توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506460
جنگ رقه ظرف ۲ ماه به پایان می‌رسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند که عملیات آزادی شهر رقه ظرف دو ماه آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نوروز احمد، فرمانده تشکلات زنان در یگان‌های مدافع خلق کرد گفت: ما نمی‌توانیم موعد دقیق پایان جنگ رقه را مشخص کنیم چراکه جنگ قوانین خود را دارد اما ما فکر نمی‌کنیم این عملیات زیاد طول بکشد. این جنگ بیش از دو ماه دیگر طول نخواهد کشید.

به گفته نوروز احمد تعداد تروریست‌هایی که در رقه باقی مانده‌اند بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تن و بیشترشان در مرکز شهر هستند. نیروهای سوریه دموکراتیک کنترل ۶۰ درصد رقه را در دست دارند.

نوروز احمد درباره غیرنظامیان در رقه گفت: بین پنج تا ۱۰ هزار غیرنظامی همچنان در رقه هستند که از جمله آن‌ها ده‌ها خانواده داعشی می‌باشند. نیروهای سوریه دموکراتیک برای ایجاد گذرگاه‌هایی جهت خروج غیرنظامیان تلاش می‌کنند. موفقیت‌هایی که نیروهای سوریه دموکراتیک در استان رقه کسب کرده‌اند داعش را مجبور کرد تا مهم‌ترین فرماندهانش را خارج کرده و به استان دیرالزور انتقال دهد.

هفته گذشته رئیس شورای نظامی دیرالزور اعلام کرده بود که طی چند هفته آتی عملیات آزادی دیرالزور از چنگ داعش را آغاز خواهند کرد اما نوروز احمد تأکید کرد که نیروهای کرد اکنون فقط می‌خواهند روی عملیات رقه متمرکز شوند و برنامه‌ای برای آزادی دیرالزور ندارند.

نوروز گفت: ما درخواست‌هایی را برای آزادی دیرالزور دریافت کرده‌ایم و این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

وی درباره احتمال درگیری میان نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش سوریه گفت: اگر نظام سوریه ما را هدف قرار ندهد ما نیز به نیروهای دولتی حمله نخواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا، رقه، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.