توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384844
پیشنهاد اوباما به‌ روسیه؛ ترکیه‌ در قبال‌ اوکراین!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۲
ائتلاف جدید ایران، روسیه و ترکیه آمریکایی ها و اروپایی ها را مبهوت کرده و سبب شده است گمانه زنی هایی در این خصوص در میان کارشناسان و تحلیلگران سیاسی پدید بیاید.

به گزارش خبرآنلاین، پایگاه اطلاع رسانی گاسنووستی روسیه گزارش داده است که رسانه های آمریکایی در این خصوص گمانه زنی کرده اند که اوباما با پوتین در این خصوص معامله ای کرده و یا دست کم پیشنهادی به او داده است؛ اوکراین در قبال ترکیه.

به گزارش این منبع خبری موضوع شکست اوباما در خاورمیانه مطبوعات و نشریات آمریکایی را فرا گرفته است.

روزنامه نگاران آمریکایی شکست اوباما را پیروزی خالص پوتین می نامند، اما آنها مطمئن هستند که اوباما به پوتین پیشنهاد تبادل اوکراین به جای ترکیه را خواهد داد که امتناع از آن غیر ممکن است.

تحلیلگران بر این اعتقادند که اوضاع سیاست جهانی طوری پیش میرود که روز به روز متحدان آمریکا به واشنگتن به مثابه شریکی مطمئن تردید می کنند. همزمان با آن روسیه خود را به مثابه متحدی مطمئن و قدرت نظامی نیرومند نشان داده است.

در نتیجه شکستهای اخیر سیاسی جهان غرب، اتحاد ناگهانی و بالقوه قوی میان ایران، روسیه و ترکیه ایجاد شده که به دلایلی قصد ندارند دنباله روی سیاست کاخ سفید باشند. البته این امر واشنگتن و بروکسل را میرنجاند ولی به سوریه امید زندگی صلح آمیز را می دهد.
 
کلمات کلیدی : روسیه+آمریکا+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.