توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306228
گفتگوی لاوروف‌و‌کری درباره بحران سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۱
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «جان کری» همتای آمریکایی وی در گفت و گویی تلفنی در خصوص بحران سوریه و راههای حل و فصل سیاسی آن مذاکره کردند.
این گفت و گوی تلفنی عصر شنبه و به ابتکار طرف آمریکایی انجام گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه دو طرف در خصوص نتایج نشست اخیر بین المللی وین برای حل و فصل مسایل سوریه گفت و گو و تبادل نظر کردند.
همچنین وزیر خارجه آمریکا حادثه سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۰ خطوط هوایی روسیه در صحرای سینای مصر که به مرگ ۲۲۴ نفر انجامید را به وزیر خارجه روسیه تسلیت گفت.
نشست بین المللی وین روز جمعه با شرکت وزرای خارجه ۱۶ کشور برگزار و در آن در مورد راه حل های سیاسی برای حل و فصل بحران سوریه مذاکره شد.
'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران و وزرای خارجه روسیه ، ترکیه ، مصر، فرانسه، آمریکا، انگلیس، اردن، عربستان، امارات، قطر، آلمان، ایران، عراق، عمان و لبنان در این مذاکرات حضور داشتند.
شرکت گنندگان در این نشست در بیانیه ای از توافق بر سر موارد زیر خبر دادند:
- تشکیل دولتی قابل اعتماد، فراگیر و غیرفرقه ای پس از تدوین قانون اساسی جدید،
- برگزاری انتخاباتی با شرکت همه مردم سوریه، از جمله همه اقوام و فرق کشور
- بهبود شرایط دسترسی سازمان های امدادی بشردوستانه به سوری ها در داخل و خارج سوریه.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، در پایان نشست وین در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط کنونی، اولویت جهانی باید مبارزه با تروریسم افراطی و تمامی گروه های جدید نوساخته ای باشد که هنوز در فهرست گروه های تروریستی سازمان ملل قرار ندارند.
 
کلمات کلیدی : کری+لاوروف+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.