توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425848
واکنش آسوشیتدپرس به سخنرانی روحانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰
خبرگزاری آسوشتید پرس سخنان امروز رئیس‌جمهور کشورمان را تلاشی برای جلب حمایت لیبرال‌ها در ایران توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به سخنان امروز حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران درباره حقوق شهروندی نوشت:‌اظهارات آقای روحانی ظاهرا تلاشی است برای جلب حمایت لیبرال‌ها در میان قشر متوسط ایران پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه مه در این کشور. وی در سخنرانی خود در مراسم رونمایی از منشور حقوق شهروندی بدون اشاره به فردی خاص گفت که برخی افراد نمی‌خواهند درباره بعضی از قوانین چیزی بشنوند و نسبت به بند سوم قانون اساسی که حقوق شهروندان را تضمین می‌کند، بی توجهند.

روحانی که در ابتدای ریاست جمهوری‌اش وعده جامعه ای آزادتر را داده بود، در سخنان خود تاکید کرد که منشور حقوق شهروندی یکی از رویاهای وی بوده و پاسخی است به برخی کشورهای غربی که ایران به دلیل مسائل حقوق بشری مورد انتقاد قرار می دهند. وی همچنین گفت که تمام تلاش خود را برای تحقق وعده‌های انتخاباتی‌اش به جوانان زنان و اقلیت ها تا پایان دوره ریاست جمهوری اش در ماه اوت بکار می‌گیرد. هر چند انتظار می‌رود که حسن روحانی برای یک دوره دیگر نیز به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود آورده است که اصولگرایان میانه‌رو و اصلاح‌طلبان که اکثریت پارلمان این کشور را نیز به دست آورده‌اند، از روحانی و توافق هسته‌ای سال گذشته ایران و گروه ۵+۱ حمایت می‌کنند. آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران نیز طبق قانون اساسی این کشور بالاترین مقام تصمیم گیرنده در جمهوری اسلامی ایران است.
 
کلمات کلیدی : آسوشیتدپرس+سخنرانی روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.