توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 317694
آل‌سعود در فکر اعزام نیروی زمینی به سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۷
عربستان سعودی و این ۳ کشور در حال بحث و بررسی اعزام نیروهای ویژه زمینی به سوریه با هدف مقابله با داعش و در چارچوب ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا هستند.

به گزارش عصر ایران، عربستان سعودی در حال بررسی اعزام نیروی زمینی به سوریه است.

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی در پاریس گفت که کشورش به همراه چند کشور دیگر جنوب خلیج فارس در حال بررسی اعزام نیروهای ویژه زمینی به سوریه هستند.
او این کشورها را امارات، قطر و بحرین دانست.

به گزارش رویترز، الجبیر، ادامه داد: عربستان سعودی و این ۳ کشور در حال بحث و بررسی اعزام نیروهای ویژه زمینی به سوریه با هدف مقابله با داعش و در چارچوب ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا هستند.

وی تاکید کرد: اعزام نیرو به سوریه بعید نیست.

او افزود: گفتگوها در این باره با هدف مشخص شدن نیازها و اهداف در چنین عملیات هایی است. پیش بینی می شود در چند هفته آینده، تصویر شفاف تر شود.

الجبیر توضیح داد: وضعیت بشار اسد، غیرقابل دفاع است. او نمی تواند در جنگ پیروز شود.

به احتمال زیاد، عربستان سعودی قصد دارد به بهانه مبارزه با داعش، ضمن استقرار نظامیان خود در خاک سوریه، حمایت از مخالفان مسلح بشار اسد را تقویت کند.

عربستان سعودی روز سه شنبه نیز از تشکیل ائتلافی با حضور ۳۴ کشور عربی - اسلامی با عنوان ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم خبر داد.

رهبری این ائتلاف به دست عربستان سعودی و مرکز هماهنگی آن در ریاض پایتخت این کشور است.

وزیر دفاع سعودی هم گفته بود که این ائتلاف به دنبال مبارزه با تروریسم در عراق، سوریه، لیبی، مصر و افغانستان است.

هم اکنون آمریکا نیروهای ویژه زمینی به سوریه اعزام کرده است تا به مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در مبارزه با داعش کمک کنند.

عربستان سعودی و دیگر کشورهای جنوب خلیج فارس یعنی قطر ، بحرین و امارات عضو ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا هستند اما جنگنده های این کشورها در این عملیات ها مشارکت بسیار ضعیفی دارند.

بیشترین حجم فعالیت عربستان سعودی به سمت حمایت تسلیحاتی و مالی از مخالفان مسلح و سیاسی دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است.

در حال حاضر جنگنده و هواپیماهای نظامی از کشورهای غربی از جمله فرانسه، آمریکا، آلمان و بریتانیا به همراه استرالیا در ائتلاف ضدداعش در آسمان سوریه هستند.

علاوه بر این روسیه نیز شماری جنگنده و هواپیمای نظامی به همراه تعدادی نیروهای نظامی به سوریه اعزام کرده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان+تروریسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.