توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498595
ایران به تعهدات هسته‌ای خود عمل کرده است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس گفت: انگلیس بر این باور است که ایران به تعهدات خود در موضوع هسته‌ای عمل کرده است و ما نیز در گروه دوستی تلاش می‌کنیم که بریتانیا نیز به تعهدات خود در مورد هسته‌ای عمل کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ریچارد بیکن رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس در بدو ورود به فرودگاه امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران افزود: نقش آقای روحانی رئیس جمهور ایران در دستیابی به توافق هسته ای و معاهده امضا شده مهم بود.
وی ابراز امیدواری کرد: در دومین دور ریاست جمهوری آقای روحانی این روند مثبت سرعت بیشتری پیدا کند.
 
ریچارد بیکن گفت: اگر امروز من اینجا هستم اراده و تمایلی است که آقای روحانی برای برقراری ارتباط با کشورهای دنیا دارد و ما برای ایشان و دستاوردی که در دولت اول داشته احترام زیادی قائلیم.
 
وی افزود: روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس کامل و در حد سفیر است.
 
ریچارد بیکن گفت: من سفیر ایران در انگلستان را خوب می شناسم و با ایشان جلسات مفیدی داشتیم.
 
رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس افزود: نام جواد ظریف در مجلس عوام و مجلس اعیان انگلیس به خوبی برده می شود و نگاه مثبت به رابطه با ایشان وجود دارد.
 
وی ادامه داد: در شورای روابط خارجی و گروه دوستی ارتباط خوبی با آقای کمال خرازی داریم و معتقدیم می توان روابط بهتری نیز میان مجلس انگلستان و مجلس ایران برقرار شود.
 
ریچارد بیکن در پاسخ به این سؤال که بعد از توافق هسته ای ایران رابطه دوستی خود را با انجام تعهدات ذکر شده در توافق نشان داد اما غرب به ویژه آمریکا با تحریم های مضاعف نتوانست دوستی خود را ثابت کند، گفت: خیلی مهم است که در مورد کشوری که درباره آن صحبت می کنیم اطلاعات داشته باشیم.
 
وی افزود: آنها که در مورد ایران تصمیم می گیرند متأسفانه غافل هستند و نمی دانند که ایران چه می خواهد و چه می گوید.
 
ریچارد بیکن گفت: برخی حتی نمی دانند که هم اکنون در خود کشور آمریکا سه میلیون آمریکایی زندگی می کنند و از ایران اطلاعات چندانی ندارند.
 
وی افزود: نقش آقای روحانی و سخنرانی آن در سازمان ملل تأثیر بسزایی بر روی جامعه دانشگاهی و سیاستمداران برای برطرف کردن سوء تفاهم ها و ایجاد رابطه دوستی میان کشورها داشت.
 
یکی از همراهان ریچارد بیکن که از اعضای مجلس اعیان انگلیس و نماینده نخست وزیر این کشور است نیز در این باره گفت: ما همواره گفتیم که ایران توافقنامه هسته ای را کامل انجام داده است و با تحریم های جدید علیه ایران به روشنی مخالفت کردیم.
 
وی افزود: خیلی مهم است که در اروپا تلاش می کنند تا سوء تفاهم ها برطرف شود و موضع بریتانیا این است که نباید تحریم های مجدد علیه ایران انجام شود.
 
نماینده مجلس اعیان انگلیس گفت: بر این باوریم که مزایای توافقنامه هسته ای همچون تأمین مالی و برقراری روابط بانکی و بیمه ای باید شامل حال جمهوری اسلامی ایران شود.
 
 
کلمات کلیدی : ایران +تعهدات هسته‌ای+برجام+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.