نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501140
ظریف مطرح کرد: ورود میلیاردها دلار سرمایه خارجی به کشور بعد از برجام
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
وزیر پیشنهادی امور خارجه با بیان اینکه در برجام به اهداف خود رسیده‌ایم، گفت: موانع حوزه‌های بانکی، نفتی و حمل و نقل برداشته شده است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه صبح امروز (شنبه، ۲۱ مرداد ماه) فراکسیون امید حضور یافت و درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای چهار سال دوم کاری خود گفت: در حوزه سیاست خارجی طبق قانون وزارت خارجه صرفا مسئول روابط خارجی نیست و تمامی امور به خصوص این حوزه زیر نظر مقام معظم رهبری است که در چارچوب ها تعیین می شود.

وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان در ادامه با بیان اینکه هماهنگی این وزارتخانه با سایر وزارتخانه ها در دولت یازدهم مناسب بود، عنوان کرد: در اجلاس اخیر علیرغم اینکه برنامه کاملا داخلی بود اما از ۲۷ کشور اروپایی در آن حضور داشتند لذا باید به واقعیات آنگونه که هست نگاه کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضور ۱۰۵ هیأت خارجی در مراسم تحلیف در تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر است، اظهار داشت: نباید این واقعیات را دست کم گرفت و باید از ظرفیت های موجود آن استفاده کرد.

ظریف در ادامه حوزه همسایگان و دیپلماسی اقتصادی را از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه دانست و افزود: تا پیش از این هیچ سهمیه ای در معادلات بین المللی درباره سوریه نداشتیم اما اکنون ما تعیین کننده برگزاری جلسات و اعضایی که می توانند در این جلسات حاضر شوند، هستیم.

وزیر پیشنهادی امور خارجه در ادامه با اشاره به تغییرات ساختاری که این وزارتخانه در دستور کار دارد، عنوان کرد: متناسب با اولویت ها تغییر در ساختار خواهیم داشت که بر همین اساس معاونت های منطقه ای حذف شده و معاونت سیاسی با تمرکز بر حوزه های مورد نیاز فعال می شوند.

وی در ادامه با اشاره به هماهنگی های داخلی که وزارت خارجه با سایر دستگاه ها دارد آنها را در چارچوب دانست و اظهار داشت: در حوزه برجام به اهداف خود رسیده ایم و تاکنون موانع حمل و نقل، حوزه نفت و بانک برداشته شده است و از آنجایی که در مذاکرات درباره سایر حوزه ها صحبت نشد لذا نمی توان انتظار داشت تحریم ها در حوزه های دیگر نیز برداشته شود.

ظریف در ادامه با بیان اینکه تاکنون میلیاردها دلار سرمایه خارجی بعد از برجام وارد کشور شده، اظهار داشت: البته بدعهدی آمریکا باید به نحوی پاسخ داده شود که در پایان این اقدامات به نفع آمریکایی ها نباشد چنانچه سرمایه گذاری توتال در ایران یک پله جهش محسوب می شود.

وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان در پایان درباره حضور زنان و اهل سنت در این وزارتخانه خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه در دولت یازدهم نخستین دستگاهی بود که از حضور زنان به عنوان معاون وزیر و سفیر و همچنین یک سفیر اهل سنت استفاده کرد که این منوال در دولت دوازدهم ادامه می یابد البته متأسفانه به دلیل عدم توجه به حوزه زنان، بانوان زیادی در سطوح مدیریتی وزارت خارجه نداریم اما روی این موضوع کار می کنیم.
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۲۲:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۹:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۶:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۹:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۰:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۰:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۰۹:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۰۷:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۸:۴۷
 
 
کلمات کلیدی : ظریف + برجام + آمریکا + تحریم ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۱۶:۲۴
پس چرا دلار بجای کاهش افزایش داشته؟! (4516186) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۱۸:۲۶
این میلیاردها که می گویند از کجا آمد وکجا سرمایه گذاری شد؟ (4516190) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۱۸:۴۱
وزير امور خارجه بايد سياستمداري كاركشته باشد ونه مدرس علم ديپلماسي (4516191) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۴۶:۱۵
بقول خودتان ملاک جیب ما مردم است نه امارها و مهمانی های دولتی (4516239) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۳:۲۴
آقای ظریف من طرفدارتونم ولی میشه اعلام کنین و نام ببرین
من از شما یه خواهش دارم یه بررسی کنین و همین آقایونی که توی دولت مسوالیت دارن رو وادار کنین سرمایه شون رو از خارج وارد ایران کنن ده برابر سرمایه گزاری خارجی ها میشه (4516248) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۴:۲۱
آقای ظریف شرکت هایی خارجی که اومدن از خود دولت مردان قبل و الان هستن که در خارج ثبت کرده شدن و مردم خودشون خوب میدونن (4516249) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۷:۴۶:۳۹
کو؟ کجاست ؟ (4516322) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۰:۵۱:۴۴
میشه بگی این سرمایه های خارجی از کجا وارد شده و رقن دقیق چقدره؟؟ (4516543) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۱:۰۸:۴۰
جناب ظریف همانطور که باید مسایل هسته ای را از اقای صالحی پرسید و مفاد برجام را از شما، فکر کنم در خصوص سرمایه گذاری و رفع تحریم بانکی هم باید از وزیر اقتصاد و بانک مرکزی پرسید....
البته این حرفو رییس جمهور میگه (4516572) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۲:۱۳:۳۰
آقای ظریف لطفا از مسنولان داراییهای کشور بپرسید با ورود این میلیاردهای و میلیاردهای فروش ثروتهای کشور به خارچ چرا و در راستای تحقق چه هدفی روز به روز ارزش پول ملی بر خلاف آن چه که در جهان رسم است بیشتر و بیشتر به حضیض سقوط کرده و سقوط می کند؟؟؟!!! (4516648) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۲:۱۳:۳۲
این میلیاردها دلار چی شدن؟ (4516649) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.