نظر منتشر شده
۱۴۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315533
روحانی در دانشگاه شریف:
هیچ کس نباید خود را از سوال مستثنی بداند/ برخی فکر می کنند دولت یازدهم دولت لبخند و مذاکره است
بخش خبری الف، 16 آذر 94
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴
رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: بهترین جایی که قدرت باید نقد شود دانشگاه است.

بهترین جایی که قدرت باید نقد شود دانشگاه است
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان اینکه ۱۶ آذر روز دانشجو، دانشگاه، استقلال‌طلبی و آزادی خواهی است، اظهار کرد: ۱۶ آذر روز ایستادگی نخبگان، ملت و دانشجویان در برابر استعمار و استبداد بود و این روز به سال ۳۲ یا هیچ مقطع زمانی محصور نخواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه ۱۶ آذر روزی تاریخی برای دانشگاه‌، دانشجو و ملت بزرگ ایران است، به شهادت سه تن از دانشجویان در این روز و نام‌گذاری این روز به نام روز دانشجو اشاره و خاطرنشان کرد: در آن زمان دوران تاریک و سیاهی بود و چند ماه بیشتر از کودتای ۲۸ مرداد نگذشته بود، اما آن سه قهرمان در برابر گلوله‌های تفنگ استبداد ایستادند و بالأخره راهی را برای جوانان ما ترسیم کردند که در نهایت به ۲۲ بهمن سال ۵۷ و روز استقلال‌، آزادی و جمهوری اسلامی منتهی شد.

روحانی با گرامی داشت روز ۱۶ آذر و همچنین یاد و خاطره شهدای روز دانشجو، شهدای اساتید، دانشجویان، دانش‌آموزان و همچنین شهدای دوران دفاع مقدس گفت: درود بر شهیدان دانشگاه و بزرگانی چون بهشتی‌ها، مطهری‌ها، مفتح‌ها، شریعتی‌ها و بازرگان‌ها که معلم ایستادگی در برابر استعمار بودند .

وی همچنین به حضور پیاپی خود در طول سه سال اخیر در دانشگاه اشاره کرد و گفت: ۱۶ آذر امسال نیز مانند سال‌های گذشته موفق بوده‌ام در یکی از دانشگاه‌ها به حضور دانشجویان و اساتید برسم و سخنان آنها را بشنوم و نقد آنها را استماع کنم، خوشحالم که در دانشگاه پرآوازه صنعتی شریف حضور پیدا کرده‌ام.

رئیس جمهور کشورمان با تأکید بر اهمیت دانشگاه و دانشجو، گفت: دانشگاه، دانشجو، استاد، علم و فناوری و تحقیق و دانشگاه‌های برتر افتخاری برای فرهنگ سرزمین و ملت ایران است.

روحانی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور مسئولان دانشگاه‌ صنعتی شریف پیش از مراسم ۱۶ آذر امسال، اظهار کرد: در این جلسه نکاتی که مربوط به توسعه علمی بود مطرح شد و من به شما و آنها قول داده‌ام که ان‌شاءالله در سال آینده مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد از جمله مشکلات دانشگاه صنعتی شریف را دنبال کنیم و به وعده‌ام می‌کنم.

قدرتی که نقد نشود به انحراف و استبداد کشیده خواهد شد
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بهترین جایی که قدرت باید نقد شود، دانشگاه است، اظهار کرد: اگر قدرت در هر کشوری مورد انتقاد و سوال قرار نگیرد، به انحراف و استبداد کشیده خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه تمام مسئولین کشور مستقیم و غیرمستقیم منتخب ملت هستند، افزود: همه مسئولین مستقیم و غیرمستقیم از طریق آرای مردم بر مسند قدرت تکیه می‌زنند و هیچ مقامی در جمهوری اسلامی ایران نداریم که انتخابی نباشد و این تهمتی است که برخی می‌گویند در ایران مقامات دو دسته هستند یعنی بعضی انتخاب و بعضی انتصاب می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولین بر اساس مسئولیتشان باید مورد سوال قرار گیرند، خاطرنشان کرد: مسئولیت از کلمه سوال می‌آید و هیچ کس نباید خود را از سوال مستثنی بداند و همه باید بدانند که باید به سوال مردم و پاسخگویی در برابر آن افتخار کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: البته شاید نقد برخی قوا و نهادها سخت و مشکل باشد و فعلاً نقد را از دولت و رئیس جمهور شروع کنیم.

رئیس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: اگر دولت پیشرفتی کرده است فقط در سایه حمایت مردم به ویژه جوانان و دانشجویان بوده است و تردیدی ندارم حمایت‌ها و نقدهای شما همه دلسوزانه است. البته برخی لحن‌ها اگر نرم‌تر شود قشنگ‌تر است.

در نقد هم باید اعتدال رعایت شود
روحانی با تأکید بر اینکه در نقد هم باید اعتدال رعایت شود، گفت: حضرت علی (ع) فرموده‌اند دو گروه راجه به من خود را به هلاکت انداختند یک گروه آنها که علی را افراطی دوست دارند و گروه دوم ‌آنها که با افراط با علی (ع) کینه‌ورزی می‌کنند پس در انتقاد و تعریف هم نباید افراط شود و همه امور باید معتدلانه و میانه‌روانه باشد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه انتقاد مفید است و باید فرصتی فراهم شود که من و مسئولان نقدها را بشنویم و اشکالات را اصلاح کنیم، اظهار کرد: هیچ کدام از ما معصوم و بی‌خطا نیستیم، اما تلاش ما بر این است که گام‌هایی را به نفع مردم برداریم.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه همیشه هرجا مردم به صحنه آمده‌اند پیروز شده‌ایم، گفت: در بحث هسته‌ای زمانی موفق شدیم که مردم به صحنه آمدند.

وی اضافه کرد: مردم در انتخابات ۹۲ مسأله هسته‌ای را به بحث گذاشتند و راه‌حل‌ها و آثار تحریم را مورد بررسی قرار دادند و در انتخابات ۹۲ در مورد هسته‌ای هم رأی دادند.

روحانی با بیان اینکه باید در مفاهیم و موضوعات به اجماع نظر برسیم توضیح داد: باید در جامعه درباره مفاهیمی همچون عدالت، ایستادگی و مبارزه با استعمار منافع ملی، حاکمیت ملی و فلسفه دانشگاه به وحدت نظر برسیم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که باید این اجماع در جامعه به وجود آید که دانشگاه محل علم و دانش است یا در کنار آن بررسی مسائل سیاسی و اجتماعی نیز ضرورت دارد، گفت: باید ببینیم آیا در کشورهای دیگر به طور مثال در مورد دانشگاه اختلاف نظر وجود دارد و اگر مثلاً در فرانسه دولتی تغییر می‌کند در موضوع دانشگاه و مسأله علم اختلاف نظر به وجود می‌آید؟

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید در مفاهیم اصلی در جامعه اجماع نظر ایجاد شود که در این راستا دانشجویان و اساتید می‌توانند کمک کنند، خاطرنشان کرد: این حرف درستی است که باید به توان ملی تکیه کنیم، در مقابل دشمن بایستیم و مشکلات کشور را با امکانات داخلی حل کنیم اما آیا معنی‌اش این است که با دنیا حرف نزنیم و اگر مشکلی داریم تا مرز جنگ پیش برویم؟

روحانی گفت: ان‌شاءالله حتی اگر روزی همه کشورهای دنیا علیه ما توطئه کنند ما ایستادگی خواهیم کرد و پیروز می‌شویم اما آیا جنگ نباید آخرین راه‌حل باشد؟

باید به لحاظ نظامی قدرتمند شویم
رئیس جمهور با اشاره به اینکه ممکن است زمانی علیه ما جنگی تحمیل کنند، پس ما باید به لحاظ نظامی قدرتمند باشیم اظهار کرد: بعضی فکر می‌کنند این دولت دولت لبخند، گفت‌وگو و مذاکره است و دنبال تقویت بنیه نظامی نیست، اما این دولت در طول دو سال گذشته در حوزه دفاعی و سلاح های راهبردی به اندازه ده سال کار کرده است، معنای مذاکره این نیست که ما دنبال تقویت بنیه دفاعی خود نباشیم. ما همیشه باید آماده جنگ باشیم زیرا جنگ وقتی رخ نمی دهد که آمادگی ما صد در صد باشد. ما همزمان با پیروزی برجام مهمترین موشک خود را آزمایش کردیم.

رئیس جمهور با اشاره به انتقاد دانشجویان به اقتصاد کشور و برنامه های دولت در این حوزه خاطر نشان کرد: یک دلیل توفیق مذاکرات هسته‌ای ثبات و آرامش اقتصادی کشور بود. در آغاز این دولت تورم نقطه به نقطه ۴۵ درصد بود، اما این رقم امروز دارد تک رقمی می‌شود که در روستاها هم تک رقمی شده است.

وی با طرح این پرسش که رقابت های ما در انتخابات با چه هدفی انجام می گیرد، اظهار کرد: نتیجه نهایی رقابت ها باید بهبود شاخص ها باشد و شاخص ها هم باید برای ما معیار باشد. اگر شاخص ها عوض نشود فرقی نمی کند چه جناح یا چه دولتی سرکار باشد. اگر اعتماد عمومی امسال نسبت به سال ۹۲ پیشرفتی نکرده باشد اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی افزایش نیافته باشد چه فایده ای دارد که کدام جناح حاکم باشد. اگر وضعیت دانشگاه تغییری نکند چه فرقی می‌کند چه دولتی سرکار باشد.

فضای امن می خواهم نه فضای امنیتی

روحانی همچنین خاطر نشان کرد: من احساس می کنم فضای دانشگاه نسبت به سال ۹۲ زمین تا آسمان فرق کرده است. ممکن است هنوز فضا امنیتی باشد که من آن رانمی پسندم. ما فضای امن می خواهم نه فضای امنیتی. من می پرسم آیا شما سال ۹۰، ۹۱ و ۹۲ به این راحتی می توانستید برای ۱۶ آذر اجتماع داشته باشید؟ زمانی بود که کسی جرات نمی کرد بگوید جنبش دانشجویی و همه از این کلمه می ترسیدند.

اگر دانشگاه تغییر نکند ما محکومیم

رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه با بیان اینکه اگر دانشگاه تغییر نکند ما محکومیم، افزود:‌ برخی نقد های دانشجویان درباره بی احترامی به دانشجو درست است و ما نه در دانشگاه و نه در اقتصاد و نه در حوزه سلامت به نقطه مطلوب نرسیده ایم وهنوز راه زیادی در پیش داریم اما راه دولت یازدهم نسبت به دانشگاه، دانشجو و وزارت علوم تغییر نکرده است.

امسال سال سختی است
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: آنچه که خواستارش هستیم این است که شاخصه‌های ما شاخصه‌های مطلوب باشد. یکی از دوستان گفتند که دولت از لحاظ رکود پیشرفت نداشته آمار می‌گوید سال ۹۱ رکود منفی ۶.۸ بوده یعنی ما در عمق رکود بودیم. در سال ۹۲ به منفی ۱.۹ رسید. اما آن را در سال ۹۳ به مثبت ۳ رساندیم. کار بزرگی انجام شده است البته امسال سال سختی است . ممکن است از لحاظ آمار رشد اقتصادی‌ما مثبت باشد. این در حالی است که هنوز آمار سال آینده مشخص نشده است اما اطلاعات اولیه به ما می‌گوید که رشد ما مثبت است.

وی در پاسخ به دانشجویان حاضر در سالن سخنرانی که شعار می‌دادند گفت: زمانی که ما دانشجو بودیم نمی‌توانستیم مثل شما اینجوری صحبت کنیم. حالا ما تریبون در اختیار شما گذاشتیم که از طریق تریبون راحت حرفهایتان را بزنید.

خواست ما این است که دانشگاه استقلال داشته باشد

روحانی با تاکید بر ضرورت استقلال دانشگاه تصریح کرد: خواست ما این است که دانشگاه استقلال داشته باشد. شعاری که از اول انقلاب سر دادیم، "استقلال آزادی،جمهوری اسلامی" که به آن رسیدیم را باید ادامه دهیم. دانشگاه باید مستقل و روی پای خودش باشد. تمام تلاش شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که به مسائل سیاسیت گذاری در راستای آزادی دانشگاه توجه کند.

ما در آزادی دانشگاه سهیم هستیم

وی ادامه داد: ما در آزادی دانشگاه سهیم هستیم. اگر دانشگاه در علم و بیان عقیده، آزاد نباشد، نمی‌توانیم به توسعه علمی و فرهنگی برسیم.

رئیس جمهور انتقاد را حق جامعه‌ی دانشگاهی خواند و گفت: دانشجو و دانشگاه باید نقاد باشد . انتقاد دلسوزانه کار دانشجو است و ما از نقد دانشگاهیان استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به دوران پسا تحریم اظهار کرد: ما در شرایط بعد از برجام و تحول اقتصادی هستیم. در شرایط تعامل با دنیا هستیم. دانشجویان از این فرصت برای تعامل با دنیا استفاده کنند. دانشگاه‌های ما باید از دانش دیگران هم استفاده کنند و دیگران هم از دانش ما بهره ببرند. باید در زمینه‌ی اقتصادی و فناوری دانشجویان حضور فعالی داشته باشند.

قانون اساسی شورای نگهبان را ناظر می‌داند

روحانی نقش دانشجویان را در انتخابات آتی مجلس مهم تلقی کرد و افزود: در شرایطی که به سمت انتخابات می‌رویم دانشگاه‌هایمان هم باید به این سمت حرکت کنند. خیلی مهم است که مجلس آینده ماچگونه باشد از نظر دولت حضور هر دو جناح مهم است . مهمتر حضور افرادی است که منافع جناحی‌شان را به منافع ملی ترجیح ندهند و دلسوز ملت باشند.

وی افزود:‌همه ما باید تلاش کنیم تا حماسه سال ۹۲ را درسال ۹۴ تکرار کنیم و بتوانیم با یک مجلس قدرتمند‌تر و توانمند‌تر در جامعه حاضر باشیم. در این راستا همه باید تلاش کنند. وزارت کشور ، شورای نگهبان و تمام دست‌اندرکاران باید تلاش خود را انجام دهند. همچنین همه باید امیدوار باشند.

رئیس جمهور در ارتباط با جایگاه شورای نگهبان در انتخابات پیش روی مجلس آتی خاطر نشان کرد: نظر من در مورد شورای نگهبان نظر قانون

اساسی است . قانون اساسی شورای نگهبان را ناظر می‌داند و ما هم او را ناظر می‌دانیم. با تلاش شورای نگهبان مسئولین مرتبط و وزارت کشور و همچنین با تلاش و حضور مردم به ویژه دانشجویان ان‌شاء الله انتخابات با شکوهی خواهیم داشت.
 
کلمات کلیدی : روز دانشجو+سخنرانی روحانی
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۶:۳۸
دولتی که به دنبال آوردن مدیر از خارج کشور باشد و این مطلب را به صراحت اعلام می‌کند باید هم 1700 تن سیب زمینی محصول زحمت کشاورزان وطنش را زیر خاک دفن کند. (3371202) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۲:۰۴
متاسفانه صحبتها قشنگه ولی بعد از بیش از دوسال ما ملت عمل میخواهیم بخدا. رکود سنگین خرید وفروشِ مسکن و اقتصاد رو فرا گرفته...گشتِ ارشاد زیادتر شده...شادی ونشاطِ بعد از انتخابات با عملکرد ضعیف دولت خیلی کمرنگتر شده...رئیس جمهور باید یک فکرِ اساسی برای مشکلات اقتصادی و مشکلات دیگر بکنه..اینجوری علاوه بر دولت مردم هم دارن ضربه میخورن (3371470) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۰:۵۹
رئیس جمهور فکر میکنه، شما همراهی میکنید؟ یا وسط کار با تحریم خرید خودرو کمر رشد اقتصادی رو میشکنید؟ هنوز هم نمیفهمید چرا امثال فارس باید از تحریم خرید خودرو حمایت تمام قد بکنند؟ (3371559) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۱۴:۳۱
وااااای از این تفکرات سنگین ایشان
مردم باید جون خودشون و خانواده شون رو بگذارند درون اربه های مرگ ساخته شده در ایران بخاطر اینکه با رییس جمهور همراهی کنند!!!
البته شاید هم به نام رییس جمهور و به کام حامیان اقتصادی رییس جمهور
مردم فهیم و بافرهنگ ایران افرادی بسیار کم توقع هستند
مگر داشتن یک ماشین استاندارد و امن و کم مصرف توقع بالایی است (3373180) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۵:۵۳:۱۴
نه! تحت تاثیر تبلیغات نبودن، انتشار بالاییست! اگر موج نخریدن ناشی از نارضایتی صرف بود، چرا با وام 16 درصدی حمله کردن به خرید؟ (3374967) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۸:۲۲
انتظار چی داری از اینا؟؟؟؟ دولت توش پارتی بازیه ، به فکر خودشونن.
الف جان سانسور . متشکرم (3372066) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۴۰:۵۱
با اون همه تورم و گرونی که دولت قبل بوجود آورد و تحریم و خزانه خالی و میلیارد ها

بدهی باز هم خداوکیلی روحانی خوب کار کرده . وگرنه هرکی بغیر روحانی رییس

جمهور شده بود الان نون خشک هم گیرمون نمیومد . (3372845) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۲:۱۹
بابا سوالات رو خودش میدونه باید بیاد جواب بده
سوال که مهم نیست جوابها رو باید بگه
کنکور که نیست کسی ندونه سوالات چیه
سوالات مردم واضحه (3372164) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۱:۰۲
ارتش سایبری دلواپس بصورت خودجوش حمله آوردن به رئیس جمهور محبوب. ما اسفند همه هستیم و به کاندیداهای طرفدار دولت رای میدیم (3372505) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۰:۰۶
سخنگوی دولت که رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز می‌باشد و از خرد جمعی سخن می‌گوید این «جمع» را معرفی کند. تا مردم بدانند در مقابل چه جمعی قرار دارند. آنچه مردم را مستاصل و ناامید می‌کند تناقض‌های گفتاری و کرداری دولت و دولتمردان است، و چند صدائی که در اکثر امور دولتی مشهود است. شما که عملکرد یک ساله خود را مرور نمی‌کنید تا نقصان کارهایتان را ببینید و به حرف‌های مردم و منتقدین هم توجه نمی‌کنید حداقل یک روز این خردمندانتان را جمع کنید تا عملکرد خود را بررسی کنند و ببینید بهتر نیست نسبت به ترمیم و اصلاح جمع خردمندان کمی اندیشه و تدبیر کنید! شاید در کمتر از دو سال باقی مانده جبران مافات کنید. وقت خیلی تنگ است. (3371555) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۱:۵۶
این حرف ها زیبا است چون دانشجو دنبال حرف های سیاسی و ایجاد هیجان است وگرنه اخرش میشه سال 83 و قضیه دانشگاه (3371799) (alef-13)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۵:۱۸
اتفاقا به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات کشور وجود همین مدیران رانتی و انحصار طلب و بی تخصصه! واردات مدیران مستقل و متخصص می تونه بسیاری از مشکلات کشور رو حل کنه! (3372087) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۱۷:۴۹
جناب روحانی شما واقعا اعتقاد ب انقاد از همه دستگاها دارید؟بیشتربن فحش رو شما به منتقدان دادید .یه مستند ساختن در مورد شما بدبخت بیچاره هنوز داره تنشون میلرزه (3372923) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۴۱:۳۷
سیب زمینی ها پر از کود است دفن بشود بهتر است (3373342) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۱۴:۵۳
دلواپس عزیز من خودم سخنرانی آقای نعمت زاده وزیر صنعت رو شنیدم که گفت اگر ما در زمینه ی صادرات مشکل داریم ضعف ونداشتن مدیریت صحیح مدیران ماست لذا میتوان مدیرانی از خرج کشور برای آموزش مدیرانمان در نظر بگیریم !!!کجای این حرف مشکل داره؟یه کم هم انصاف خوبه!!!!!!!!!!!!!!!! (3373671) (alef-13)
 
ثریا دالغین
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۱۷:۱۸
ایشون باید میرفتن علامه نه صنعتی شریف..نقد اجتماعی و سیاسی به عهده کرسی داران علوم انسانی است و نه فنی... (3373678) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۶:۵۹
متاسفانه فقط دولت را میتوان نقد کرد. سایر نهادها از نقد در امان هستند (3371203) (alef-13)
 
وحیده
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۷:۲۳
اتفاقا نظام خیلی هم از نقد استقبال می کنه ولی در این حد: همه چی خوبه همه مسئولین زحمت میکشند شبانه روز دارند کار می کنند و البته حالا یک کاستی های هم هست که انشالا با همت و تلاش بیشتر رفع می شود. (3371458) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۵:۵۵
هموطنان آقای روحانی مملکت ویران رو تحویل گرفت وبا توسل به این حربه که این اشتباهات مال دولت قبل بوده به همون اشتباهات ادامه داده،اساسا کاری از دست رییس جمهور تو این شرایط بر نمیاد تو مملکت ما رهبر سیاست گذار هست،قانون هم که پرازخلا وناقص هستش ضمنا وکلای مردم هم که مجلس رو با محل تفرج اشتباه میگیرن .چرااااا باید مملکت ما پیشرفت کنه وما حال وروزگار خوبی داشته باشیم
این خانه از پای بست ویران است (3371696) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۹:۱۱
اگر این طور است روحانی اشتباه کرد که شعار داد

و کلید نشان مردم داد !!!

و با همراهی . . . رئیس جهمور شد

و الان بخواهد بگوید من کاره ای نیستم

اگر نیست که نباید می آمد

همان انگلیس جای بهتری می بود برایشان (3372227) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۰:۰۹
آره فقط کمی کاستی!!! ایران رومیگی ؟ (3372455) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۷:۵۱
ماشالله دولت هم برای این نقد ها ذره ای اهمیت قائل نمیشود.
فقط می شود نقد کرد. ولی اون ها کار خودشان را می کنند.
وام ازدواج رو باید از هفت خان رستم رد شد ولی برای وام خودرو تا 25 میلیون مثل ماست وام میدن.
این هم رویه ی جالبی بود که در این دو سال یاد گرفتیم.
لفاظی رو خوب بلدن. (3371545) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۲:۲۸
دوست عزیز یادتون رفته که تابحال 57 بار توسط جناب رئیس جمهور نقد کنندگان ناسزا شنیده اند .میگید نه سرچ کنید . (3372430) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۲:۳۲
دلواپسان بطور خودجوش به دولت حمله ور شده اند (3372511) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۹:۴۳
براساس چه منطقی سخنگوی دولت می‌گوید بعد از لغو تحریم به شرکت‌هایی که به ایران می‌آیند، کاری نداشته باشید که صاحبان این شرکت‌ها چه کسانی هستند و سودشان به کجا می‌رود؟! یعنی هر چه شرکت صهیونیستی آمریکایی انگلیسی هم که طی این 36 سال به طرق مختلف خون مردم کشورمان را شیشه کرده‌اند بگذارید بیایند و سر سفره ملت بنشینند و به چپاول مجدد بپردازند! آیا ظلم بالاتر از این هم هست بعد از این همه خون دل خوردن و شهید دادن دوباره کشور را به سرمایه‌داران کودک‌کش و شیطان بزرگ بسپاریم. (3371553) (alef-13)
 
طاها
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۹:۲۹:۲۸
♡ دوست من حرف شما متاسفانه یک حرف کلیشه ای و نخ نما شده ای است که ازبس توسط برخی رسانه ها تکرار شده شما هم بدون تعمق کافی آن را بازنویسی کرده اید
♥ بیایید از زاویه دیگری به حرف شما بنگریم شما از این میترسید که کشور و اقتصاد ما بیفتد دست آمریکا و اسرائیل و ... خوب تا اینجا ظاهرا درست است ولی به نظرت چگونه است که ما از یک طرف ادعا داریم در همه زمینه ها اعم از دینی و اعتقادی،فهم سیاسی، هوشمندی، قدرت نظامی، سیاست، اطلاعات و امنیت و حتی موقعیت جغرافیایی و منابع زیر زمینی و ...در دنیا جزو اولین ها هستیم ولی از طرف دیگر از بیم اینکه فریب یا ضربه بخوریم حاضریم حتی دور خود دیوار بکشیم و با سایر کشورها ارتباط نداشته باشیم به نظرت با این همه ادعا از چه چیزی میترسیم آیا این یک تضاد نیست که مثلا در سال 88 عده ای گفتند که تمام آن اتفاقات زیر سر چند جاسوس و فلا سفارت خانه بوده است که اگر اینگونه بوده پس اطلاعات و پلیس و مردم فهیم و باهوش کجا بودند؟ بیایید با خودمان روراست باشیم همه ما کشورمان را دوست داریم و آرزوی سربلندی و پیشرفت آن را داریم اما نمیتوان اضداد را با هم جمع نمود ما عادت بدی داریم که منشا تمام ضعفهای خود را به بیرون از مرزها نسبت میدهیم و بدلیل ترس و واهمه همیشگی حتی از پتانسیل ها و داشته های خودمان نیز نمیتوانیم استفاده نماییم. (3375401) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۰:۲۹
حالا بیا یک نقد بکن ببین چی جوابتو میده..... (3371792) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۲۰:۰۵
به یاد یک دیالوگ در سریال قهوه تلخ افتادم که مستشار گفت ( عین دیالوگ رو دقیق خاطرم نیست مضمونش این بود) : یعنی من نمی تونم هیچ نظری بدم ؟ بهش پاسخ دادند که : چرا شما می تونید نظر مساعد خودتون رو دربارهی تمام مسائل به سمع اعلی حضرت برسونید (3371929) (alef-13)
 
دانشجوی شریف
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۲:۰۷
اقای روحانی به شریف امد و فقط 300 نفر از 1500 نفر دانشجوی شریف بودند ان هم کسانی که دعوت شده بودند. (3372043) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۴:۳۸:۰۳
به علاوه فضا را انقدر امنیتی کردند که برای رفتن به سالنی دیگر که در آن مراسم به طور مستقیم پخحش میشد هم دانشجوها رو کنترل می کردند. (3374750) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۷:۰۲
گویا در این دولت تحقیر ملت پایان ندارد بعد از آمریکا و عربستان حالا نوبت ترکیه شده است. چرا پاسخ دندان‌شکنی به آنها نمی‌دهند؟ چرا هیچ توضیحی برای مردم ندارند؟ (3371204) (alef-13)
 
محمد قاسمی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۰:۰۸
قرار این نحو دیپلماسی در جهان تدریس بشه شما لطفا به جهنم تشریف ببرید (3371431) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۶:۳۳
مسئولان اجرایی کشورمان از روسیه درس بگیرند که چگونه به رغم تحریم‌های آمریکا با برگرداندن 50 تاجر ترک از خاک روسیه دولتمردان ترکیه را به غلط کردن انداخته است. وقتی می‌گوییم دولت حاشیه‌سازی را کنار بگذارد و به اقتصاد کشور برسد یعنی اینکه کشور را از اساس و پایه قوی کند و نگاه محتاجانه به خارج نداشته باشد. (3371538) (alef-13)
 
محمد قاسمی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۴:۰۶
این دولت هیچ عملکردی نداشته حداقل خیلی ها رو فرستاده جهنم تو این سرما نمی لرزن
روحانی مچکریم (3371446) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۳:۲۷
بسه بابا! جواب های دندون شکنتون رو هم دیدیم! فقط تحریم و قطعنامه و بدبختی مردم! (3372081) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۱۶:۳۱
نه که تحریم برداشته شد بدبختی مردم تموم شد.جمع کن بابا (3373185) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۳:۵۰
این دولت باعث سرافرازی همه مردم ایران است. الکی شلوغ نکنید برادران دلواپس! (3372515) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۹:۳۵
با نیش و کنایه سخن گفتن و فرافکنی و ایجاد شبهه به هیچ عنوان در شأن و جایگاه ریاست جمهوری نیست. انتظار این است که در سخنان ایشان دقت و صداقت و وحدت‌خواهی و همدلی موج بزند نه تفرقه و...! (3371219) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۰:۱۴
وقتی در معابر شهر و اماکن عمومی با موارد متعدد بدحجابی و هنجارشکنی مواجه می‌شویم سخت ناراحت می‌شویم. دولت و دولتی‌ها اگر به احکام شرعی معتقدند چرا احساس ما را ندارند و با اینکه در قدرت و مسئولیت هستند تماشاچی شده‌اند؟ (3371222) (alef-13)
 
وداع
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۴:۳۰
ناراحت بشو برادر من بالاخره هر کسی از یه چیزی ناراحت میشه دولت که فقط که مسئول خوشحال نگه داشتن شما نیست. (3371481) (alef-13)
 
انصار
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۹:۴۷
تذکر و ارشاد در این موارد برعهده کسانی است که بودجه بابت اینکار دریافت میکنند و نه دولت . تصمیم گیر نهایی هم خود مردم هستند.چون این امور شخصی است و نباید با زور و جبر باشد.البته اگر در مواردی عفت عمومی جریحه دار شود دستگاه قضایی موظف به رسیدگی است و نه دولت ! (3371758) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۳:۳۶
جناب روحانی انشالله مردم رای 92 خود را به زودی اصلاح خواهند کرد. (3371231) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۵:۲۰
دوصد گفته چون نیم کردار نیست! (3371693) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۱:۵۸
من یکی نه تنها به آقای روحانی رای میدم، تو انتخابات مجلس و خبرگان هم به کاندیدهای نزدیک به دولت رای خواهم داد!!! (3372075) (alef-13)
 
قدردان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۲۵:۰۴
درود بر روحانی که ملت را از دست احمدی نژادیها نجات داد. (3373202) (alef-13)
 
حمیدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۲۲:۴۱
دکتر روحانی با تمام کاستی ها صدها هزار برابر از احمدی نژاد و اختلاس گران مورد حمایتش بهتر است. (3373199) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۴:۰۷
آقای رییس جمهور محترم : با بازی با کلمات مملکت درست نمیشه این حرفها به درد انتخابات میخورد لطفا از فضای انتخابات خارج شو که خیلی وقته ازش گذشته (3371232) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۲۱:۵۲
امیر جان آیا این بازی با کلمات است که رئیس جمهور میگوید < هیچ کس نباید خود را از سوال مستثنی بداند > ؟ حتا انتشار این سئوال بنده از شما نیز برای سایت اصولگرای الف مشکلاتی به دنبال دارد .
----------- (3372134) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۷:۲۵
اقای روحانی حرف قشنگ زدن برا مردم فایده نداره اون دانشگاه شریف رو هر رئیس جمهوری رفت حرف زیبا اونجا زد ولی ما الان در این وضع گیر افتاده ایم. مشکلاتی که دولت قبل ایجاد کرد رو همه قبول داریم اما این وضعیتی که دولت شما ایجاد کرده خیلی راضی کننده نیست. بعید میدونم سال 96 گفتن اینکه ما تحریمها رو برداشتیم بتونه براتون کارنامه قابل قبولی بیاره تحریمها که برداشته میشه باید اثرات خودش رو بصورت کاهش نرخ دلار و افزایش رشد اقتصادی نشان دهد خداییش در این دو سال ما چیزی از دولت شما ندیده ایم جز همین بحث تحریم برداشتن.هر روز هزینه ها بیشتر میشه و من تا حالا ندیدم دولت شما در جهت کاهش هزینه های مردم گام برداره کاهش تورم هم به دلیل رکودد در کشوره. ما هر صبح که بیدار میشیم فقط حرف از افزایش هزینه ها است. من فکر نمیکنم در سال 96 اگر یک رقیب خوب داشته باشید به اسانی گردنه را رد کنید. مردم حرف نمیخان عمل میخان عمل هم به این صورته که گفته بشه دلار شد مثلا 2500 یا 2000 نه اینکه دلار دولتی رو به 3000 برسونید و هزینه ها رو بالا ببرید و پر کردن جیب خام فروشان صادر کننده را بهانه بالا نگه داشتن دلار کنید.
سوال من اینه که با بالا بردن هر روزه دلار و افزایش قیمت بنزین و..چطور میخواهید رکود را حل کنید؟ طرف تقاضا چطور باید جان بگیرد تا اقتصاد از رکود دربیاید من هر روز میبینم طرف تقاضا رو بیشتر تضعیف می کنید
سوال دیگه من اینه که دلار حدوئد 4 برابر شد صادرکنندگان چه کارنامه ای دارند؟ کجای دنیا پول ملی 3 تا 4 برابر تضعیف میشه ایا صادرات در این مدت 4 برابر شده؟ چه رشدی کرده؟ صادرکنندگان چند نفر اشتغال زایی داشته اند؟ (3371243) (alef-13)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۰:۵۱
دوست عزیز من با شما تا حدودی موافقم. حالا کو راه حل؟ مملکت با رشد اقتصادی منفی 7 درصد و تورم رسمی 45 درصدی، با کمترین میزان فروش نفت بعد انقلاب و البته با قیمت بسیار پایین، بالاترین تحریم ها در تاریخ ایران، خزانه خالی و بدهی به بانک های داخلی و خارجی، یارانه و مسکن مهر که مثل هیولا بودجه کشور را دور می ریزند! چی کار میشه کرد؟ باز دولت تورم رو به زیر 15 درصد رسونده، رشد اقتصادی درسته که بسیار پایینه ولی منفی نیست. درسته رکوده ولی حداقل قیمت ها ثابته! مگه میشه یهو از زیر صفر به صد رسید؟ توی این دولت حداقل میشه مسیر روشنی رو دید که به نظر من کاملا قابل قبوله! (3372069) (alef-13)
 
احمدیان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۲۸:۱۶
سلامتی و موفقیت بیشتر دکتر روحانی را از خداوند بزرگ خواهانم. (3373207) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۹:۵۶
ما همه می دانیم تا با اقتصاد دنیا ارتباط نداشته باشیم و تامل نکنیم سرنوشت همین است .جرات گفتن چنین سخنی نیست.مسولین از مقابله با دولتهای دیگر صحبت می کنند و تا چنین هست چگونه دولت فعلی می تواند معجزه کند ؟
اصلا کمی به عقب بروییم ایا یادتان هست که دولت اقای خاتمی تامل داشت با دنیا به خدا با دست پر می رفتیم خانه .چیزی به نام تعدیل وجود نداشت .ایران خودرو قیمت محصولات را کاهش می داد .خیلی ها خانه دار شدند.
با تعجب دیدیم که پس از انقلاب اولین بار است که وضع اقتصاد روبه بهبود بود .
پس از ان جناب احمدی نژاد تشریف اوردند .نیروهای ارزشی حمایت زیادی کردند .ولی عملا اقتصاد تعطیل شد .حالا دولت یازدهم به دنبال ان دوران بد امده که وضعیت را تغییر بده (3373102) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۸:۴۶
جناب رییس جمهور ؛ ما از دو سال قبل به خوبی آموختیم که باید قدرت را نقد کرد ... از زمانی که منتقدان به بزدلی و ترسو و مزدور بودن متهم شدند و به جهنم حواله شدند... !!!
ادعا بسیار آسان است آن هم در سالنی که فقط یک سوم آن را دانشجویان دست چین شده پر کرده اند....
جناب رییس جمهور ؛ هر وقت جلوی چشمتان در هنگام سخنرانی شما ؛ عکس تان را به آتش کشیدند و شما آرامش خود را حفظ کردید و عصبانی نشدید و با دانشجویانی که اینکار را بکنند هیچ گونه برخوردی نشود قبول میکنیم که این ها فقط حرف نیست و الا دوصد گفته چو نیم کردار نیست... (3371247) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۵:۲۳
شما مگه قبل این دو سال اصلا جرات انتقاد داشتی که حالا الان شاکی هستی؟ یا جزو اون دسته هستی که به رفتارهای دولت همسو اصلا انتقادی نداشتی؟؟؟؟؟ (3372054) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۸:۴۸
والا ما که اومدیم شما رو نقد کنیم بد و بیراه شنیدیم (3371248) (alef-13)
 
پرسنل اورژانس بیمارستان دولتی تهران
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۱:۴۹
« هیچ کس نباید خود را از سئوال مستثنی بداند »
حالا من از شمای رئیس سئوال دارم
عکس العمل شما در رابطه با کشیدن بخیه کودک 4 ساله اصفهانی بخاطر نداشتن پول چیست ؟!
آیا وزیر شما نباید پاسخگوی این حرکت غیر انسانی مدیران زیر مجموعه خود باشد ؟؟!!!
آیا باید برای تزریق 1 سرم ، در بیمارستان دولتی تهران ، 70 هزار تومن پول داد ؟؟!!
این همان طرح تحول نظام سلامت مورد وعده شماست ؟؟!!
آیا خبر دارید در بیمارستان های دولتی چه میگذرد ؟؟!!!
حقوق و کارانه پرسنل بیمارستان ها چند ماه است که عقب افتاده ؟؟!!
چرا عملا" و در یک مصاحبه اعلام نمیکنید که طرح تحول نظام سلامت ، شکست کامل خورده است ؟؟!! (3371257) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۵:۰۳
حرکت غیر انسانی مدیران???? (3371743) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۴:۲۳
عزیزم همین خبرگزاری واکنش وزیر به این اتفاق رو نوشته. بخون بعد نظر بده. (3372434) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۶:۳۴
تعداد نظرات را با تعداد لایک ها مقایسه کنید.
معلومه که یه عده ریختن دارن نظر منفی میدن. الف هم که از خداشه و همه رو منتشر می کنه. (3372440) (alef-13)
 
والله بنده و خانواده بنده به روحانی رای دادیم
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۲:۳۲
بنده از رای به شما ، سخت پشیمانم . (3371260) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۶:۴۰
من خوشحالم به روحانی رای دادم (3371817) (alef-13)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۳:۱۴
من به دکتر روحانی رای ندادم و در دوره بعد حتما خودم و تمام خانواده ام به ایشون رای می دیم! (3372050) (alef-13)
 
ضیایی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۳۳:۲۹
من به دکتر روحانی رای دادم و در دوره بعد باز هم به ایشان رای می دهم. (3373217) (alef-13)
 
سعید ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۰:۵۰
من پشیمان نیستم و دوباره هم به ایشان رای میدم (3372232) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۲۷:۳۵
من که عمرا به این دولت مجدد رای بدهم
الان که در راس کار هستند هیچ دستاوردی جز رکود و افزایش هزینه های خانوار برای مردم نداشته است وای بحال زمانی که مانند دولت های قبل قدرت را تحویل رییس جمهور بعدی داده و خرابکاری ها و ترکمانچای ها و اختلاس های مدیران این دولت مشخص گردد. (3373206) (alef-13)
 
محبی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۳:۱۰
فقط خوشگل صحبت میکنند
عمل = صفر (3371263) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۵:۳۵
اقای محبی کجای صحبتشون خوشگله وقتی حرفاشون بوی انتخاباتی داره و تحریک افرادی که از این زمانه ناراضیند و این نا رضایتی نتیجه سوئ مدیریت و بی لیاقتی بر گزیدگان ایشونه ،یکیش همین وزیر با عضویت در مدیریت حد اقل 16 شرکت اونم وزیر یا اون همه کارت زرد . (3372470) (alef-13)
 
کاروان یخ زده تدبیر !
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۵:۵۴
در طرح موفق ! تحول نظام سلامت ؛ به علت نداشتن پول ، بخیه زده شده کودک 4 ساله را مجددا" میکشند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقای رئیس !
لطفا" سکوت کنید !
همه امور و مسائل ، سیاسی نیست !!! (3371278) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۵:۴۷
http://alef.ir/vdcfmtdm0w6dyja.igiw.html?315432 (3373262) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۴۳:۵۸
اخه همین نقدها رو می کنید بهتون می گند بی سواد بر می خوره بهتون یک مورد را به کل کشور و یا جهان و کائنات تعمیم می دید یکم حداقل قضایای منطق رو یاد بگیرید به این کار می گند سفسطه تعمیم دادن. (3373348) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۶:۲۴
جناب آقای دکتر روحانی فرمودند : ما فضای امن می خواهیم و نه امنیتی - لطفا با دقت بیشتر تیتر بزنید!(می خواهم را به می خواهیم اصلاح نمایید) (3371282) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۷:۳۲
آقای روحانی به هیچ وجه از شما متشکر نیستم .
یارانه من کارگر را با 2 فرزند قطع کردید . (3371287) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۳۵:۳۳
راه حلش مراجعه به مسئولین است. (3373220) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۰۰:۲۱
من هم به ناحق یارانه خود و خانواده ام قطع شده
لعنت خدا بر کسانی که حق را ناحق می کنند.
ناراحتی شخصی من به جای خودولی همه بدانند باز هم به روحانی و عارف رای می دهم. (3373270) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۴۳:۳۷
سايت مربوطه بنظرم جاي اعتراض و رسيدگي گذاشته (3374555) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۸:۲۲
باز هم شعارهای پوپولیستی !!!!!!!!!!!! جناب آقای روحانی شما خودتان منتقدان خودتان را دلواپس و تندرو خطاب میکنید بعد میایید برای دیگران نسخه میپیچید ؟؟؟؟؟؟؟ یک ضرب المثلی داریم میگه : یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران. (3371293) (alef-13)
 
صوفي
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۹:۴۵
مملكت ارث پدري هيج كس نيست،همه دراين مملكت به طور مساوي،سهم دارند،از هرقوم و هرنژادوزباني ،بعضي پيش خودشون فكر مي كنند مملكت ارث پدريشون هست...اما تاريخ اين را ثابت كرده، اين تفكر به شكست خواهد انجاميد،........ (3371300) (alef-13)
 
پرستار بیمارستان مسیح
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۱:۳۵
1 سئوال
آیا وقتی شنیدید که در زیر مجموعه مدیریت شما بخیه کودک 5 ساله را به جرم !!!! نداری پدر و مادرش کشیده اند ، لرزه به اندامتان نیفتاد ؟
تبریک به شما به خاطر موفقیت در طرح تحول سلامت شما ! (3371309) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۷:۰۹
در زمان محمود وقتی مریض ها رو تو حیابان رها کرد محمود جونتون چی کار کرد!!! یک خطایی یک پرستار کرده انتظار دارید رئیس جمهور چه کار کنه ؟؟؟ نهادهای مربوطه باید رسیدگی کنند که دارند می کنند ولی برای شما سوژه خوبی شده حال می کنید اینجوری شد نه!!!!! (3371994) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۴۵:۴۳
لطفا اهانت نکنید (3373241) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۹:۲۰
یعنی برای رفتار غیر انسانی یخ دکتر تو یه شهرستان هم رئیس جمهور بیاد جواب پس بده؟؟؟ می خواین اگه بچه تون تجدید اورد هم برید یقه رئیس جمهور رو بگیرید!!! (3372031) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۵:۳۳
http://alef.ir/vdcfmtdm0w6dyja.igiw.html?315432 (3373261) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۴:۱۱
ما افراد مافوق انتقاد نداریم. این جمله از شهید مطهری است که هر مقام غیرمعصومی اگر در جایگاه غیرقابل انتقاد قرار گیرد هم خودش فاسد می‌شود و هم جامعه را فاسد می‌کند. (3371318) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۰:۱۹
اقای روحانی فضای دانشگاه ازسال۹۱ زمین تا اسمان فرق کرده!
میتوانید نتیجه افت رتبه علمی را از همان مراکز بین المللی که مرجع مورد اعتمادان هست بگیرید (3371334) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۱:۰۹
به تولید انبود مقاله کپی و بدون ارجاع و بازنشستگی اجباری اکثر اساتید برجسته و دلسوز دانشگاه های معتبر کشور به خاطر نظر متفاوتشون و البته جایگزینی با نیروهای ارزشی نمی گن رشد علمی! حالا شما می خواین خودتون رو گول بزنین راحت باشین! (3372037) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۰:۵۱
درودبرروحانی (3371337) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۳:۲۵
فقط انتقاد از دولت آزاد (3371348) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۴:۰۴
نه داداش اینجوری باید بگی
فقط توهین به دولت قبل ازاد (3371529) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۴:۱۰
هیچ کس نباید خود را از سوال مستثنی بداند/ قوه قضاییه ! (3371349) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۸:۱۱
سوال که زیاد هست زیاد هم پرسیدیم جواب شما دوستان یا پاک کردن صورت مساله است یا طفره رفتن و...یه سوالی که هست اینه که وضع اقتصاد رو قول 100 روزه داده بودین حالا 100 روز هیچ ایا 1000 روزه درست میشه؟ امار زیاد میدین ولی به قول خودتون تورم و رشد اقتصادی توی جیب مردمه ما که چیزی احساس نمیکنیم اون چیزایی که برای ما مهمه که داره میره بالا مثلا بنزین یا دلار خلاصه حرکت عملی ما نمی بینیم.
سوالات من اینه:
وضع اقتصاد چرا درست نمیشه و کی میخواهید اقتصاد رو درست کنید؟
اینترنت چرا کندتر و گرانتر شده؟
چرا در مسائل خارجی هر کشوری علیه ما صحبت میکنه کلا منفعلانه عمل می کنیم و جرات پاسخ دادن نداریم؟(مثال عربستان و ترکیه)
چه اقدامی برای اعتبار دادن به پاسپورت ایران کردین؟
چه اقدامی برای اشتغال مردم شده؟
تحریمها که برداشته بشه در دو هفته دیگه اثرش رو کی میتونیم ببینیم و اثرش به چه صورت بروز پیدا میکنه؟
دلار کی میتونه برگرده به وضع قبل تحریم؟ اگر دلار بالا مفیده اثراتش رو برای مردم شرح بدین که در این 4 سال چه سودی داشته و با ضررها و هزینه هایی که مردم کردن مقایسه بشه
خودروسازی کی تعطیل میشه؟ چرا از جنس بی کیفیت حماتیت می کنید؟ دوباره کی میخواهید به خودرو سازی وام بدهید؟
سوال زیاده (3371366) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۱:۲۵
و طنز داستان اینجاست که بعد از تمام این صحبت‌های قشنگ، جلسه بدون پرسش و پاسخ به پایان رسید!!! (3371439) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۰:۵۵
سایر مسئولان کشور مگر بعد از سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخ میگذارند؟ (3371558) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۰۰:۱۲
یه نگاه به فیلم زمانی که احمدی نژاد در دانشگاه حرف می زد و شما دهان خود

را پاره می کردید و همه جور توهین روا بود بینداز

روحانی بر تخت عاج نشسته و فکر می کند زمان شاه عباس صفوی است

و زبان هر منقدی را باید برید و یا به جهنم فرستاد (3372264) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۷:۰۵
احمدی نژاد اصلا جرات دلشت بره دانشگاه؟ (3372553) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۴:۵۱:۲۴
پس شما اعتراف می کنید حجم هوچی گری شما در مقابل رئیس جمهور وقت مملکت به قدری افراطی و وحشتناک بوده که بیچاره حتی نمیتونسته به دانشگاه نزدیک بشه.
راستی شما طرفدار دموکراسی هستید و شعارتون زنده باد مخالف من هستش؟ (3374793) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۴۴:۳۵
انتقاد شما به دولت مشخص است چیست؟همان صحبت بستن درها ی کشور و بالا رفتن از دیوار سفارتخانه ها و ماجراجوییست که دولت فعلی نداره (3373111) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۱۳:۱۹
احمدی نژاد کی جرات داشت بیاد دانشگاه؟ یکبار رفت که اون هم برای این بود که نمایش راه بندازن بگن ما مظلومیم! (3373441) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۴:۲۱
اشتباه نرو مگه مسئولان کشور غیر از منتخبین ایشونن .اگه به تلویزیون مملکت خودمون نگاه کرده باشی دو قوه دیگر جلسات پاسخگوئی دارن ویا سخنگو هایشان سوالات مردم را جواب میدن. (3372490) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۸:۳۵:۱۳
آخه چقدر حب و بغض کور سیاسی؟؟ ایشون مدعی آزادی و نبستن دهان منتقدان و پاسخگویی و اعتدال و تعامل هستند بعد تا سؤال مطرح میشه شما سینه چاک می کنید که چرا بقیه صاحب منصبان این کار رو نمی کنند این هم شد جواب این هم شد استدلال؟؟ (3375285) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۲:۵۸
:) قبلش جلسه ی سخنرانی تشکل ها بود عزیزم. وسط سخنرانی روحانی هم که عزیزان طاقت نیاوردن شروع کردن به اعتراض! (3371568) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۴:۲۴
شعار های قومیتی چی شد؟حقوق شهروندان در شهرستان ها-بخصوص گنبدکاووس (3371449) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۰:۳۹
به نظر من روحانی رییس جمهور موفقی است.با توجه به امکاناتی که دارد بیشتر از او انتظار ندارم.جناب میر حسین را هم نمیتواند از حصر بیرون بکشد.نه اینکه نمیخواهد.موفقترین حیطه عمل او سیاست خارجی است. در زمینه بهداشت و سلامت و تخصیص پزشک به مناطق محروم خوب عمل کرده است.اما ساختار اقتصادی بیمار و بازارزده ی ایران نیازمند تغییر ساختار بنیانی است.با رفرم کاری نمیتوان کرد.هنوز فقرا فقیر تر میشوند. ساختار فاسد دولت قبلی ولی عوض شده.همینکه افراد فاسد محاکمه میشوند نشانه خوبی است.کارگران به دلیل مشکلات بنگاهها وضع خوبی ندارند.مسکن راکد است.پروژه های عمرانی روی زمین مانده،پیمانکاران طلبهایشان پرداخت نمیشود. باید یارانه اقشار متوسط نیز قطع شود.و پولش به تولید داده شود. (3371466) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۸:۱۵
با با ایولاه همه اینها که گفتی از موفقیتهای ایشونه برا شون اسفند آتیش کن چشم نخورند (3372500) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۹:۵۲
اقاي روحاني اولين درخواست من براي راي به شما پايان حصر غير قانوني و محاكمه تمام كساني كه پا را از قانون اساسي فرا تر گذاشته اند شما از اولين خواسته من برنيومديد (3371760) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۱:۵۷
آقای روحانی چرا بابت فاجعه خمینی شهر که در آن بخیه از کودک چهار ساله بخاطر فقر کشیده اند، عذرخواهی نکردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا فقط شعار میدهید تا دل یک عده لیبرالسکولار سرمایه دار و لائیک را در کشور اسلامی شاد کنید. (3371766) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۴:۴۵
جناب روحانی من بعد از دو سال به شما نمره 10 میدهم قبول هستید ولی مشزوط میشوید
اگر به همین منوال جلو بروید بعید میدانم تمره 5 هم دو سال دیگه بهتون بدم. اخه با حرف زدن که نمیشه کشور رو اداره کرد مومن! اگه بنابر حرف زدن باشه که یه دونه ادیب سخنور رو استخدام میکنن که اونجا صبح تا شب شاهنامه بخونه و ا از رزم و موفقیت و..صحبت کنه
این کارگزارن رو از کابینه کنار بذارید چهار تا حرکت درست درمون بکنید. (3371774) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۴۲:۳۹
نمره احمدی نژاد با این حساب منفی هزار است. (3373235) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۴:۵۵
اگه بجای روحانی جلیلی اومده بود اونوقت چندتا حالت زیر رو داشتید
با کلاه اهنی لب مرز کشیک میدادید
نون خشک ارد میکردید تا دوباره نون بپزید
علف بجای سبزی می خوردید
جواب نقدهاتون و نه تخریب ها چماق بود نه برید به جهنم
دلار و طلا و تورم سوار هواپیما بالا میرفت
خونه خشتی متری یک میلیون گرون تر میشد
حالا هی بگید روحانی بد (3371775) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۵۴:۳۷
شما با این طالع بین و پیشگوهای سر خیابون ارتباط دارین؟ (3373010) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۳:۲۹
اتفاقا تو این دولت داریم نون خشک اردمیکنیم (3373253) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۸:۴۳:۲۹
بسیار بیجا می کنید چیزی که اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد را قضاوت می کنید. (3375308) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۶:۵۳
روحانی به پایان سلام کن
این دولت فقط با یه وزیر کاراش تمام بود و اصلا کابینه نمیخواست. فقط ظریف (3371779) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۱:۴۵
به به ميبينم كه دلواپسا حمله كردن جمعشون جمه (3371798) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۱:۲۵
من بشدت از آقای روحانی دفاع میکنم.
اولا که حرف دل مردمی رو داره میزنه که هیچوقت هیچکس نمیزنه.
دوما عملکرد آقای روحانی رو با نفت 40 دلار و کوهی از مشکلات بذارید کنار اینکه ساختار ابران همینه! مدیران ایرانی تو دوره همه رییس جمهورا همینن. سیستم خرابه برادر هر کی بیاد همینه. والا خوب کار کرده باز. (3371873) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۶:۰۵
رئيس جمهور معقولى داريم بايد قدر ايشان را بدانيم و غرض روزى را كنار بگذاريم من كه معتقدم ايشان يك نعمت بزرگ از طرف خداوند مى باشد براى ايران عزيز. (3371913) (alef-13)
 
سهیلی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۴۷:۰۹
من هم معتقدم با توجه به شرایط فعلی باز رئیس جمهور و دولت عاقلی داریم. (3373244) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۳۱:۰۷
همینطور سیاستش در برابر ترکیه خیلی خوبه که درگیر نمیشه می زاره با کشور دیگه درگیر بشه. آینده با این دولت عاقل روشنه. (3374513) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۲۰:۰۸
کی جرات داره از قوه قضائیه ، پلیس و سپاه انتقاد کنه مسئولان آن دستگاهها هیچ گوش شنوائی ندارند انگار نه انگار کارهای آنها بر زندگی 80 میلیون ایرانی تاثیری داره (3371930) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۲۹:۲۲
دو زمستان گذشت و هنوز خطابه و سخنرانی، وعده های انتخاباتی بازهم به خواب عمیق زمستانی فرو رفت، حداقل دولت قبل مبلغی از پول ملت را در جیب ملت می گذاشت، دولت یازدهم تنها داده اش به مردم سبد کالای کذایی بود ظاهرا با دادن آن سبد کالا خود را شریک جیب مردم فرض کرده از دم در هر ماه یارانه ۴۰۰ هزار نفر را قطع میکنه ، معلم، کارگر ، بازنشسته، و.... بلیط پرواز یک طرفه به مشهد ۵۰۰ هزار تومان، هزینه درمان ،هزینه حمل و نقل، هزینه تحصیل ، عوارض راه ها ، قیمت بنزین، شکر خدا نوید تورم تک رقمی را را در آینده نزدیک نزدیک خیلی نزدیک یعنی طی یک دوماه آینده را میدن، تنش زدایی ها در منطقه هم انجام شد خیلی هم موفقیت آمیز ، فقط غر و لند شاه سلمان و اردوغان را کم داشتیم، که آن هم به سبد کالای مردم اضافه شد، برجام هم که زلزله وار ، به ساختمان بلند تحریم ها ترک انداخت، اصلا حسابی، ترک های عمیق برداشته، و دهان باز کرده. دلار هم نسبت به چند ماه قبل ، آن هم به خاطر زیارت اربعین ، و سال جدید میلادی ، اندکی بالا رفته، مهم نیست، واقعا اندک است فقط ۱۰ ℅ درصد. و طبق فرمایش آقای سیف به زودی به حالت قبل برمی گردد. هرچه می خواهید از دولت انتقاد کنید ، انتقاد از دولت از آب خوردن آسان تر است اصلا سخت نیست ،چون دولت همه ناسزاهایی که می توانسته به منتقدین روا داشته، و بارها آنها را به دادگاه کشیده چون برای خود فضای امن را می خواهد و برای منتقدان فضای امنیتی را . البته انتقاد سخت نیست ، شنیدن انتقاد هم سخت نیست ولی انتقاد پذیری سخت است، برعکس سخنرانی و خطابه و شعار دادن و وعده دادن که خیلی آسان آسان است. به خصوص اگر از جنس حرف های تکراری باشد ، چون نیاز مطالعه هم ندارد. جناب آقای رییس جمهور همه مردم ایران ، خواهان صداقت، و عمل صادقانه هستند. پنجاه و یک در صد مردم تصورشان این بود که صداقت ، و عمل مورد انتظار در شما وجود دارد و۴۹ در صد دیگر معتقد بودند در غیر شما وجود دارد، با گذشت بیش از دوسال، شما به باور آن پنجاه و یک درصد هم آسیب رساندی. بسیاری که اکنون از عملکرد شما ناراضی اند، از همان پنجاه و یک درصدند، که چون به وعدها عمل نکردید و فقط خطابه ایراد کردید ریزش کردند، و رقم ریزش دو در صد و پنج در صد نیست بلکه رقم هشدار دهنده است، گرچه برای شما که لب مرزی رای آوردید ریزش دو درصد و پنج درصد هم پیام خوبی را به همراه ندارد. عقل و تدبیری هم که از آن سخن می گویید اقتضا می کند که خودتان درگیر انتخابات مجلس نکنید و به جبران دوسال گذشته بپردازید ، زیرا مسلما مردم به کسانی که برای بقای بیشتر دولت یازدهم، ، بخواهند به مجلس وارد شوند رای نخواهند داد. (3371964) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۴۶:۲۹
شما با همسویی با دولت قبلی باید از مردم عذر خواهی کنید نه انتقاد سیاهنمایی (3373120) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۷:۵۱
دولتی که جز حرف و چانه زدن و قرار داد بستن و ائین نامه نوشتن و0000 کار دیگری بلد نیست . ایا جز دلال بودن لقب دیگری شایسته او است (3372025) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۷:۵۵
به نظر من این دولت معقول ترین و بهترین دولت بعد از انقلابه و در حد وسعش خوب عمل کرده. من به عنوان یه شهروند از دکتر روحانی متشکرم! (3372026) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۵:۱۵
هر چه دلتان بخواهد برای این دولت سیاه نمایی کنید. والله فقط دل دشمنان را شاد می کنید .بخدا لیاقت این مردم خیلی بیش از این هاست. انشاءالله در اسفند ماه
ملت غیوروبا فرهنگ اینبار چون سال 92از صندوق هاقهر نمیکنند وبه کسانی که دل در ره ابادانی وسعادت ملت دارند رای می دهند تا دولت هم بتواندبراساس قولهای
داده شده به ملت تمام تلاش خود را انجام دهد. (3372053) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۱:۳۹
بزرگترین اشکالی که دولت دارد این است که با مردم رو راست نیست
حرفهای قشنگ و مردم پسندی میزند اما در عمل کاملا برخلاف گفته های خودش عمل میکند الان دولت داره یارانه ی کسایی رو قطع میکنه که واقعا محتاج دریافت یارانه اند و این کار دقیقا به خاطر بی تدبیری دولته که قادر به تامین یارانه ی مردم نیست چون معادل یارانه ای که به مردم پرداخت میشه دولت مبلغ بالاتری به خاطر افزایش قیمت های حامل های انرژی از مردم دریافت میکند...
در حالی که حقوق بگیران دولتی مثل کارمندان درامدی کمتر از دو میلیون در ماه دارند افرادی مثل پزشکان در بیمارستانهای دولتی در آمدهای بالای پنجاه میلیونی در ماه از محل درامدهای دولتی دریافت میکنند همین استاد دانشگاه در دانشگاههای دولتی یک دهم این مبلغ رو هم دریافت نمیکنه و این باعث شده تا صنعت بهداشت و درمان در مملکت به عنوان سود آورترین و مرفه ترین صنعت شناخته بشه که عواقب این موضوع مستقیما سلامت جامعه رو به مخاطره میندازه......
من به روحانی رای دادم ولی اون تصویری که ایشون از خودشون قبل از انتخابات ساختند من نوعی رو مجاب کرد تا به ایشون رای بدم با حال فعلی ایشون در مغایرت کامله (3372072) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۴:۱۹
این یک مطالبه عمومی است که < هیچ کس نباید خود را از سوال مستثنی بداند > ، اما کو یک جفت گوش شنوا . (3372085) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۶:۳۷
البته شاید نقد برخی قوا و نهادها سخت و مشکل باشد و فعلاً نقد را از دولت و رئیس جمهور شروع کنیم. (3372088) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۱:۴۷
روحانی مچکریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3372111) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۲:۱۶
چه موقع نقد در جامعه ما جا می افتد:
1- نقد کاملا محترمانه باشد
2- هدف نقد اصلاح باشد و نه تخریب
3- هیچ مقامی (هیچ مقامی) از نقد مصون نباشد
4- همه نهادها در برابر قانون پاسخگو باشند بدون استثنا
5- حیطه کاری هر یک از قوا کاملا مشخص باشد و افراد بدانند کدام عمل مربوط به کدام قوه است
....
متاسفانه هیچ یک از شرایط فوق در کشور ما وجود ندارد. (3372114) (alef-13)
 
قائمی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۷:۴۰
دراین دوسال بدترین شرایط را دولت تدبیر و امید برای مردم رقم زد ازافزایش قیمت ها و گرانی ها تا قطع یارانه عده ای از مردم کم در امد جامعه که وقتی اعتراض می کنند تهدید به باز پس گرفتن یارانه های سالهای قبل به اضافه جریمه می شوند و.......البته تاکسی انتقاد میکنه انواع و اقسام توهینها به سویش روانه می شود این بیسوادمنتقد به جهنم معرفی معرفی می شود (3372124) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۷:۳۶
به ریس جمهور میتوانانتقاد کرد

اما یه قاضی در پایین ترین رده مصونیت دارد (3372186) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۱:۱۹
پشیمانم.......کاش بهش رای نداده بودم.. (3372200) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۱۵:۳۴
آره. کاش به جلیلی رای نمیدادی و به روحانی رای میدادی. (3373444) (alef-13)
 
kamal
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۴۱:۱۵
امثال شما که پشیمونید بسیار کم هستند ولی کسانی مثل من که در انتخابات به

دلیل نبود کاندیدای مورد نظر شرکت نکردیم خیلی بیشتر هستش

ولی با توجه به شرایط فعلی عزم ما برای شرکت در انتخاب اسفند بیشتر شده تا

رییس جمهور با نمایندگان مورد قبول مردم راهی که در پیش گرفته و موفق هم بوده

رو به سرانجام برسونه منتظر باشید (3373584) (alef-13)
 
ثریا دالغین
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۲۱:۵۴
حرکات سینوسی سیاست زیاده و در عرض دو سه سال هیچ مرد سیاسی توان گل و بلبل کردن جامعه رو نداره.به نظرم شما کلا رای نده اذیت میشی! (3373689) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۲۷:۴۵
حالا قربونتم ! چه معلوم كه رئيس جمهور بعدي بهتر از ايشان باشد !! از رئيس جمهور قبلي تا
رئيس جمهور فعلي باز هم شكر خدا !!اااا (3373707) (alef-13)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۴:۳۲
متاسفانه من به اقای روحانی رای دادم اما واقعا نا امیدم. به نظر من کل کابینه روحانی باید استیضاح بشن. حتی اقای ظریف در خیلی بخش ها منفعل هستن. وزیر صنعت که هیچ کاری نکرد حتی اقای زنگنه هم موفقیتی نداشتن. مشکل اصلی تفکراتیه که از سمت وزارت اقتصاد به همه دستگاه ها ارسال شده و ا ن هم ایجاد رکود به منظور کاهش تورم. از طرفی مالیات بر ارزش افزوده خودش باعث تورم و فساد بیشتری شده . طرح سلامت هم که نتیجش تورم شد و ایجاد اختلاف طبقاتی بین قشر پزشک و پرستار و بقیه بخش های جامعه. جوونی من بخاطر سو مدیریتها با نا امیدی گذشت. حیف (3372212) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۵۲:۰۱
عمرا اگه به روحانی رای داده باشی عزیزم! (3372569) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۵۲:۲۹
مد شده 4 میلیونی ها میان از رای به روحانی ابراز پشیمانی میکنن! (3372572) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۰۱:۲۸
فراز جان متشکرم حرف دل ملت بودمتشکرم (3373271) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۹:۴۲
از من هر چی دلت میخاد سوال بپرس وقتی نخام جواب بدم چه فایده داره؟ یا بخام مثل رئیس حمهور قبل سوال رو با سوال جواب بدم اصلا فایده داره؟ (3372479) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۰۹:۳۷
" هيچ كس نبايد خود را از سؤال مستثني بداند " !! آفرين ! مرحبا ! بارك الله !! گل گفتي ! ......
چي فرمودين ؟؟ ...... نه برادر ! شما ناراحت نشو !! ... بنده كاري به سياست و جناح ندارم !! اين يك حرف فيلسوفانه است !! آخه ميدوني برادر مي خوام چي عرض كنم ؟؟ ميخوام بگم كه اصلا
تمدن بشري ، پيشرفت هاي بشري و تمام علوم بشري از همين " سؤال " به وجود آمده !! سؤال نبود
بشر هنوز در همان دوره غار نشيني زندگي مي كرد !! شما فكر مي كتيد مرحوم نيوتن كه نيروي
جاذبه را كشف كرد و انقلاب بزرگي در علم فيزيك و ديگر علوم به وجود آورد ، از چه بود ؟ از همين
سؤال ناقابل بود كه گفت : چرا سيب افتاد " ؟. حالا شما فكر كنين همين سؤال كوچولو ،چه تحول
عظيمي در زندگي بشر و علوم به وجود آورد !! عرض كنم. به حضور انورتان كه اگر شيخ اجل
زماني فرمود كه : " شرف و قيمت و قدر تو به فضل و هنر است " امروز بنده عرض ميكنم كه شرف
و قيمت و قدر تو به سؤال كردن هم هست !! انسان سؤال نكنه با يك گربه و مرغ چه تفاوتي داره ؟
باور كنيد هيچ !! ... متاسفانه يكي از اشكالات بعضي از جوامع جهان سومي اين است كه طرف
" مسئول " هست ، مسئوليت قبول ميكنه ،اما به هيچ سؤالي جواب نميده !! اخه پدر جان ! مسئول
يعني كسي كه مورد سؤال واقع مي شود ، و قاعدتا بايد به سؤال ها هم جواب بدهد !! اما مگر
بعضي مسئولان جوابگو هستند !! نه !! " مسئوليت " يعني مورد سؤال واقع شدن !! پس معلوم شد
كه " سئوال " نه تنها در علوم -- كه مادر علوم سئوال است --در سياست هم نقش بزر گي دارد !!
اين است كه قربونتم بايد همه ياد بگيريم كه سؤال كنيم و " هيچ كس خود را از سؤال كردن مستثني نداند " !!! كه اين امتياز و اين افتخار سؤال كردن به ما مخلوقات و گل سرسبد جهان آفرينش داده شده است !!! (3372915) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۵۷:۵۷
تعجب اين جاست كه اين اظهار نظر پر معني لا يك ندارد !! (3375595) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۲۸:۵۲
احمدی نزاد اګر مسکن را ګران کرد به جای ان مسکن مهر ارزان ایجاد کرد اګر انرزی را ګران کرد بیشتر از ان یارانه داد اګر فلان چیز ګران شد سهام عدالت داد ږ
اما این دولت هیچ رکود و تورمی را نابود نکردند و تا اخر الزمان خواهند ګفت تقصیر احمدی نزاد است واقعا اګر نمی توانید چرا کاندید شدید و وعده حل ان را دادید؟؟؟؟چرا مدیریت نګهداری سیب زمینی را ندارید ولی مدیریت کشور را ادعا می کنید! (3373306) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۳۹:۵۵
انصاف نیست.من 20 سال پس انداز کنم صاحب خونه شم ویکی دیگه تو آشناهای ما که تا دلتون بخواد ولخرجی کرده اونم مسکن مهر بگیره.و تورم حاصل از مسکن مهراون رو من هم تحمل کنم من که حلال نمی کنم. (3374545) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۱:۵۹:۱۸
باعرض سلام خدمت برادرعزیزم جناب آقای دکترتوکلی/ازقشردانشجوبه عنوان قشرطبقه ای فرهیخته وآرمانگرابه حق انتظارمیره کهدارای بینش وروش درست وصحیح ذهنی آگاه وفاعل به زمانه باشه امیدونوزایی وسیاست ورزی دوری ازخشم وخشونت درتحلیل ورفتارازنکات بارزجنبش هویت خواهه...نکته درباب بحث فتنه ومنقولات ومعقولات داستان انتخابات ریاست جمهوری88واتفاقات مربوط به اونه که مصدرسخنان وگاهی گزافه گویی هایی بیش ازحد ازسوی رسانه های منتصب به دولت پیروزدرسرکوب مخالفین ومنتقدین وطردومحصورکردن نیروهای زبده انقلابی خودش بوده وقتی که رادیکالیزه کردن فضای گفتمان درون ساحتی نظام ازرقابت سالم حقوقی سیاسی به سطح نازل پروژه ای امنیتی وبهتره بگم امنیت سازی برای اقطاب وانصارگفتمان مسلط تبدیل میشه شکاف وگسل ذهنی وعینی که غالباازراس هرم وبین نخبگان دارای قدرت آغازوبه مرورزمان افزایش پیدامیکنه تابه گسل تاریخی وهویتی تغییرشکل میده....اینجاست که ترازوتعادل درعرصه سیاست بالکنت مواجه میشه....حال این جامعه مستعدبحرانهای گوناگون هستش....خاصه هویتی وازمنظرکلان تراجتماعی....اینکه درجریان حوادث پس ازانتخابات به امربه معروف جذب حداکثری ودفع حداقلی توصیه فرمودندامادرهمون حال تمامی منابرومصادرسخن ماموربه ناسزاگویی ونفرت پراکنی به سبک روزنامه کیهان وسردارجنگ نرمش جناب حسین اقای شریعتمداری گردیده بودنبدون لختی وانهادن فرصت پاسخگویی به بازندگان انتخابات....دراخراینکه وراستای پایبندی به منافع ملی وتداوم عزت واقتدارنظام وملت عزیزایران ایجاب میکنه که همگی زیرچترقانون اساسی اصولگراواصلاح طلب ومنتقدومخالف نهایت سعی شون رودرحفظ وافزایش این اقتدارالبته به صورت مشروع وعادلانه به کارببرن....ومن الله توفیق (3373429) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۱۵:۳۷
من که رای بش ندادم الکی میگم پشیومونم (3374131) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۲۶:۲۵
روحانی مچکررررررررریم ......ولی نمیدونم برای چی (3374492) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۸:۳۵:۲۷
اقا مملکت تو رکود خفه شده...نه خریدی نه فروشی ..مردم نقدینگی ندارن...اونوقت شما از تورم نقطه به نقطه میگید.... (3378132) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.