نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460430
صالحی: انگلیس درباره انتقال اورانیوم به ایران بد عهدی کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۲
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: قرار شده بود ۹۰۰ تن اورانیوم در یک دوره سه ساله از قزاقستان به ایران منتقل شود که در لحظات آخر با ممانعت انگلیس فعلاً معلق شده، اما ما به طور جدی این درخواست را دنبال می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه دیدار با معاون نخست وزیر مجارستان در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در روز 20 فروردین 3 افتتاحیه خواهیم داشت یکی در قزوین، یکی در البرز و یکی در یزد که به صورت ویدئو کنفرانس توسط آقای روحانی انجام می‌شود، گفت: همچنین نمایشگاهی دایر خواهد شد که در آن فعالیت‌ها و دستاوردهای سال 95 را به نمایش خواهد گذاشت و دستاوردهای آن 50 درصد بیش از سال 94 است. مردم باید بدانند که صنعت هسته ای با قدرت مسیر خود را به پیش می‌برد.

صالحی با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ درباره برجام نیز اظهار داشت: در همان ایام مذاکرات عده‌ای بودند که با توافق مخالفت کنند و ترامپ بارها مخالفت خود را اعلام کرده و حتی یک بار گفته بود که اگر بیاید آن را کنار می‌گذارد اما این توافقی بین‌المللی است. البته ترامپ می‌تواند مشکل آفرینی کند، اما ایران همه نوع پیش بینی‌ها را در مقابل هر اقدامی انجام داده است. البته امیدواریم به آنجا کشیده نشود.

وی افزود: برجام توافقی به نفع منطقه و جهان است و امیدواریم بیشتر فکر کنند و ضرورتی ندارد این توافق مخدوش شود. برخورد ما در مقابل هر اقدامی سنجیده و مطالعه شده، مدبرانه و عقلانی خواهد بود و برای هر اتفاقی آمادگی لازم را داریم، اما خواسته ما این است که به برجام خدشه‌ای وارد نشود.

معاون رئیس جمهور درباره فروش آب سنگین اظهار داشت: ما با شرکتهای اروپایی گفت‌وگو داشتیم تقاضاهایشان ارسال شده، اما ظاهراً باید اتحادیه اروپا به آنها مجوز دهد.

صالحی در پاسخ سوالی درباره دستور کار کمیسیون مشترک برجام که قرار است اوایل اردیبهشت در وین برگزار شود، اظهار کرد: البته متولی کمیسیون برجام دوستان ما در وزارت خارجه هستند، اما بحث عمده‌ای که آنجا مطرح خواهند کرد مسائل مربوط به تحریم‌هاست و البته مسائل فنی مطرح خواهد شد. مثلاً قرار شده بود 900 تن اورانیوم در یک دوره سه ساله از قزاقستان به ایران منتقل شود که در لحظات آخر با ممانعت انگلیس فعلاً معلق شده، اما ما به طور جدی این درخواست را دنبال می‌کنیم. در آخرین جلسه‌ای که در فرانکفورت داشتیم با همتایان خود تفاهم شده بود این قرارداد انجام شود؛ فعلاً دچار وقفه شده، اما مطالبه جدی ماست و فشار لازم را می‌آوریم.

وی ادامه داد: این طور نمی‌شود، توافقی کنیم و 6 کشور موافق باشند، اما یک کشور در لحظه آخر مخالفت کند در حالی که اول کار موافق بودند، ما این رفتار را شایسته نمی‌دانیم. قرار است آقای عراقچی هم این مساله را با جدیت پیگیری کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این که این رفتار انگلیس نقض برجام نیست؟ گفت: در این باره که نقض است یا نه کمیسیون نظارت بر برجام باید نظر دهد اما بدعهدی است. ما توافق کرده بودیم و همه موافق بودند اما لحظه آخر یک دفعه انگلیس مانع ایجاد کرد.
 
کلمات کلیدی : صالحی+سازمان انرژی اتمی+برجام+اورانیوم+کیک زرد+انگلیس
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۹:۵۵:۴۸
ببین صالحی جان غیر ایران که چندین برابر تعهدات خودش رو نسبت به برجام انجام میده بقیه کشورها همه نسبت به برجام بد عهدن

عزیزم لازم نیست این موضوع رو ۱۰۰ بار تکرار کنی نگی هم همه مردم میدونن! اکی؟!!! (4239925) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۰:۰۸:۱۶
این برجام و بگذارید در کوزه آبشو بخورید
یا بذارید جلو آیینه بشه دو تا برجام (4239949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۰:۰۸:۳۷
اینقدر بدعهدی بکنند که حتی برای تامین سوخت هم وابسته به ان ها باشید و وقتی خودتان خواستید تولید کنید می گویند نقض برجام است (4239952) (alef-13)
 
ت
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۰:۱۰:۰۴
شما گفته بودی تمام مسعولیت برجام و نقض عهد را بعهده میگیرم ،حالا بعهده بگیرید...چه چیزی اصلاح میشه ... (4239955) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۰:۵۹:۰۳
نگویید نقض بگویید بد عهدی!!!
نگویید افزایش بگویید شیب ملایم!!! (4240015) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۰۶:۳۹
تا کی صبر و حوصله تا کی کوتاه اومدن لازمه یکی مثل اجمدی نژاد بیاد سر کار تا وقتی انگلیس به تعهداتش عمل نکنه یا امریکا خیلی راحت تهدید کنه اماده برگرداندن سانتریفیوژ ها هستیم نه اینکه اونها بد عهدی کنند و ما همچنان متعهد

ما 100 درصد سهم خودمون از برجام را اجرا کنیم اونها 30 درصد
مگه کشور ما فقط نیاز به داشتن برجام داریم اونها هم دارن برای چی میترسید به صورت جدی تهدید کنید اگر به همین شکل در برجام کارشکنی کنید ما برجام را پاره میکنیم (4240173) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۱۸:۴۶
به سوريه نگاه كنيد و ببينيد چه ميكنه اين امريكا ...!! اگر برجام نبود ، اين امكان بود كه اين خان خله در امريكا موشكهايش را هوس ميكرد سر ما خالي كند ... ديديد كه حتي روسيه يكي از موشكهايش را نزد !! اونوقت انتظار داريد اس -٣٠٠ هايي كه در سوريه غلطي نكردند ، در ايران به جنگ امريكا بروند !!! شايد فعلاً بصلاح باشد كه مثل روسيه در سوريه عمل كنيم و از شر خان خله امريكايي فعلاً در أمان باشيم ... حالا اين را اسمش عمل به برجام ميخواهيد بگذاريد ، بگذاريد ... (4240306) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۲۴:۰۹
آقای صالحی! نه گلایه های پسابرجامی شما خریدار دارد و نه وعده های باغ سیب و گلابی را قبلا باور کرده بودیم. ادامه دولت یازدهم به واگذاری بیشتر موقعیت های ایران به بیگانگان منجر می شود و آقای روحانی اگر موفق به کسب آرا شود بی پرواتر از دوره فعلی عمل خواهد کرد. (4240319) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۱:۴۶:۵۴
الان آقای صالحی در برجام شده کسی که سعی می کند فجایع و ذلت حاصل از برجام را با یک چهره زاهدانه بپوشاند
یک روز قسم می خورد یک روزهم همه مسئولیت را به عهده می گیرد اما بلاخره آیندگان مثل ترکمنچای ٰ؛ عملکرد ایشان را قضاوت خواهند کرد و ماه پشت ابر نمی ماند. (4240504) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.