توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435540
جامعه هنری آمریکا مراسم تحلیف ترامپ را تحریم کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۰

شماری از هنرمندان مشهور آمریکایی اعلام کردند در مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا در 20 ژانویه (اول بهمن ) شرکت نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، اعضای برخی از گروه های اجرای زنده موسیقی و یک خواننده نوجوان آمریکایی اعلام کرده اند در این مراسم حضور نخواهند داشت.
در همین خصوص، طراحان امنیتی مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید آمریکا در مواجهه با آنچه که به گفته مقام های امنیتی چالش برانگیزترین مساله در طول تاریخ معاصر این کشور است، خود را آماده مقابله با دور جدید تظاهرات ها همزمان با این مراسم می کنند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، هنوز معلوم نیست چه تعداد از حامیان ترامپ در این مراسم شرکت خواهند کرد اما کمیته برنامه ریزی این مراسم اعلام کرده که انتظار می رود 2 یا 3 میلیون نفر در آن حاضر باشند.

بر اساس این گزارش، بیش از 3 هزار نیروی پلیس و 800 نفر از نیروهای گارد ملی وظیفه کنترل جمعیت حاضر و ترافیک را در پایتخت آمریکا برعهده خواهند داشت و پنج هزار نفر دیگر ازنیروهای نظامی به این مراسم اعزام خواهند شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا عصر دوشنبه 19 دسامبر (29 آذر) رسما از سوی مجمع گزینشگران آمریکا به عنوان رئیس جمهوری این کشور انتخاب شد. بر این اساس، وی با کسب 36 رای از مجموع 38 رای گزینشگران ایالت تگزاس تعداد آرای الکترال خود را به بیش از 270 رای مورد نیاز رساند و رسما به چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا برگزیده شد.
 
کلمات کلیدی : هنرمندان آمریکا+حامیان ترامپ +مراسم تحلیف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.