آنها به مسابقه دو طرف برای فریاد کشیدن سر هم تبدیل شود. 

اعضای حزب جمهوری‌خواه که از این ماجرا مطلع هستند گفته‌اند در این تماس تلفنی در روز ۹ آگوست که از طرف ترامپ آغاز شد، رئیس‌جمهور سناتور مک‌کانل را به مانع‌تراشی در برنامه‌های او برای خدمات درمانی متهم کرد.

موضوع دیگری که باعث عصبانیت بیشتر ترامپ شده بود، امتناع مک‌کانل در جایگاه رهبر جمهوری‌خواهان سنا برای محافظت از پیشرفت تحقیقات مربوط به ارتباطات تیم او با روسیه در جریان رقابت‌های انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا بود.

سناتور مک‌کانل، در مقابل از تهدیدهای مداوم ترامپ علیه اعضای حزب جمهوری‌خواه و انتقادات او از قواعد سنا خشمگین است و در یک سخنرانی علنی از رئیس‌جمهور، بابت اینکه درکی از ریاست‌جمهوری ندارد، انتقاد کرد.

این سناتور، در محافل خصوصی البته لحن تندتری دارد و گفته که ترامپ ظاهراً هیچ تمایلی به یادگرفتن الفبای زمامداری ندارد.

افرادی که با سناتور آمریکایی گفت‌وگو کرده‌اند می‌گویند او درباره مقصدی که دولت ترامپ در حال حرکت به سمت آن است ابراز سردرگمی کرده است. همچنین، این موضوع که آیا ترامپ قادر به رهبری حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سال آینده و بعد از آن خواهد بود، سناتور مک‌کانل را به تأمل وادار کرده است.

«لیندسی گراهام»، یکی دیگر از اعضای ارشد حزب‌ جمهوری‌خواه در سنا که در اغلب موارد مواضع نزدیکی به ترامپ دارد گفته که در مناقشه رئیس‌جمهور با مک‌کانل طرف همکار سناتورش را می‌گیرد.

او گفت: «در بحث سنا، نوعی تفاهم از نوع بند ۵ (پیمان ناتو) وجود دارد، به این معنا که حمله علیه یک نفر، حمله به همه ما تلقی می‌شود.»

اما نیویورک‌تایمز می‌گویند خشم سناتورهای جمهوری‌خواه از ترامپ از ماه گذشته و حتی قبل از انتقاد علنی او از مک‌کانل آغاز شده است.

برخی از آنها رئیس‌جمهور را به خاطر ناتوانی‌اش در همگرا و متحد کردن مواضع اعضای حزب جمهوری‌خواه و رساندن آنها به توافق بر سر حمایت از یکی از نسخه‌های طرح ابطال و جایگزینی برنامه بهداشت و درمان اوباماکر سرزنش کرده و معتقدند که او حتی مسائل پایه‌ای سیاست را نمی‌داند.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ دولت ترامپ+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.