توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427233
اسنودن با اطلاعات روسیه در ارتباط است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نشان می دهد که ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا همچنان با سرویس های اطلاعاتی روسیه در ارتباط است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده، حاکی است که ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا با سرویس های اطلاعاتی روسیه ارتباط داشته و این ارتباط همچنان ادامه دارد.

در این گزارش امده است: پنتاگون 13 مساله امنیتی پر خطر فاش نشده ناشی از انتشار اسناد اسنودن به رسانه های خبری را یافته است که مربوط به اسناد بسیار حساس آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است.

این گزارش اعلام کرد: اگر چین یا روسیه به اطلاعات مربوط به 8 مساله از این 13 مساله دست یابند، نیروهای نظامی آمریکایی در هر درگیری و جنگ آینده در معرض خطر بزرگی قرار خواهند گرفت.

اسنودن پس از افشای اطلاعات مربوط به برنامه های حاسوسی آمریکا در مسکو زندگی می کند. گزارش مجلس نمایندگان آمریکا موسوم به "نفوذ خارجی " است. در این گزارش آمده است: از زمان ورود اسنودن به مسکو، وی ارتباطات گسترده ای با سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی روسیه داشته است.

این گزارش 37 صفحه ای در ماه سپتامبر کامل شده است. این گزارش افشاگری های اسنودن را بزرگترین و زیان بار ترین افشای اسناد فوق محرمانه دولتی در تاریخ اطلاعاتی آمریکا ارزیابی کرده است.

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که روابط آمریکا و روسیه به خاطر اتهامات مربوط به هک انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط مسکو، به شدت متشنج شده است.

در این گزارش از واکنش جامعه اطلاعاتی آمریکا به افشاگری های اسنودن به شدت انتقاد شده است.
 
کلمات کلیدی : ادوارد اسنودن+ آژانس امنیت ملی آمریکا +سرویس های اطلاعاتی روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.