توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429104
لاوروف به کری هشدار داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد، اقدامات و تصمیم‌های آمریکا برای ایجاد سهولت در دسترسی مخالفان سوری به تسلیحات می‌تواند به وخامت هرچه بیشتر اوضاع در منطقه منجر شود.

به گزارش  پایگاه اینترنتی شبکه خبری راشاتودی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با جان کری، همتای آمریکایی خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه تأکید کرد: تصمیم آمریکا برای کاستن از محدودیت‌ها در ارائه تسلیحات برای گروه‌های شبه‌نظامی مخالف دولت سوریه می‌تواند به افزایش هرچه بیشتر تنش‌ها در منطقه منجر شود و تلفات بیشتری ایجاد کند.

لاوروف در این گفت‌وگوی تلفنی هشدار داد: ارائه تسلیحات توسط آمریکا به گروه‌های مسلح جناح مخالف در سوریه می‌تواند به ایجاد خونریزی‌های جدیدی در این کشور جنگ‌زده منتج شود.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه روسیه، رییس دستگاه دیپلماسی این کشور و همتای آمریکایی او همچنین درباره ابعاد فرایند مذاکرات صلح سوریه با توجه به نشست اخیر میان مقام‌های تهران، آنکارا و مسکو رایزنی کردند.

لاوروف همچنین گفت: تلاش‌هایی که دولت رو به اتمام باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا در راستای آسیب زدن به روابط دوجانبه انجام می‌دهد، قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به روابط میان مسکو و واشنگتن، تأکید کرد: اقدامات دولت اوباما در راستای آسیب زدن به زمینه‌های برقراری روابط عادی میان دو کشور و در آخرین روزهای دوره ریاست‌جمهوری وی انجام می‌گیرد که امری قابل قبول نیست.

وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا در این تماس تلفنی همچنین درباره مناقشه اسرائیل و فلسطین تبادل نظر کردند.
 
کلمات کلیدی : جان کری + لاوروف + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.