توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384496
چرا سفیر آل‌سعود، دوست دارد در عراق ترور شود؟!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق گفت که هیچ تهدیدی مبنی بر ترور "ثامر السبهان" سفیر عربستان در عراق در کار نبوده است.

به گزارش العالم، "عباس البیاتی" در کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان عراق خاطرنشان کرد، سخنان سفیر عربستان و ادعاهای مطرح شده درباره تلاش گروه های عراقی برای ترور وی، با هدف مخدوش کردن وجهه بسیج مردمی عراق مطرح شده است.

البیاتی گفت: ماموریت بسیج مردمی حمایت از منافع عراق است و ادعاهای السبهان، سفیر عربستان، در خصوص تلاش گروه های عراقی برای ترور وی بیوده و نادرست است.

به گزارش پایگاه اینترنتی "السومریه نیوز" عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق، از السبهان خواست دلایل خود درباره این تهدید را به قوه قضاییه عراق ارائه دهد.

وزارت امور خارجه عراق پیشتر چنین شایعاتی را با هدف مخدوش کردن روابط میان عراق و عربستان اعلام و خاطرنشان کره بود که سفارت عربستان در بغداد وجود تهدید امنیتی علیه این سفارت را به وزارت مزبور ابلاغ نکرده است.

همچنین "خلف عبدالصمد" نماینده پارلمان عراق از ائتلاف "دولت قانون" در کنفرانس مطبوعاتی که در ساختمان پارلمان برگزار شد، تعویض السبهان با شخص دیگری را خواستار شد و وی را به تلاش برای فتنه انگیزی در میان عراقی ها متهم کرد.

سفرای عربستان در دیگر کشورها، برای مطرح کردن نام و مهم جلوه دادن خود، از ترفند "تهدید شدن به ترور" استفاده می کنند. پیش از این عادل بن جبیر وزیر خارجه کنونی عربستان، زمانی که سفیر ریاض در واشنگتن بود، مدعی شد که از سوی افراد منتسب به ایران تهدید به ترور شده است. چندی بعد وی به عنوان وزیر خارجه عربستان انتخاب شد. اکنون باید منتظر ماند و دید که السبهان برای رسیدن به کدام منصب در عربستان برنامه ریزی می کند که "تهدید شدن به ترور" را ابزار شهرت و اهمیت خیالی خود قرار داده است.
 
کلمات کلیدی : سفیر عربستان+عراق+ترر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.