نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487787
پاسخ قائم مقام وزیر بهداشت به نامه یکی از اساتید پاتولوژی
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
قائم مقام وزیر بهداشت در یادداشتی در پاسخ به نامه دکتر تابعی، مدیر گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استاد گروه پاتولوژی این دانشگاه، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ متن یادداشت ایرج حریرچی به شرح زیر است:
«چرا برای هزینه‌های کمرشکن و فقرزای سلامت خون گریه نمی‌کردید؟
هر قدر عمر انسان طولانی و تجربه او بیشتر می‌شود وقایع تعجب‌آور و تاسف‌آمیز زیادتری را مشاهده می‌کند. تعجب و تاسف از این‌که همین چند سال پیش با وجود پرداختی از جیب مردم نزدیک به ۶۰ درصد در حوزه سلامت، وجود ۱۶.۸ میلیون ایرانی فاقد بیمه سلامت علی‌رغم وجود قانون بیمه همگانی و مواجهه ۱۷ درصد از مردم جنوب تهران با هزینه‌های کمرشکن سلامت، بعضی اساتید مرتبط با اخلاق پزشکی تحریک به تظلم‌خواهی و تمسک به اسلام و امام راحل (ره) و خون گریه کردن نمی‌شدند، ولی اکنون که اقدامی قانونی و در گستره بسیار محدود (به این معنی که افراد دارای دکترای علوم پایه به مدت ۲۴ تا ۳۰ ماه تحصیل کنند و در صورت موفقیت در همان امتحان آزمایشگاه (و نه پاتولوژی) فارغ‌التحصیل و تعداد بسیار محدودی در حد ۱۵ نفر در سه سال آینده مجوز فقط آزمایشگاه و نه پاتولوژی داشته باشند) افرادی را چنین برآشفته می‌کند که همکاران خود را که سابقه روشن، سطح بسیار بالای علمی و فداکاری آنها برای سلامت مردم در چند دهه گذشته زبانزد اکثریت قاطع خاص و عام بوده است، به نگاه بازاری و خدشه‌دار کردن قداست حرفه پزشکی متهم می‌کنند؟

و جالب‌تر این‌که از خود این افراد هم تظلم‌خواهی می‌نمایند!

از همه افرادی که درباره سلامت مردم و حتی منافع صنفی مربوط به خود اظهارنظر می‌کنند، رعایت انصاف، منطق و مبانی علمی را خواستارم و مشفقانه توصیه می‌کنم که اشتباهات خود را جبران کنند و به فکر سلامت مردم و مصالح کل جامعه پزشکی باشند و نه منافع گروهی.

وزارت بهداشت هم در تعهد خود نسبت به سلامت مردم، تکریم جامعه خدوم پزشکی و رعایت دقیق مصوبات قانونی پابرجا خواهد بود.»
 
کلمات کلیدی : پاتولوژی+معاون وزیر بهداشت+حریرچی
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۰۱:۲۲:۰۴
جناب حریرچی ایا ورود به زبان شما ۱۵ نفر و درحقیقت صدها فارغ التحصیل غیر پزشک بدون گذراندن دوره های بالینی طب عمومی که لازمه تحلیل اعداد و ارقام ازمایشات بالینی قبل از امضا پای انهاست اینقدر واجب شده که رگ گردنتان برای استاد مسلم و یکی ازمشاهیر پاتولوژی ایران اینگونه متورم شده است و حکم تعلیق رزیدنتهای پاتولوژی دانشگاهها را نیز صادر میکنید ایا به دین و ایمان ووجدان نزدیکتر نبود که درمملکتی که امروز بالاترین رتبه های امتحان دستیاری را در رشته پاتولوژی داریم با ورود بی دلیل غیرپزشکان به این حیطه جهت خشنودی برخی لابیگران برای ادامه پست مربوطه خودتان موازی کاری نفرموده وموجب نابودی انگیزه اسیستانها وفارغ التحصیلان این رشته مهم و مادر پزشکی نشوید؟ سیاسی بازی را کنار گذاشته بفکر عاقبت مملکت ومردم باشید که خدا بر انچه در فکر و ضمیر ماست شنوا و بیناست (4453156) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۶:۳۰:۲۵
هیچوقت پرداخت مردم شصت در صد نبوده لطفا سیاه نمایی نکنید (4464214) (alef-3)
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۱:۳۳
وزارت بهداشت اسیر لابیهای قدرت شده.دو سال قبل لابی رادیولوژی یه اعتصاب مصلحتی را طراحی کرد که دستیاران رادیولوژی با خیال راحت امتحان ارتقای آخر سال را ندادند.وزارت بهداشت تنبیه که نکرد هیچ،آنها را مورد تشویق هم قرار داد و تعرفه سونوگرافی را ۵برابر کرد.اما حالا که دستیار پاتولوژی اعتراض کرده،کل دستیاران پاتولوژی را از امتحان آخر سال محروم کرده و همه را به سال پایینتر فرستادند.این حقوق شهروندی .... (4466989) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.