توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437265
ترزا می: ترامپ اهمیت ناتو را درک می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
نخست وزیر انگلیس گفت که براین باور است رییس جمهوری آمریکا اهمیت و اعتبار ناتو را درک می‌کند اگرچه وی پیشتر گفته بود که این ائتلاف نظامی دیگر منسوخ شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز گفت: من مطمئنم که آمریکا اهمیت همکاری ما را در اروپا برای تضمین دفاع و امنیت جامع می‌فهمد.

نخست وزیر انگلیس احتمالا در بهار 2017 با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا دیدار می کند.

ترزا می همچنین به ترامپ پس از مراسم تحلیف تبریک گفت و ادامه داد: با توجه به تمام حرف‌هایی که تا به امروز زده شده، می‌دانم که آمریکا و انگلیس به دنبال بهتر کردن و پیشبرد روابط خاص خود و همکاری با یکدیگر برای مردم هستند. من در جریان سفرم به واشنگتن درباره این مسائل با رییس جمهوری آمریکا صحبت می‌کنم.

پیش از برگزاری مراسم تحلیف ترامپ به دو روزنامه اروپایی گفته بود که ناتو مشکلاتی دارد و اینکه ائتلافی منسوخ است و سیاست گذاری‌ آن مربوط به سالیان دور است که باید اصلاح شود. او گفته بود کشورهای عضو به اندازه کارهایی که برایشان می شود، هزینه پرداخت نمی کنند.

در همین حال، بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس گفت که پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک چالش بسیار بزرگ است و ادامه داد: ما در انگلیس به دنبال ثبات، عظمت و امنیت در جهان با همکاری رییس جمهوری آمریکا هستیم.
 
کلمات کلیدی : ترزا می + ترامپ + ناتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.