نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439692
توطئه آمریکا، روسیه و ترکیه علیه ایران و حزب الله در سوریه؟
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۲
پایگاه اسراییلی دبکا اخیرا گزارشی از اوضاع سوریه پس از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا منتشر کرد که در آن از برنامه های آمریکا، روسیه و ترکیه برای آیندۀ سوریه سخن آمده است.

العالم: پایگاه وطن به نقل از این پایگاه گزارش داد، ترامپ و ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه این هفته تصمیم گرفتند که با توافق آمریکایی - روسی - ترکی مناطق امن را در سوریه ایجاد نمایند که به معنی سلطه نظامی بر سوریه است. همچنین، ارتش های آمریکا، روسیه و ترکیه مسئول مرزهای منطقه امنیتی خواهد بود که ترسیم خواهد شد و واشنگتن، مسکو و آنکارا درباره آن توافق می نمایند. 

دبکا نوشت، این تصمیم حاکیست که ایران، شبه نظامیان شیعه هوادار آن و حزب الله لبنان باید سوریه را ترک کنند و ارتش آمریکا سیطره بر دو منطقه امن در سوریه شامل شمال سوریه در مرز عراق و مناطق شرق رود فرات از جمله مناطق کرد نشین را به عهده خواهد داشت.

دبکا که ارتباط نزدیکی با سازمان های اطلاعاتی دارد، تصریح کرد که واخر 2016، باراک اوباما رییس جمهوری وقت آمریکا با پوتین درباره تقسیم مناطق نفوذ به توافق رسید به این شکل که مناطق شرق رود فرات مناطق تحت نفوذ آمریکا و تمام روستاهای عربی ساحل مدیترانه منطقه نفوذ روسیه باشد.  

منطقه امن ترکیه نیز در مرز مشترک این کشور با سوریه تا عمق 35 تا 50 کیلومتری داخل سوریه و شهر الباب است که ارتش ترکیه از چند ماه قبل در آن با داعش درگیر می باشد. 

منابع اطلاعاتی نظامی دبکا گفتند که تغییر بزرگتر، در وهله اول، ایجاد منطقه امن آمریکایی شماره 2 در جنوب سوریه در طول مرز اسراییل و اردن با سوریه است. 

دبکا مدعی شد رفع خطر نیروهای ایران و حزب الله در مرز اسراییل و اردن از مهمترین اهداف این توافق می باشد، خصوصا که ترامپ و پوتین توافق کردند که نیروهای ایران از سوریه خارج شوند و حزب الله نیز مجبور به بازگشت به لبنان خواهد شد.این پایگاه، همچنین، مدعی شد که چنین اتفاقی در صورت وقوع به معنی قطع نفوذ ایران و حزب الله در خاورمیانه است.
 
کلمات کلیدی : توطئه، آمریکا، روسیه ،ترکیه، ایران، حزب الله ،سوریه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۱:۳۴:۲۶
به روسیه نباید اعتماد کرد (4139747) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۸:۰۱:۴۸
چقدر ساده اید ااا.روسیه از همون روز ورود به سوریه با امریکا هماهنگ بود.پشت پرده با هم توافق کرده بودن . (4140526) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.