توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476034
ترامپ: آلمانی‌ها بد هستند، خیلی بد!
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
رئیس جمهور آمریکا در دیدار با سران اتحادیه اروپا در بروکسل انتقاد شدیدی به سیاست‌های تجاری آلمان وارد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل" ، "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا در دیدار خود با سران اتحادیه اروپا در بروکسل به شدت به مسئله مازاد تجاری آلمان انتقاد وارد کرده و این طور گفت که " آلمانی ها بد هست و خیلی بد."

ترامپ در ادامه توضیحات خود این طور گفت که شما به میلیون ها اتومبیلی که به آمریکا فروخته می شود نگاه کنید. وحشتناک است. ما این روند را متوقف خواهیم کرد.

به نوشته اشپیگل، در این نشست، "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اروپایی در کنار آلمان قرار گرفته و انتقادات ترامپ را رد کرد. وی در این باره گفت که تجارت آزاد به نفع همه است.

ترامپ در این نشست دیدارهای جداگانه ای با رئیس شورای اروپایی و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا داشت.

به گزارش روزنامه "زوددویچه سایتونگ" طرف اروپایی در مجموع در این باره حیرت زده بود که آمریکایی ها چه اطلاعات کمی از سیاست تجاری دارند. برای مهمانان آمریکایی مشخص نبود که کشورهای اتحادیه اروپا قراردادهای تجاری را تنها به صورت مشترک منعقد می کنند.

به نوشته روزنامه زوددویچه ساتونگ، مشاور اقتصادی ترامپ در گفتگویی اظهار داشته است که بین آلمان و آمریکا تعرفه های گمرکی متفاوتی نسبت به کشورهای آمریکا و بلژیک وجود دارد.

ترامپ همچنین این انتقاد را به آلمان دارد که سال هاست میزان صادرات آن بسیار بیشتر از واردات است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+آلمانی‌ها +آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.