توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477508
همدستی ترزا می با ترامپ علیه اروپا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
در پی افشای یک سری اسناد جدید که نشان می‌دهد انگلیس برای تضعیف سیاست تغییرات آب و هوایی اتحادیه اروپا تلاش می‌کند، ترزا می به همدستی با ترامپ علیه اروپا متهم شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، در حالی که سیاستمداران اروپایی به وضوح اعلام کردند از برنامه‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در رد معاهده آب و هوایی حمایت نمی‌کنند، انگلیس تنها کشوری است که تاکنون سیاست سکوت را در پیش گرفته است.

زمانی که ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس برای دیدار با ترامپ راهی کاخ سفید شد، انتظار می‌رفت که روابط محکمی با رئیس‌جمهوری آمریکا ایجاد شود اما همزمان نگرانی‌هایی درباره رویکردهای رهبر آمریکا علیه زنان، مهاجران، اسلام، ولادیمیر پوتین و سایر مسائل وجود داشت.

طبق اسناد فاش شده که به دست گروه "میز انرژی، صلح‌ سبز" رسیده، انگلیس برای ایجاد سیاستی با هدف ارتقای بهره‌وری انرژی شامل کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و تولید کالاهای ارزان‌تر برای مصرف‌کنندگان، به صورت داوطلبانه و نه اجباری تلاش کرده است.  

در این اسناد همچنین تاکید شده همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید اجازه داشته باشند تا لحظه‌ آخر برای رسیدن به اهداف ۲۰۳۰ درباره انرژی تجدیدپذیر اصلا کاری انجام ندهند. ترامپ از مخالفان معاهده تغییرات آب و هوایی است که سال ۲۰۱۵ در پاریس به امضا رسید و تاکید کرده است که به زودی موضع خود را در قبال آن اعلام می‌کند.

بری گاردینر، وزیر تجارت بین‌المللی دولت سایه انگلیس به روزنامه ایندیپندنت گفت: دونالد ترامپ در واقع یک حامی در اتحادیه اروپا دارد که آن حامی، انگلیس است. انگلیس در پشت صحنه است و تلاش دارد تا تعهدات را تضعیف کند و آن تعهدها را به جای اینکه اجباری باشند، اختیاری کند.
 
کلمات کلیدی : ترزا می،ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.