توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488545
اعزام 1000 نیروی جدید با تجهیزات آمریکایی به رقه/ سوریه دموکراتیک از محور جنوب هم وارد شهر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳
دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک روز یکشنبه از محور جنوب نیز وارد شهر رقه شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، با پیوستن نزدیک به 1000 نیروی آموزش دیده به نیروهای سوریه دموکراتیک در جبهه رقه، آنها توانستند وارد مناطق جنوبی شده و افراد باقی‌مانده داعش در شهر را به طور کامل محاصره کنند.مناطق باقی مانده در دست داعش(طوسی) در محاصره سوریه دموکراتیک(زرد)نیروهای تازه نفس که عمدتا عرب هستند و توسط آمریکا آموزش داده شده‌اند به انواع سلاح‌ها و خودروهای زرهی مجهز هستند. پیوستن این حجم نیرو به جبهه رقه عملیات علیه داعش را با سرعت بیشتری به جلو خواهد راند.

طی ماه‌های اخیر عرصه را بر داعش در شمال سوریه تنگ شده و نیروهای تحت حمایت آمریکا ماه میلادی گذشته از محور شرق و غرب وارد این شهر شدند.

روز پنجشنبه نیروهای سوریه دموکراتیک که متشکل از نیروهای کرد و عرب هستند، گذرگاه آخر داعش در جنوب رقه را بستند و به این ترتیب این شهر را به طور کامل محاصره کردند.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: نیروهای سوریه دموکراتیک برای نخستین بار وارد جنوب رقه شدند و کنترل بازار الهال را در دست گرفتند. این بازار به طور کامل تحت سیطره این نیروهاست و داعش ضدحملاتی را برای اشغال این بازار انجام می‌دهد.

نیروهای سوریه دموکراتیک ششم ژوئن گذشته برای نخستین بار وارد شهر رقه شدند.

روز یکشنبه درگیری‌هایی میان داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک در محله الصناعه در شرق رقه رخ داد. به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه این نیروها 70 درصد این محله را آزاد کرده‌اند.

محمد خالد شاکر، سخنگوی "نیروهای نخبه سوریه" اعلام کرد که این نیروها درحال حاضر 100 متر از ورودی "باب بغداد" در بخش قدیمی رقه فاصله دارند. نیروهای نخبه سوریه گروهی از نیروهای عربی هستند که با کردها همکاری دارند و از سوی واشنگتن حمایت می‌شوند اما بخشی از نیروهای سوریه دموکراتیک نیستند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + سوریه + آزادسازی رقه + کردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.