توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455204
کنایه جالب نخست‌وزیر ایرلند به ترامپ درمورد مهاجران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵
نخست‌وزیر ایرلند در ملاقات با "دونالد ترامپ" به او یادآوری کرد "سِنت پاتریک" یک مهاجر بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ در جریان سفر "اندا کِنی"، نخست‌وزیر ایرلند، به واشنگتن و ملاقات وی با "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا، به موضوع مهاجر بودن "سنت پاتریک"، روحانی مقدس ایرلند، اشاره شد.

سفر "اندا کنی" به واشنگتن با روز گرامیداشت "سنت پاتریک" و جشن ملی ایرلند همزمان شد و دونالد ترامپ ضمن تبریک این روز، تاکید کرد آمریکا در کنار دوستان ایرلندی خود باقی می‌ماند. نخست‌وزیر ایرلند در واکنش به تبریک ترامپ پاسخی کنایه‌آمیز به وی داد و گفت: "سنت پاتریک یک مهاجر بود. ما برای مهاجران ارزش زیادی قائل هستیم."

"کنی" در ادامه اظهاراتش گفت: ما هر ساله دور هم جمع می‌شویم تا روز سنت پاتریک و میراث او را جشن بگیریم. سنت پاتریک هم یک مهاجر بود. بدون شک سنت پاتریک حامی مقدس و روحانی مذهبی ایرلند، به تمام مردم جهان تعلق دارد. او نمادی از حمایت از مهاجران به حساب می‌آید.

گفته می‌شود سنت پاتریک قرن پنجم میلادی در انگلیس متولد شد و سپس به ایرلند مهاجرت کرد.

حدود 35 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی دارای اصل و ریشه‌ای ایرلندی هستند. ترامپ ضمن تبریک روز ملی ایرلند مدعی شد مطالب زیادی درباره این کشور می‌داند؛ اما به اشتباه شعر یک شاعر آفریقایی را به عنوان ضرب المثلی ایرلندی خواند!

صحبت‌های نخست‌وزیر ایرلند به فرمان ضد مهاجرتی ترامپ اشاره داشت که شهروندان شش کشور غالبا مسلمان را برای 90 روز از ورود به خاک آمریکا منع می‌کند.

"اندا کنی" در بخش دیگری از سخنانش خطاب به ایرلندی‌های مقیم آمریکا که همچنان وضع هویت آنها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد گفت: نگران نباشید، قصد داریم مشکلات پناهندگی شما را در گفتگو با مقامات آمریکایی برطرف کنیم.

طبق آمار، حدود 50 هزار ایرلندی به طور غیرقانونی در آمریکا زندگی می‌کنند و پیش از این نیز نخست وزیران پیشین ایرلند بارها تلاش کردند با مقامات آمریکایی درباره این افراد مذاکره کنند که هر بار تلاش آنها با شکست مواجه شد.  
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ،مهاجران، صدور روادید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.