توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460128
پشتیبانی رئیس اکثریت سنا از اقدام نظامی ضدسوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا ضمن پشتیبانی از اقدام نظامی دولت این کشور ضد سوریه گفت پیش از این اقدام از حملات موشکی به سوریه آگاهی داشته است.

میچ مک کانل گفت که به همکاری با دولت دونالد ترامپ بر سر تهیه راهبردی برای جنگ ضد داعش کاملا متعهد است.

مک کانل که در صحن مجلس سنا سخن می گفت تاکید کرد که هم از اقدام نظامی دولت ترامپ ضد سوریه و هم از اهداف این حمله پشتیبانی می کند.

وی گفت: «شب گذشته معاون رئیس جمهور ، مایک پنس مرا از تصمیم رئیس جمهور مبنی بر اقدام نظامی در پاسخ به استفاده رژیم سوریه از سلاح شیمیایی ضد مردم خودش آگاه ساخت. این اقدام با هدف بازداشتن رژیم اسد از استفاده دوباره از سلاح شیمیایی صورت گرفت. من هم از این اقدام و هم از اهداف آن پشتیبانی می کنم. برنامه ریزی برای این عملیات به خوبی طراحی شده بود. در روزهای پیش رو با دولت همکاری می کنیم تا راهبردی برای جنگ ضد داعش تهیه و شکست داعش را تسریع کنیم و اهدافی را طراحی کنیم که ضمن حفظ نهادهای دولتی سوریه و جلوگیری از ورشکستگی این کشور بتوانیم تکلیف رژیم اسد را روشن نماییم. از مقتدرترین ارتش دنیا تشکر می کنیم که تنها ظرف چند ساعت گزینه هایی را پیش روی فرمانده ی کل نیروهای مسلح قرار داد و ماموریتی مشکل را به اجرا درآورد. این اقدام نظامی هشداری روشن به بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) بود که دیگر نمی تواند با مصونیت از سلاح های شیمیایی ضد مردم خودش استفاده کند.»

وی گفت حملات آمریکا به سوریه را به عنوان "گام نخست" برای اقدامات بیشتر ارزیابی نمی‌کند.

میچ مک‌کانل، رئیس اکثریت سنای آمریکا گفت مایل است مساله صدور مجوز رسمی برای استفاده از نیروی نظامی آمریکا در سوریه را بررسی کند. وی افزود: معتقد است دونالد ترامپ دارای اختیار قانونی برای حمله به سوریه است.

مک کانل گفت از ایجاد "مناطق امن" برای غیرنظامیان در سوریه حمایت می‌کند و خواهان توقف جریان آوارگان است.
وی گفت در صورت وجود حمایت دو حزب آمریکا، آماده افزایش تحریم‌های روسیه هستیم.
 
کلمات کلیدی : سوریه، حمص، حمله آمریکا به سوریه، حمله شیمیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.