توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460132
تجمع در برابر نخست وزیری انگلیس در اعتراض به حمله آمریکا علیه سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
معترضین به حمله موشکی آمریکا علیه سوریه بعد از ظهر روز جمعه ضمن تجمع در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس ( داونینگ استریت) در قلب لندن، حمایت دولت 'ترزا می' را از این حمله محکوم و شرم آور توصیف کردند.

به گزارش ایرنا، تجمع کنندگان در حال حاضر شعارهایی همچون 'جنگ و کشتار را پایان دهید'، 'بمباران و نفرت را پایان دهید'، 'ترزا می' شرمت باد' و 'دونالد ترامپ شرمت باد' سر می دهند.

تجمع کنندگان همچنین پلاکاردهایی را در دست دارند که بر روی آنها مواردی چون 'دستان از سوریه کوتاه باد'،'نه به ترامپ، نه به جنگ' و 'بمباران سوریه را متوقف کنید' نوشته شده است.

مراد قریشی رییس کارزار مدنی 'ائتلاف توقف جنگ' در گفت وگو با ایرنا در حاشیه این تجمع گفت: ما اینجا هستیم تا حمله موشکی آمریکا در شامگاه پنجشنبه گذشته علیه سوریه را محکوم کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدام کمکی به حل مشکل سوریه نخواهد کرد، گفت: این اقدام نظامی آمریکا پشتوانه قانونی ندارد و از سوی کنگره و سازمان ملل تصویب نشده است.

مراد قریشی اضافه کرد: این حرکت بدترین نوع واکنش به حمله شیمیایی صورت گرفته در سوریه است و تنها به ابعاد بحران در این کشور اضافه می کند.

وی افزود: حمایت نخست وزیر انگلیس از دولت دونالد ترامپ نیز شرم آور است. ترامپ نژادپرست ترین رییس جمهوری آمریکا است. او ماه گذشته میلادی مردم سوریه را از ورود به خاک آمریکا محروم کرد و حالا کشورشان را بمباران کرده است و این اقدام هیچ وجه قانونی ندارد.

ناز سلیم فعال مدنی در سخنانی در جمع تجمع کنندگان گفت: این حمله نظامی تنها تعداد تلفات را در سوریه افزایش می دهد.

وی افزود: نخست وزیر انگلیس با شتاب از اقدامات ترامپ حمایت می کند که این شرم آور است.

این فعال مدنی اضافه کرد: گزارش ها نشان می دهد که دخالت نظامی آمریکا در سوریه تلفات زیادی را به همراه داشته، تنها در ماه مارس گذشته یکهزار و 500 غیر نظامی در عراق و سوریه در جریان حملات نظامی ائتلاف به رهبری آمریکا کشته شده اند.

 
 
کلمات کلیدی : سوریه، حمص، حمله آمریکا به سوریه، حمله شیمیایی، انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.