توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340872
اسنودن: حملات بروکسل قابل پیشگیری بود
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
افشاگر برنامه جاسوسی دولت آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: حملات تروریستی هفته جاری در بروکسل از طریق فعالیت‌های سنتی سرویس‌های اطلاعاتی قابل پیشگیری بوده است.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در سخنانی تاکید کرد: حمله تروریستی هفته جاری در بروکسل که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شد، از طریق سرویس های اطلاعاتی سنتی و قدیمی و نه از طریق جاسوسی و نظارت گسترده الکترونیکی قابل پیشگیری بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: حملات بروکسل از طریق ابزارهای سنتی سرویس های اطلاعاتی قابل پیشگیری بود.

اسنودن در سال ۲۰۱۳ میلادی برنامه جاسوسی گسترده دولت آمریکا از شهروندان خود را فاش کرد.

وی گفت: منابع به صورت نادرست توزیع شده است. زمانی که شما همه چیز را جمع آوری می کنید، درواقع چیزی را به درستی درک نمی کنید. شما تمرکز خاصی ندارید. ما آنقدر اطلاعات زیادی را طبقه بندی می کنیم که واقعا تهدید اصلی را از دست می دهیم.

وی همچنین به گزارش های منتشر شده ای اشاره کرد که نشان می دهد ترکیه پیش از وقوع حملات تروریستی بلژیک، به دولت بروکسل درباره فعالیت های افراد مظنون که حملات اخیر را انجام داده اند، هشدار داده است.

اسنودن افزود: جاسوسی گسترده الکترونیکی پیش از این نیز نتوانست مانع از بمبگذاری های برادرات تسارنایف در ماراتن بوستون در سال ۲۰۱۳ میلادی شود.

اسنودن یادآور شد: مقام های روسی در سال ۲۰۱۱ میلادی به پلیس فدرال آمریکا نسبت به فعالیت های برادران تسارنایف هشدار داده بود.
 
کلمات کلیدی : ادوارد اسنودن، بروکسل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.