نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499815
پاسخ لاریجانی به حاشیه‌های مراسم تحلیف؛ از غیبت مولوی عبدالحمید تا عکس سلفی نمایندگان با موگرینی
بخش خبری الف، 17 مرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مقامات کشورها در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور شکست پروژه منزوی‌سازی ایران بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 17 مرداد) قوه مقننه در نطق پیش از دستور، ضمن تبریک روز خبرنگار، گفت: امیدواریم تلاش این دوستان در توسعه کشور و ایجاد وفاق در افکارعمومی در جهت حل مشکلات و در این مسیر عامل پیشرفت و آبادانی کشور شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در مجلس و حضور میهمانان خارجی در این مراسم، ادامه داد: از حضور میهمانان داخلی و خارجی در این مراسم تشکر می‌کنم.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: حضور 500 میهمان خارجی که 130 نفر از آنها مقامات عالی‌رتبه از 105 کشور بودند، نوعی ارج نهادن به مردمسالاری دینی بود که دلالت بر چند امر داشت.

لاریجانی افزود: اولین امر این بود که علیرغم اینکه تبلیغات گسترده‌ای بر ضد کشورمان می‌شود حضور مقامات خارجی در کشور نشان داد آنها چه احترامی برای ملت و دولت ایران قائل هستند که این نشان از درخشندگی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه حضور مقامات خارجی در مراسم تحلیف رئیس جمهور نشان از ارزشمندی مردمسالاری دینی در کشور ما است اضافه کرد: در منطقه‌ای که متاسفانه بسیاری از کشورها از نعمت مشارکت مردم در سرنوشت خود بی‌بهره هستند ایران پس از انقلاب توانسته نظامی مردمسالار را تاسیس کند و این حضور و احترام به رای ملت و انتخابات و ارزش جمهوری اسلامی بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: علیرغم دسایس آمریکا و حرافی آنها و برخی از کشورها که بارها فریاد می‌زدند که ایران باید در جهان منزوی شود و برای این امر میلیاردها دلار هزینه کردند حضور این تعداد چشمگیر مقامات خارجی نشان داد که دولتها اعتنایی به این دسایس ندارند و علاقه‌مند به روابط دوستانه با ایران هستند و نشان دادند که پروژه منزوی سازی ایران چقدر پوچ و بی‌راه بوده است.

لاریجانی اظهار داشت: در هنگامه لفاظی‌های آمریکا و اقدامات ایضایی آنها که سعی در محدود سازی تجارت با ایران را دارند این حضور نمایندگان نشان داد که کشورها خواستار همکاری و تجارت با ایران هستند که نشان داد تحریمهای آمریکا چه میزان بی‌مقدار است.

وی با بیان اینکه حضور مقامات و شخصیت‌ها از همه قسمت‌های جهان حکایت از آن داشت که حمایت و پشتیبانی از ملت و راه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران جنبه منطقه‌ای ندارد، گفت: احترام کشورها به ملت ایران دستاوردی برای منافع ملی و امنیت ملی ایران بود که البته برخی با حاشیه‌سازی‌ها تلاش داشتند این دستاورد محقق نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه چند سالی است که آفتی گریبان‌گیر کشور شده که موضوعات مربوط به امنیت ملی و منافع ملی کشور را به سرعت به موضوعات جناحی تبدیل می‌کند و خسارتی به کشور وارد می‌کند، ادامه داد: مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نیز از این آفت به دور نبود و برخی تلاش کردند اقدامات پرارزشی که با زحمت و فکر حاصل شده بود با حاشیه‌سازی ضایع کنند.

لاریجانی با بیان اینکه برخی تلاش کردند با بزرگ‌نمایی نام چند کشور کوچک و کمتر شناخته شده به مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری خدشه وارد کنند گفت: حضور مقامات و شخصیت‌ها از کشورهای مختلف قابل پنهانی نیست و چرا باید ارزش کار و احترام اکثر کشورهای مهم را به خاطر برخی دسته‌بندی‌های سیاسی کم مقدار جلوه دهیم.

وی افزود: حضور مقامات کشورها در ایران نشان از دوستی آنها با کشور ما و شکست پروژه منزوی‌سازی ایران بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به تصویربرداری چند نفر از نمایندگان با یکی از میهمانان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این کار اگرچه سهل‌انگاری بود، سعی شد تبدیل به یک موضوع اساسی شود، البته ندیدن اثرات مهم اجلاس در امنیت ملی کشور درست‌اندیشی و نگاه ملی در آن نهفته نبود.

لاریجانی با اشاره به عدم دعوت از برخی مقامات داخلی برای حضور در مراسم تحلیف، اظهار داشت: به دلیل محدودیت فضا نتوانستیم در خدمت مقامات کشور باشیم که آنها عذرخواهی ما را بپذیرند، البته جفاست که این محدودیت جا را به مسائل مذهبی و قومی مرتبط بدانیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم کابینه دوازدهم هر چه سریع‌تر تشکیل شود و حرکت اجرایی جدیدی در کشور شکل بگیرد، گفت: گاهی در برخی رسانه‌ها درباره انتخاب وزرا و تعاملات بین دولت و مجلس بحث‌هایی مطرح می‌شود که ذهنیت و حدسیات است و کسی در انتخاب وزرا نقشی ندارد و این وظیفه رئیس‌جمهور است.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه گمانه‌زنی‌ها درباره انتخاب وزرا و تعاملات مجلس و رئیس مجلس با دولت واقعیت ندارد، افزود: فراکسیون‌ها با رئیس‌جمهور جلساتی را داشتند که نقطه‌ نظرات خود را اعلام کردند.
 
کلمات کلیدی : سلفی نمایندگان+موگرینی+تحلیف+مراسم تحلیف+تحلیف روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۲:۴۹
مردم در فقر، رکود، کسادی و گرانی، متحمل آسیب‌های فراوانی شده‌اند آن وقت در تحلیف رئیس‌جمهور آن سور و سات برای میهمانان مراسم تدارک دیده شده بود! سهم مردم ایران در مراسم تحلیف چه بود؟ آیا وعده‌های برزمین مانده دولت قبل و وعده‌های جدید دولت دوازدهم برای مردم محقق خواهد شد؟ (4510301) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۳:۱۶
آیا سزاوار است که برای برگزاری مراسم تحلیف آقای رئیس‌جمهور این همه از بیت‌المال و روز کسب و کار مردم هزینه شود ؟ (4510303) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۱۹:۱۳
این موضوع تازه ای نیست. دولت های نهم و دهم ولخرجی های به مراتب بزرگ تری داشتند. از پول بیت المال برای کشور خارجی ساختمان مجلس درست میکردند (رایگان). همون کشور خارجی بعد مدتی از عربستان پول بیشتری گرفت و به ایران محل نذاشت. (4510651) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۹:۱۰:۴۳
باید گفت مرگ بر آمریکا!!!
آمریکا سرآمد دروغگویی و دغل کاری است!
مرگ بر آمریکا و آمریکامنش ها! (4511390) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۴:۳۴
دولت و مجلس اگر می‌خواستند می‌توانستند مراسم تحلیف رئیس‌جمهور را با هزینه بسیار کم در روز جمعه 13 مرداد ماه که تعطیل است برگزار کنند و نیازی به تعطیل کردن تهران در روز شنبه 14 مرداد نبود. (4510308) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۴:۱۱:۴۴
چرا اينگونه به مسائل سطحي نگاه مي كنيد؟؟؟؟؟؟ (4510888) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۴:۵۹
اگر دولت آقای روحانی در سیاست خارجی موفق عمل کرده پس چرا در مراسم تحلیف ایشان مسئولان شرکت‌کننده از چند کشور شناخته شده از سطح معاون وزیر خارجه بالاتر نبودند؟ چرا هیچ‌یک از اعضای 5+1 حاضر نشدند حتی در سطح وزیر در این مراسم پرخرج شرکت کنند؟ (4510309) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۵:۱۹
اگر دولت دهم با یک کشور آفریقایی یا آمریکای جنوبی رابطه برقرار می‌کرد مورد تحقیر و تمسخر و اعتراض اصلاح‌طلبان قرار می‌گرفت ولی حالا برای تحلیف از هر کجا که شده مهمان آورده بودند حتی کشورهایی که اغلب مردم تا به حال حتی اسم‌شان را نشنیده بودند. (4510313) (alef-11)
 
نادعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۳۷:۰۹
جا فراوان بود . جای امثال علی دایی و غیره قابل تغییر با شخصیت های تاثیر گذار در کشور بود که می توانست بسیار مفید و موثر برای امنیت کشور و منطقه خاص باشد . بیشتر از کمبود جا بی تدبیری در لیست مدعوین بود . الف واقعا اینگونه نبود ؟ قضاوت به حق داشته باشید و افکار عمومی را ... فرض نکنید . (4510315) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۰۱:۵۲
مشکلی نبود که کمی سهل انگاری کردند 4 تا عکس انداختند. حالا تصویرشم پخش شد همه دنیا دیدند موشکلی نداره که (4510349) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۵:۲۱:۵۱
آبروی کشور رو بردند بعد میگی مشکلی نبود... توجیه میخوای بکنی درست توجیه کن (مثل آقای سخنگو)... چه معنی داره در مکان عمومی، در مجلس، به عنوان نماینده مردم این چنین حرص برای عکس گرفتند نشون بدن (4511059) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۰۲:۰۴
البته فضا برای خوانندگان و بازیگران و فوتبالیست ها بود (4510350) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۱۴:۵۵
یعنی جای یک نفر بنام مولوی عبدالحمید نبود.(اقای لاریجانی نمیشه باور کرد ) (4510380) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۳۵:۴۲
ولی مولوی عبدالحمید را باید دعوت میکرذیذ (4510425) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۳۸:۰۳
اینا با هواپیما هم سلفی گرفتن اینکه دیگه آدمیزاده (4510434) (alef-3)
 
سعید
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۴۹:۱۴
آقای دکتر لاریجانی: با عرض احترام وادب: این هم بی انصافی هست که این همه مهمان بودند اونجا. یعنی یک صندلی واسه مولوی عبدالحمید نبود. بهتره آدم کمی انصاف داشته باشه...البته نظر من که رو سایت گذاشته نمیشه ولی گفته باشم. (4510486) (alef-11)
 
سیامک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۰۱:۵۸
چی میشد و آیا نمیشد هزینه این تحلیف به سپرده گذاران مال باخته امثال کاسپین تعلق میگرفت؟!

این داستان‌ها زمان احمدی نژاد نبود!
تا 1400 داستان داریم (4510512) (alef-11)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۱:۲۵
اینکه توی دنیا آبرومون رفت فقط سهل انگاری بود،متاسفم برای این مجلس و این هیئت رئیسه (4510739) (alef-11)
 
سروش
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۱۹:۱۸
کمبود جا بهانه ای بیش نیست. در مراسمی به این بزرگی حتی یک نفر از نمایندگان یا شخصیت های اهل تسنن کشور حضور نداشتند در حالیکه حداقل ۶ میلیون رای از آرای جامعه اهل سنت ایران به سبد آرای روحانی ریخته شده است. (4510778) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۴:۴۵:۵۹
براي يك ورزشكار جا بود براي شخصيت محبوب يك طائفه بزرگ جا نداشتيد عذر بد تر ازگناه (4510966) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۴:۵۸:۴۸
چرا از دكتر احمدي نژاد دعوت نكردند؟؟؟؟؟؟؟؟ (4511002) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۸:۳۰:۱۵
علی پروین باشه و افتخاری و... باشن مولوی عبدالحمید نباشه؟؟؟!! جا در این حد تنگ؟ سالهاست شعار برابری اهل تسنن میدید مسجد اهل سنت تهرانتون کو؟ چرا در هر شهر اهل تسننی حسینیه و مسجد مختص یرادران شیعه هست اما برعکسش نیست؟
نامردی اگه نذاریش الف (4511338) (alef-13)
 
اکسیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۸:۵۹:۲۳
سلام وبا سپاس از عوامل الف.بنظر من دعوت نشدن مولوی عبدالحمید با کمبود جا توجیه پذیر نیست.دعوت نکردن از او بدور از تدبیر بود و چ بخواهیم و چ نخواهیم به مسائل مذهبی مرتبط میشود.حساسیت این دعوت با توجه به جمیع لحاظ بسیار بالا بود.همه اهل سنت تقریبا او را نماد مردم سنی میدانن.من کرد هستم.یک کرد که مفتخرم به بولایت امیرالمومنین ع.شیعه هستم.در بین عزیزان اهل سنت این دعوت نشدن بدجور منعکس شده.تا مدتها شبکه های ماهواره ای وهابیت و ایادی اگاه و غافل انها در کشور از این مسئله استفاده میکنن برای ایجاد شکاف و دلسرد کردن اهل سنت عزیز .دعوت ایشان بنظر من ک بی اطلاع از احوال نیستم .بدون اغراق مقدم بر دو سوم مدعوین بود.حتی بین مردم اهل سنت دلایلی برای این ذکر میشود ک بعضا منطقی هستن اما اظهار این نقل ها را بصلاح نمیدانم (4511377) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۹:۳۱:۲۰
دعوت از افرادی مثل رابرت موگابه واقعا شرم آور است (4511412) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۲۳:۰۲:۳۵
موقع رای دادن میشن مردم اهل سنت (4511648) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۲:۱۸:۲۱
و باز هم اهل سنت به همین طیف رای میده (4512251) (alef-13)
 
m
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۰:۱۴:۳۵
کجاست عدالت علی بن ابی طالب علیه السلام و حساسیت ایشان به بیت المال
کجاهستن مردم مستضعف و پا برهنه در حاشیه شهرها و روستا ها ومناطق محروم
کجاهستن بیماران سرطانی و لا علاج
کجا هستن زندایان جرایم غیر عمد
کجاست حقوق پابرهنگان و فقرای جامعه....؟؟؟؟
کجاست جوانان بیکار و دم بخت؟
کجاس دختران و پسرانی که بخاطر نداشتن پول ازدواج نمیتونن بکنن؟
آیا نمیشود مراسم تحلیف به قدرت رسیدن و قدرت نمایی در بین همین نمایندگان مجلس به سادگی و مدت زمان کوتاه انجام شو و شاهد ریخت وپاش و هزینه های میلیاردی و آبروریزی بعضی از نمایندگان از مردم غافل نباشیم.....؟؟؟؟
کجاست آیین اسلام ناب محمدی
کجاست مکتب اهل بیت....؟؟؟
تا کی رهبری باید صبوری پیشه بفرماید و دم نزند و غصه بخورد و اندوهگین شود
تا کی میخواهن خون به دل امام زمان کنن.....؟
فاین تذهبون ایها المسئولین.....؟؟؟؟
الف جان جسارتا اگه بهت بر نمیخوره به اشتراک بزار (4511708) (alef-13)
 
Hamid.
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۹:۴۷:۱۲
شما خودتان آقاى توکلی راجع به عدم دعوت مولوی عبدالحمید چه میگویید ؟این دلیل سازی ها شرم آور نیست ،اگر قرار باشد از نفاظ کلام ایشان درمنطقه استفاده شود هیچ مقام دولتی درآن تردیدنمی کند ،اگر قراربه رای دادن ومشارکت درآن باشد توقع داریم اهل سنت ازما عقب نماند طبعآ ایشان هم مردم رابه مشارکت دعوت کند اما پای پاسخ مناسب که میرسد چنین احتجاج میکنیم یعنی واقعأ فکر میکنید مردم اینقدر ازدرک موضوع عاجزند ؟بااین دورویی وریا میخواهیم همچنان نسل اینده را تربیت کنیم ؟راستی چرا آقاى توکلی شما ساکتید ؟ (4512027) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.