توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385988
عراق خواستار تغییر سفیر عربستان در بغداد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
وزارت خارجه عراق رسما از عربستان خواست سفیرش در بغداد را به دلیل مداخله در امور داخلی عراق تغییر دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، احمد جمال، سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که این وزارتخانه از وزارت خارجه عربستان خواسته ثامر السبهان، سفیر این کشور در بغداد را تغییر بدهد.

ثامر السبهان همواره اظهارات خصمانه‌ای را علیه طرف‌های شیعی از جمله حشد شعبی ایراد می‌کند که مقامات عراق این اظهارات را مداخله در امور داخلی خود دانستند. بحران زمانی به اوج خود رسید که السبهان مدعی تلاش شبه نظامیان شیعه برای "ترور خود با کمک ایران" شد اما بغداد این اتهامات را رد کرد.

عربستان سال گذشته میلادی پس از ۲۵ سال سفارت خود را در عراق بازگشایی کرد.

وزارت خارجه عراق روز جمعه اعلام کرد که این وزارتخانه بارها سفیر عربستان را احضار و لزوم توجه به عرف بین المللی و مداخله نکردن در امور داخلی کشورها را به وی گوشزد کرده است.

وزارت خارجه عراق اخیرا اعلام کرده بود که هرگز به هیچ سفیری اجازه نخواهد داد که از مأموریت و وظیفه خود برای ایراد "اظهارات طایفه‌ای" استفاده کند و تدابیر مناسب را برای مقابله با این مسئله اتخاذ خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : سفیر عربستان+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.