توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460137
رویترز: روسیه قویا حمله امریکا به سوریه را نامشروع و نقض وقیحانه قوانین بین المللی دانست
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰
خبرگزاری رویترز گزارش داد: در پی نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله موشکی آمریکا به سوریه نمایندگی روسیه در این نهاد بین المللی، قویا اقدام امریکا را نامشروع دانست و آن را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا ، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در نشست فوری شورای امنیت درارتباط با حمله موشکی آمریکا به سوریه گفت: آمریکا در شب هفتم آوریل به تمامیت ارضی سوریه حمله کرد و ما آن را نقض وقیحانه قوانین بین الملل و اقدامی تجاوزگرانه می دانیم.

بنابراین گزارش معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در نشست فوری شورای امنیت افزود: ما قویا اقدام نامشروع را که توسط آمریکا صورت گرفته است، محکوم می کنیم.

سافرانکوف گفت : پیامدهای این اقدام برای ثبات منطقه و بین الملل می تواند بی نهایت جدی باشد.

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل درنشست فوری شورای امنیت همچنین افزود که اقدام آمریکا در حمله موشکی به سوریه نقض تفاهمنامه قبلی بین روسیه و آمریکا به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه و داشتن امنیت در آسمان سوریه بوده است.

شبکه خبری سی ان ان نیز ضمن پوشش این خبر گزارش داد: ریاست جلسه نشست فوری سازمان ملل با نماینده آمریکا بود.

 نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص آغاز شد.

این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه، حمص، حمله آمریکا به سوریه، حمله شیمیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.