توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489135
آلمان، کشورهای ایران، چین و روسیه را به جاسوسی از خود متهم کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۶
دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان در گزارش سالانه خود، چین، ایران و روسیه را به جاسوسی علیه برلین متهم کرد.

به گزارش فارس، برلین،کشورهای ایران، چین و روسیه را به فعالیت‌های جاسوسی علیه خود متهم کرد.

در گزارش سالانه دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان (BfV)، چین، ایران و روسیه به عنوان اصلی‌ترین کشورهایی هدف اتهام قرار گرفته‌اند که علیه آلمان جاسوسی می‌کنند.

با این حال در این گزارش به نام شماری از کشورهای غربی هم به عنوان کشورهایی که در فعالیت‌های جاسوسی  مشابه دست داشته‌اند، اشاره شده‌ است. آلمان مدعی است که دستورالعمل‌های سیاسی در این کشورها باعث شده تا تمرکز بر چنین فعالیت‌هایی داشته باشند.

بنابر این گزارش، سرویس امنیتی روسیه تمرکز فعالیت خود را بر روابط میان بروکسل و آنکارا، مسایل مربوط به دوران پس از برگزیت، تحولات اوکراین و مواضع اروپا در زمینه اقدامات ضد تروریسم مسکو در سوریه قرار داده است.

ایران عمده فعالیت های خود را در راستای جنبش‌های مخالفان، گروه‌های هواداران اسرائیل و مسایلی که به موضوع هسته‌ای ارتباط دارند قرار داده است.

تمرکز چین هم بر مسایل سیاسی و سازمان‌های فراملیتی مانند اتحادیه اروپا و مسایلی مانند صنعت، پژوهش و فناوری و نیروهای امنیتی بوده است.
 
کلمات کلیدی : آلمان + ایران + چین + روسیه + جاسوسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.