توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401844
هشدار ترکیه در خصوص جنگ احتمالی روسیه و آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
معاون نخست وزیر ترکیه با هشدار درباره احتمال گسترش جنگ سوریه به نبرد میان آمریکا و روسیه، تاکید کرد که بشار اسد جایی در آینده سیاسی سوریه نخواهد داشت.

به گزارش فارس، «نعمان کورتلموش» معاون نخست وزیر ترکیه بحران 6 ساله در سوریه را به «جنگ نیابتی میان آمریکا و روسیه» تشبیه کرده و معتقد است این درگیری‌ها می‌تواند به دیگر مناطق خاورمیانه و ورای آن نیز گسترش یابد.

کورتلموش در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» گفت: «اگر این جنگ نیابتی (در سوریه) ادامه یابد، شفاف بگویم که آمریکا و روسیه به یک نقطه جنگ (با هم) خواهند رسید. دنیا در آستانه شروع جنگ منطقه‌ای یا جهانی بزرگی است.»

وی دولت «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی سوریه را «وثیقه» این درگیری‌ها توصیف کرده و هشدار داد تا هرچه زودتر صلح را برقرار سازد و ادعا کرد که هیچ راهی برای غلبه دولت سوریه بر ائتلاف نیروهای مخالف آن، وجود ندارد.

معاون نخست وزیر ترکیه با تکرار ادعاهای قدیمی این کشور تاکید کرد بشار اسد جایی در آینده سیستم سیاسی این کشور ندارد زیرا معارضان با او مذاکره نخواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : ترکیه، جنگ احتمالی، روسیه ، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.