نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315539
روحانی: سوال از بقیه قوا سخت است از دولت شروع کنید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
رئیس جمهور گفت: همه مسئولان بر اساس مسئولیت باید مورد سوال قرار بگیرند. هیچکس نباید خود را مستثنی از سوال ملت بداند و همه باید به سوال مردم و پاسخگویی به آن افتخار کنند که می کنند.

حسن روحانی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف در ادامه سخنان خود گفت: اگر قدرت در هر کشوری مورد سوال قرار نگیرد به انحراف و استبداد خواهد کشید. تمام مسئولان کشور مستقیم یا غیر مسنقیم افتخار دارند که منتخب ملت بزرگ و از طریق آرای مردم بر مسند قدرت تکیه زدند. هیچ مقامی در جمهوری اسلامی ایران نداریم که انتخابی نباشد. این تهمت است که می گویند برخی مقام ها در ایران انتصاب می شوند.

وی ادامه داد: در عین حال همه مسئولان بر اساس مسئولیت همه باید مورد سوال قرار بگیرند. هیچکس نباید خود را مستثنی از سوال ملت بداند. و همه باید به سوال مردم و پاسخگویی به آن افتخار کنند که می کنند

رئیس قوه مجریه اظهار کرد: البته نقد برخی از قوا و برخی نهادها کمی مشکل است فعلا از دولت و رئیس جمهور شروع کنیم.

وی ادامه داد: اگر دولت یازدهم اگر پیشرفتی کرده است فقط در سایه حمایت مردم به ویژه جوانان و دانشجویان بوده است. من همه انتقادات را دلسوزانه می دانم اما اگر برخی لحن ها نرم تر شود، قشنگ تر است. در نقد هم باید اعتدال رعایت شود.

روحانی گفت: امیر المومنین فرمود دو گروه خود را به نابودی انداختند چه کسانی که او را در حد خدایی می پرستند و آنهایی که با افراط با علی کینه ورزی می کنند. در تعریف و انتقاد نباید افراط باشد. همه امور باید معتدل باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: باز هم باید فرصت هایی فراهم شود تا نقد و انتقاد را من و سایر مسئولان بشنوند تا اشکالات خود را اصلاح کنیم. ما هیچکدام معصوم نیستیم اما در عین حال تلاش می کنیم که گام هایی را به نفع مردم برداریم. هر جایی موفق بودیم که مردم به صحنه آمدند. در موضوع هسته ای هم همینطور بود که در انتخابات ۹۲ مردم آن را به بحث گذاشتند. اگر در سال ۹۲ هسته ای را مورد نقد قرار نمی دادند ما نمی توانستیم در این زمینه قدمی برداریم.

وی گفت: چون مردم در صحنه آمدند و مسئله را مورد بحث قرار دادند راه را باز کردند که ما بتوانیم راهی را برای حل این مسئله بیابیم. چه راهی می توانستیم که از طریق این راه بتوانیم فشار را از روی دوش مردم برداریم. ما باید در مفاهیم و موضوعات به اجماع نظر برسیم. حتی در موضوعاتی که به نظر ما ساده می آید. راجع به عدالت باید به وحدت نظر برسیم. در رابطه با مبارزه با استکبار باید به وحدت نظر برسیم. باید راجع مسئله حاکمیت ملی و منافع ملی به وحدت نظر برسیم. حتی در رابطه با دانشگاه باید به وحدت نظر برسیم.

وی ادامه داد: آیا دانشگاه همانطور که از اسمش پیداست محل جست و جوی دانش است. در سایر کشورها هم هنوز محل اختلاف است. مثلا در فرانسه دولت های مختلف درباره مفهوم دانشگاه و وظایف دانشجو به اجماع نظری رسیدند و این اجماع را شما باید به وجود بیاورید.
 
کلمات کلیدی : روز دانشجو+سخنرانی روحانی
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۸:۳۲
از دولت شروع کردیم فحش شنیدیم (3371461) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.